Να επιλέξω την xlr σύνδεση;

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.483
Reaction score
128.931
Μ' αυτό το "μιντ" κατεβαίνει στους 28 κύκλους.
Δεν κατεβαίνει απλά, πέφτει και σκοτώνεται.
Επομενο βήμα τα καλώδια ηχείων.
Τώρα, σώθηκες.
Ή αλλιώς στην αγγλική: Good wines.

Φίλε μου, σάμπζζζζζ θες για να φτάσεις 28 κύκλους. Ένα ζευγάρι 12" σαμπζς, κι οριακά, θα ιδρώνουν για να βγάζουν τους 28. Όχι καλώδια ηχείων..

Ειδάλλως, με ένα ζευγάρι 10" σαμπζς, οριακά θα παίζεις μέχρι 30-32 κύκλους, και σε χαμηλές στάθμες πάντα, μη φανταστείς τίποτα σπουδαίο. Μια χαρά είναι.
 
Last edited:

Μηνύματα
510
Reaction score
681
Μα τι θέλετε τώρα; Αφού κατεβαίνει 28 κύκλους τι να τα κάνει τα σαμπ; Οι δε μονοκρυσταλλικοί αγωγοί τι σχέση μπορεί να έχουν με τα Mogami;;;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.483
Reaction score
128.931
Τι έγραψες λέει; Κάτσε γιατί μάλλον δε διαβάζω καλά, μόλις βγήκα απ'τη θάλασσα, περίμενε να σκουπίσω τα γυαλιά μου, μάζεψαν αλάτι.
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.265
Reaction score
21.079
Ευχαρίστως.1X.5,25"(στο μικρότερο ηχειο δαπέδου της εταιρίας) με δύο μέτρα απόσταση σε ισόπλευρο τριγωνο.Χωρος περί τα 23 τετραγωνικά και γυμνοί τοίχοι όμως η γραμμή μεταφοράς δεν επηρεάζεται...
Δεν γίνεται να ακούσεις σωστά με αυτά τα ηχεία. Αν τα διάλεξες ο ίδιος και τα έστησες έτσι, το μόνο για το οποίο μπορώ να σε κατηγορήσω είναι η άγνοια. Χρειάζεσαι ηχεία με γούφερ τουλάχιστον 10 ιντσών.

Καλές διακοπές.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.256
Reaction score
7.312
Επειδή έπεσε στην κουβέντα το σώμα των χαμηλών και υπό την προϋπόθεση πως δεν είμαι αδιάκριτος, ποία η διάμετρος
Έτσι όπως το πήγαινες νόμιζα θα ρώταγες τι περίμετρο κοιλιάς θέλει να έχει το "σώμα" των χαμηλών για να είναι ευχαριστημένος :biggrin:
 

Μηνύματα
6.560
Reaction score
332
Με το mogami θα απλώνεις τη μπουγάδα σου.
Μακάρι να παιζαν τα φτηνά καλώδια για να κλείσουν επιτέλους όλοι οι απατεώνες αντιρόσωποι και οι ξένες πολυεθνικές.
Πάρε sub για να ακούς την κλασική κιθάρα σου με σώμα πιάνου, με διπλά 15ιντσα μεγάφωνα σε διάταξη isobaric
 


Μηνύματα
6.560
Reaction score
332
...με το ίδιο καλώδιο αλλά σε xlr μορφή από τη στιγμή που ο προενισχυτης μου είναι true balanced και ο τελικός ενισχυτής,ουσιαστικά, όχι;
Τι εννοείς ότι ο τελικός σου δεν είναι ουσιαστικά true balanced ;
Ειναι όμως balanced αλλά όχι true , δηλαδή είναι psedo-balanced ;
Αν είναι psedo balanced , τότε να επιλέξεις XLR διασύνδεση και στα δύο άκρα του καλωδίου
 

TGD

Μηνύματα
7.925
Reaction score
7.880
35 κατά τον κατασκευαστή.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.483
Reaction score
128.931
Ένα τυπικό 8" γουφερ, δε κατεβαίνει στην πρώτη οκτάβα ούτε με τάμα στην Παναγιά της Τήνου.

Ένα 6-ιντσο, ούτε με σοβαρό μέσο, ούτε με πρώτο ξάδερφο τον πάπα.

Το 5,5-άρι, ονειρεύεται την πρώτη οκτάβα, μια νύχτα με φεγγάρι 🌙 🌒.

Τρώω καρπούζι.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.483
Reaction score
128.931
Μέλι στάζει το στόμα σου..

"Βιολογικά" απ'το χωριό εδώ ήταν τα καρπούζια, είχα "μέσο" στο εστιατόριο λέμε, ίσως εδώ να έφαγα το καλύτερο καρπούζι εδώ και χρόνια, κι οι ντομάτες απίστευτα πεντανόστιμες, κι οι πιπεριές το ίδιο, σα να τις έβγαζα απ'τον κήπο μου, και το ρημάδι το λάδι το έχουν πολύ καλό εδώ στην Πελοπόννησο, κι απίθανες ελιές.

Και βλίτα πολύ νόστιμα, και ωραία βρασμένα.

Καλά φάγαμε. Άντε, καλό βράδυ.
 


Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.375
Μηνύματα
2.900.044
Members
38.033
Νεότερο μέλος
Π.Α.Η.
Top