Μικρο στο ματι , μεγαλο.....



Μηνύματα
16.304
Reaction score
22.983
Τίμιο.
Πρακτικά 8αρι μόνιτορ, με τη διαδρομή που έχει και την ικανότητα πρόσληψης ισχύος σε αστείες τιμές παραμορφώσεων κουνάει αέρα καλού 8".
 


Μηνύματα
317
Reaction score
200
...με 82 ντιμπί ευαισθησία στο ένα βατ... 6.5άρι γούφερ.... και 4000€ το ζευγάρι...

...καλές πωλήσεις!
Αν λαβεις υπ'οψην σου οτι το Lyngdorf CUE-100 ειναι το ιδιο με αλλη καμπινα και κανει 18000 θα το ελεγες και ευκαιρια . Οι μοναδες του μονο πλησιαζουν τα 1000€ οποτε δεν ειναι παραλογη η τιμη καλη θα ελεγα. Ασε που στην κατηγορια μαλλον δεν θα εχει αντιπαλο θα πρεπει να δωσεις 50% πανω και βλεπουμε.
Η ευαισθησια ειναι λιγο ποιο πανω αλλα αναμενομενα χαμηλη μην ξεχναμε οτι οι μοναδες ειναι purifi οποτε σου λενε παρε class d και ασε τις λαμπιτσες
 
Last edited:

gid

Μηνύματα
8.096
Reaction score
9.321
Αν λαβεις υπ'οψην σου οτι το Lyngdorf C100 ειναι το ιδιο με αλλη καμπινα και κανει 18000 θα το ελεγες και ευκαιρια .
Δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτής της σύγκρισης, τι σημασία έχει που κάποιος άλλος κατασκευαστής είναι ακόμη ακριβότερος για παρόμοιο ηχείο; Συνιστά αυτό κριτήριο αγοράς; Έχεις κάποια υποχρέωση να αγοράσεις αυτά τα ντράιβερς και μόνο αυτά; Αν είναι έτσι, πάσο.

Εγώ από την πλευρά μου θα έλεγα πως με 4000€ (και λιγότερα) παίρνεις αξιοπρεπέστατα ηχεία δαπέδου., κι εκεί θα έληγε η υπόθεση.
 

Μηνύματα
317
Reaction score
200
Δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτής της σύγκρισης, τι σημασία έχει που κάποιος άλλος κατασκευαστής είναι ακόμη ακριβότερος για παρόμοιο ηχείο; Συνιστά αυτό κριτήριο αγοράς; Έχεις κάποια υποχρέωση να αγοράσεις αυτά τα ντράιβερς και μόνο αυτά; Αν είναι έτσι, πάσο.

Εγώ από την πλευρά μου θα έλεγα πως με 4000€ (και λιγότερα) παίρνεις αξιοπρεπέστατα ηχεία δαπέδου., κι εκεί θα έληγε η υπόθεση.
Σιγουρα αξιοπρεπη καλυτερα ομως??
 


Μηνύματα
317
Reaction score
200
Οι μοναδες του μονο πλησιαζουν τα 1000€ οποτε δεν ειναι παραλογη η τιμη καλη θα ελεγα. Ασε που στην κατηγορια μαλλον δεν θα εχει αντιπαλο θα πρεπει να δωσεις 50% πανω και βλεπουμε.
Γραψε λαθος τοσο κανουν οι μοναδες καθε ηχειου οποτε 1800-2000 στο ζευγαρι ειναι μονο αυτα!!!!!
Για οσους ξερουν να διαβαζουν γραφηματα τι λεει αυτο?

Screenshot 2024-09-22 at 6.09.56 PM.png
 
Last edited:


Μηνύματα
317
Reaction score
200
Έχεις ακούσει τα εν λόγω ηχεία (αυτά που "παρουσιάζεις").
Ειδάλλως το ίδιο μπορεί να ειπωθεί και από την αντίθετη περίπτωση.
Δυσκολο να τα εχω ακουσει αφου δεν ειμαι ο Lyngdorf , χθες παρουσιαστηκαν και δεν τα παρουσιαζω εγω απλα δημοσιευω προς ενημερωση των μελων ενα κατ εμε πολυ ενδιαφερον νεο προιον με νεα τεχνολογια που ταραζει καπως τα νερα του VFM
 




billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.922
Reaction score
6.698
Δυσκολο να τα εχω ακουσει αφου δεν ειμαι ο Lyngdorf , χθες παρουσιαστηκαν και δεν τα παρουσιαζω εγω απλα δημοσιευω προς ενημερωση των μελων ενα κατ εμε πολυ ενδιαφερον νεο προιον με νεα τεχνολογια που ταραζει καπως τα νερα του VFM
Για τα clarity δεν μιλάμε;
 
  • Like
Reactions: gid




Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.826
Reaction score
29.487
Τι βλεπεις εσυ γιατι και εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι οπως εγραψα ειχα κανει λαθος και δεν ειναι στα 1000 αλλα κοντα στις 2000 οι μοναδεςτους
Οι τιμές είναι σε κορώνες
 

Μηνύματα
1.072
Reaction score
1.191
Radiant acoustics και καπου στο βαθος Lyngdorf και purifi.

Πωςειπεςοτιταλεναυτα;
Ιδού τα παρ' ολίγον ηχεία μου σε παραπλήσια τιμη.Ξεχνας καμπίνες,συμβατικά μεγάφωνα κι απολαμβάνεις.Ροκαρουν κιόλας.Κυριος,άλλαξε δίσκο!
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.118
Μηνύματα
2.929.734
Members
38.137
Νεότερο μέλος
SoulaΜ
Top