Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.519
Reaction score
75.200
Φυσικά και δεν είμαι νορμάλ, αλλά τουλάχιστον δεν πληρώνω καραβίσια προϊόντα που θα έπρεπε να κοστίζουν τα μισά και λιγότερα. :biggrin:


Μην το παίρνεις προσωπικά, ο καθένας με τον παρά του κάνει ό,τι θέλει. Μαγκιά του. Γούστο του και καπέλο του.

Αλλά όταν ανοίγει ένα θέμα σε forum για (αυτο)επιβεβαίωση και επιβράβευση υψηλών τιμών, δεν είναι λογικό να υπάρξει αντίλογος και διαφωνία?




...
 

Μηνύματα
27.751
Reaction score
26.083
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Δεν εχω λόγο να το πάρω προσωπικά, απλά διατυπώνω και καταδεικνύω καταστάσεις με προιόντα και τιμές.
Το ποσό που έδωσα εγω για τα δικά μου δεν αναφέρθηκε πουθενά .
Οσο για το ενα ψώνιο , που λες, κοίτα πόσοι το έχουν χτυπήσει το μηχάνημα. Εννοώ πλήθος χρηστών.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.519
Reaction score
75.200
Λίγα ψώνια έγραψα...
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.346
Reaction score
96.523
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Το μάιστα το έχεις γράψει λάθος..
 




gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.609
Reaction score
4.149
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Δλδ οι τιμές που πωλούνται αυτό ή αυτό ή αυτό,αντιπροσωπεύουν τις δυνατότητες τους,ε;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.519
Reaction score
75.200
Τη σύγκριση με τις λαμαρίνες την περίμενα απο χθες και είμαι απογοητευμένος.

Είναι ακριβώς το ίδιο, μόνο που με τις λαμαρίνες κάνεις φιγούρα σε όλους. Με τα ενισχυτάκια άντε να κάνεις φιγούρα σε δυό τρεις, αφού τους πεις την τιμή βέβαια. :biggrin:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.609
Reaction score
4.149
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Μήπως θες να στο συγκρίνω και με υπολογιστές;
 


Μηνύματα
27.751
Reaction score
26.083
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Tι δουλειά έχουν ρε γιώργο τα αυτοκίνητα? Γιατί πρέπει σώνει και καλά να γίνει παραλληλισμός αυτοκινήτων με ενισχυτές?
Το αυτοκίνητο κάνει άλλα πράγματα και ο ενισχυτής άλλα , εκτός και ξέρεις κάτι που δεν ξέρω.
 

Μηνύματα
27.751
Reaction score
26.083
Απάντηση: Re: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Τη σύγκριση με τις λαμαρίνες την περίμενα απο χθες και είμαι απογοητευμένος.

Είναι ακριβώς το ίδιο, μόνο που με τις λαμαρίνες κάνεις φιγούρα σε όλους. Με τα ενισχυτάκια άντε να κάνεις φιγούρα σε δυό τρεις, αφού τους πεις την τιμή βέβαια. :biggrin:
Ναι αν αγοράζεις για να κάνεις μόστρα και φιγούρα , με το αυτοκίνητο κάνεις σε όλους , ενω με τους ενισχυτές σε όσους χωράει το σπίτι σου.
Εγω πάντως δεν αγοράζω με αυτό το σκεπτικό.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.609
Reaction score
4.149
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Tι δουλειά έχουν ρε γιώργο τα αυτοκίνητα? Γιατί πρέπει σώνει και καλά να γίνει παραλληλισμός αυτοκινήτων με ενισχυτές?
Το αυτοκίνητο κάνει άλλα πράγματα και ο ενισχυτής άλλα , εκτός και ξέρεις κάτι που δεν ξέρω.
Αμφότερα είναι τεχνολογικά προϊόντα που διέπονται από κάποιους κανόνες εξέλιξης και νόμους γήρανσης.


Υ.Γ.Φυσικά η εξέλιξη στα αυτοκίνητα είναι χαώδης σε σχέση με τους ενισχυτές ή γενικότερα τον audio τομέα.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.609
Reaction score
4.149
Απάντηση: Re: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Ναι! Δυαράκια!
Τι δυαράκια βρε.Ψάξε να δεις πόσο πουλάνε τους πρώτους υπολογιστές της θρησκείας* να πέσεις κάτω.


*Αpple
 

Μηνύματα
27.751
Reaction score
26.083
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Αμφότερα είναι τεχνολογικά προϊόντα που διέπονται από κάποιους κανόνες εξέλιξης και νόμους γήρανσης.


Υ.Γ.Φυσικά η εξέλιξη στα αυτοκίνητα είναι χαώδης σε σχέση με τους ενισχυτές ή γενικότερα τον audio τομέα.
Ναι μόνο που η γήρανση στα αυτοκίνητα είναι πολύ πιο έντονη εν αντιθέσει με τους ενισχυτές που είναι σχεδόν μηδενική, πλην των ηλεκτρολυτικών πυκνωτών.
Οσον αφορά στην εξέλιξη ,ε, το είπες και μόνος σου.
 

Μηνύματα
5.295
Reaction score
6.445
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Δε νομιζω να παιζει καποιο ρολο το ποσο εχει εξελιχτει λιγο η πολυ κατι απο τα δυο(αυτοκινητα-hi-fi)αλλα στο καθε τομεα ειναι καποιες αντικες που για την εποχη τους ηταν τεχνολογικα αρτια η πολυ μπροστα απο τον ανταγωνισμο οπου και αφησαν εποχη.Ετσι μια φερραρι 30+ετων χωρις να εξεταζω το αν αξιζει να συγκριθει με αντιστοιχης τιμης σημερινα αυτοκινητα,(που σε καποιους τομειςμπορει να ειναι ακομη κορυφαια)δε σημαινει οτι δεν τα αξιζει μιας και υποκεινται στους νομους των συλεκτικων αντικειμενων που ακομη και σε μη συλεκτες (οπως εγω )χαιρουν θαυμασμου .
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.609
Reaction score
4.149
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

H συλλεκτικότητα δεν έχει να κάνει με τις αντικειμενικές δυνατότητες,ακόμα και αν για την εποχή του ένα αντικείμενο ήταν κορυφαίο.


Σε κανέναν δεν κάνει εντύπωση που είναι η έννοια vintage δεν υπάρχει στα video αντικείμενα,τουλάχιστον υπό την έννοια που έχει στο audio.
Και μην μπου πείτε ότι η εικόνα εξελίσσεται,γιατί θα σας πω:Kuro.
Ε,δεν έχω δει αγγελία για τις εν λόγω που η τιμή της να ξεπερνά την αρχική.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.519
Reaction score
75.200
Όπως και πρέπει.

Αν και είδα μία, που φυσικά δεν πουλήθηκε ποτέ.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.086
Μηνύματα
2.887.785
Members
37.983
Νεότερο μέλος
gio88
Top