Νεοι ενισχυτες YAMAHA A-S1200,2200,3200

Μηνύματα
10
Reaction score
2
καθε ποτε αλλαζει μοντελα η yamaha συνηθως παιδια?σκεφτομαι για τον yamaha a-s1200 ...λετε να τον παρω και να αλλαξει συντομα..ευχαριστω.
 

AriPetro

Ears of Gold
Μηνύματα
955
Reaction score
1.642
καθε ποτε αλλαζει μοντελα η yamaha συνηθως παιδια?σκεφτομαι για τον yamaha a-s1200 ...λετε να τον παρω και να αλλαξει συντομα..ευχαριστω.
Φίλε μου νομίζω δεν υπάρχει λόγος να σε ανησυχεί αν θα βγάλει καινούργιο μοντέλο η Yamaha εκτός και αν σκέφτεσαι ότι θα τον αλλάξεις μετά από λίγο καιρό.
Αυτός είναι ένας ενισχυτής τον οποίο θα τον ευχαριστιέσαι για πολλά χρόνια και το πιθανότερο είναι ότι θα περάσει και στα παιδιά σου.
 

Μηνύματα
10
Reaction score
2
Φίλε μου νομίζω δεν υπάρχει λόγος να σε ανησυχεί αν θα βγάλει καινούργιο μοντέλο η Yamaha εκτός και αν σκέφτεσαι ότι θα τον αλλάξεις μετά από λίγο καιρό.
Αυτός είναι ένας ενισχυτής τον οποίο θα τον ευχαριστιέσαι για πολλά χρόνια και το πιθανότερο είναι ότι θα περάσει και στα παιδιά σου.
Φίλε μου νομίζω δεν υπάρχει λόγος να σε ανησυχεί αν θα βγάλει καινούργιο μοντέλο η Yamaha εκτός και αν σκέφτεσαι ότι θα τον αλλάξεις μετά από λίγο καιρό.
Αυτός είναι ένας ενισχυτής τον οποίο θα τον ευχαριστιέσαι για πολλά χρόνια και το πιθανότερο είναι ότι θα περάσει και στα παιδιά σου.
απλα μην το παρω και σε εναμηνα παραδειγμα βγει πιο καινουριος και λεω αχ δεν περιμενα λιγο...για να πεσουν δεν νομιζω..ειδωμεν..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την απαντηση
και κατι τελευταιο εαν ξερεις μου απαντας...η πηγη ειναι λαπτοπ και μετα κονσολα mackie pro fx8 και τελος ο ενισχυτης που το συνδεω ενας NEC A800E 40 ετων στην εισοδο για tape.....στον as1200 υα συνδεω στο phono?
 
Last edited:


Μηνύματα
13.714
Reaction score
6.693
και κατι τελευταιο εαν ξερεις μου απαντας...η πηγη ειναι λαπτοπ και μετα κονσολα mackie pro fx8 και τελος ο ενισχυτης που το συνδεω ενας NEC A800E 40 ετων στην εισοδο για tape.....στον as1200 υα συνδεω στο phono?
είσαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι έναν ενισχυτή σαν τον Yamaha A-S1200?
 

Μηνύματα
10
Reaction score
2
Φίλε μου νομίζω δεν υπάρχει λόγος να σε ανησυχεί αν θα βγάλει καινούργιο μοντέλο η Yamaha εκτός και αν σκέφτεσαι ότι θα τον αλλάξεις μετά από λίγο καιρό.
Αυτός είναι ένας ενισχυτής τον οποίο θα τον ευχαριστιέσαι για πολλά χρόνια και το πιθανότερο είναι ότι θα περάσει και στα παιδιά σου.
είσαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι έναν ενισχυτή σαν τον Yamaha A-S1200?
σιγουρος δεν ειμαι απλα μου αρεσει το εξωτερικο στυλ 80s και οι καλες κριτικες που ειδα....τα ηχεια μου ειναι magnat 2002 supremme και τα εχω στον παλιο ενισχυτη και παρολο που εχω και τα δικα του, με τα μαγκνατ ακουγεται πολυ πιο ομορφα....ευχαριστω που το πηγες ενα βημα παρακατω μηπως με γλιτωσεις απο κατι....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ και πες μου τι αντιπροτεινεις? παντως στην κατηγορια αυτην ο αγοραστης πληρωνει το παθος του μυαλου του και λιγοτερο τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χρειαζεται....τα λευτα του ειναι σιγουρο δεν θα τα βγαλει αλλα δεν το επιλεγω γιαυτο..ΑΥΤΑ..
 

gid

Μηνύματα
7.650
Reaction score
8.854
Μήπως τα ηχεία σου είναι αυτά που χρειάζονται αλλαγή; Τι ενισχυτή έχεις; Άκυρο το έχεις ήδη γράψει, μάλλον χρειάζεται αλλαγή και στα δύο σημεία....

Πάντως ο Α-Α1200 ως ενισχυτής είναι σαφώς καλύτερος από τα Μαγκνάτ ως ηχεία.
 

Μηνύματα
10
Reaction score
2
Μήπως τα ηχεία σου είναι αυτά που χρειάζονται αλλαγή; Τι ενισχυτή έχεις; Άκυρο το έχεις ήδη γράψει, μάλλον χρειάζεται αλλαγή και στα δύο σημεία....

Πάντως ο Α-Α1200 ως ενισχυτής είναι σαφώς καλύτερος από τα Μαγκνάτ ως ηχεία.
να χρειαζονται αλλαγη? μπορει δεν ξερω..Η ερωτηση ειναι περι Yamaha as 1200 ...οι ενισχυτες που εχω ειναι ενας NEC A800E 1986 , PIONEER VSX 531 ,τον δευτερο τον πηρα πριν μερικα χρονια μαζι με τα μαγκνατ 2002 και 2 μαγκνατ πιο μικρα δορυφοροι για να κανω χομε σινεμα αλλα δεν μου πολυαρεσαι και τα χρησιμοποιω αλλιως
να χρειαζονται αλλαγη? μπορει δεν ξερω..Η ερωτηση ειναι περι Yamaha as 1200 ...οι ενισχυτες που εχω ειναι ενας NEC A800E 1986 , PIONEER VSX 531 ,τον δευτερο τον πηρα πριν μερικα χρονια μαζι με τα μαγκνατ 2002 και 2 μαγκνατ πιο μικρα δορυφοροι για να κανω χομε σινεμα αλλα δεν μου πολυαρεσαι και τα χρησιμοποιω αλλιως
μαζι γραφαμε
να χρειαζονται αλλαγη? μπορει δεν ξερω..Η ερωτηση ειναι περι Yamaha as 1200 ...οι ενισχυτες που εχω ειναι ενας NEC A800E 1986 , PIONEER VSX 531 ,τον δευτερο τον πηρα πριν μερικα χρονια μαζι με τα μαγκνατ 2002 και 2 μαγκνατ πιο μικρα δορυφοροι για να κανω χομε σινεμα αλλα δεν μου πολυαρεσαι και τα χρησιμοποιω αλλιως

μαζι γραφαμε
Μήπως τα ηχεία σου είναι αυτά που χρειάζονται αλλαγή; Τι ενισχυτή έχεις; Άκυρο το έχεις ήδη γράψει, μάλλον χρειάζεται αλλαγή και στα δύο σημεία....

Πάντως ο Α-Α1200 ως ενισχυτής είναι σαφώς καλύτερος από τα Μαγκνάτ ως ηχεία.
σαν ακουστικη εννοεις η οτι δεν τον σηκωνουν τον ενισχυτη τα ηχεια?
 

Μηνύματα
13.714
Reaction score
6.693
σιγουρος δεν ειμαι απλα μου αρεσει το εξωτερικο στυλ 80s και οι καλες κριτικες που ειδα....τα ηχεια μου ειναι magnat 2002 supremme και τα εχω στον παλιο ενισχυτη και παρολο που εχω και τα δικα του, με τα μαγκνατ ακουγεται πολυ πιο ομορφα....ευχαριστω που το πηγες ενα βημα παρακατω μηπως με γλιτωσεις απο κατι....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ και πες μου τι αντιπροτεινεις? παντως στην κατηγορια αυτην ο αγοραστης πληρωνει το παθος του μυαλου του και λιγοτερο τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χρειαζεται....τα λευτα του ειναι σιγουρο δεν θα τα βγαλει αλλα δεν το επιλεγω γιαυτο..ΑΥΤΑ..
Τα ηχεία σου μπορεί να είναι μεγάλα σε όγκο και να παίζουν δυνατά,αλλά ηχητικά δεν είναι κατί το ιδιαίτερο. Σαν πηγή έχεις ενα λάπτοπ, άρα πάλι μέτριο αποτέλεσμα και μετα ο μίκτης.........με όλα αυτά δεν έχει νόημα να πας στον Yamaha των 2000 ευρώ. Στην θέση σου θα αγόραζα ένα usb dac και εκεί θα έστελνα σήμα από το λαπτοπ,τον μίκτη θα τον άφηνα (προφανώς τον χρειάζεσαι) και θα αγοραζα και δύο αυτοενισχυόμενα ηχεία και ένα υπογούφερ. Πίστεψε με,καλύτερο αποτέλεσμα θα πάρεις και θα τα χαρείς και περισσότερο.
 

Μηνύματα
10
Reaction score
2
Τα ηχεία σου μπορεί να είναι μεγάλα σε όγκο και να παίζουν δυνατά,αλλά ηχητικά δεν είναι κατί το ιδιαίτερο. Σαν πηγή έχεις ενα λάπτοπ, άρα πάλι μέτριο αποτέλεσμα και μετα ο μίκτης.........με όλα αυτά δεν έχει νόημα να πας στον Yamaha των 2000 ευρώ. Στην θέση σου θα αγόραζα ένα usb dac και εκεί θα έστελνα σήμα από το λαπτοπ,τον μίκτη θα τον άφηνα (προφανώς τον χρειάζεσαι) και θα αγοραζα και δύο αυτοενισχυόμενα ηχεία και ένα υπογούφερ. Πίστεψε με,καλύτερο αποτέλεσμα θα πάρεις και θα τα χαρείς και περισσότερο.
το ντακ δεν ηξερα τι ειναι και εκανα μια αναζητηση και βρηκα οτι μετατρεπει τον ψηφιακο ηχο σε αναλογικο...το λαπτοπ ενα καλο λαπτοπ δεν μετατρεπει καλα η καρτα ηχου?πιθανων οχι τοσο καλα ΑΛΛΑ η καημενη η κονσολιτσα που εχω και την συμπαθω λογω στιβαρης κατασκευης εχειεισοδο usb και εκει συνδεω το λαπτοπ λογικα θα μετατρεπει και αυτη τον ηχο απο ψηφιακο σε αναλογικο..σωστα? η δεν ? Ελησμονησα να σας πω οτι εχω και την FOSCURITE 2i2 1gen και συνδεω καμια φορα το λαπτοπ εκει και μετα στονενισχυτη...καλα παιζει,αυτη η καρτα κανει αντι ντακ? προτεινε μου αν θες ενα ντακ να το ψαξω λιγο ΑΝ και ειμαι λιγο της παλιας σχολης και οπτικοακουστικος..νασται ολοι καλα για τον χρονο που διαθετεται.
 

Μηνύματα
13.714
Reaction score
6.693
Aρα και στην μια και στην άλλη περίπτωση συνδέεις το λάπτοπ σου με κάποιο usb dac που θα δίνει καλύτερο αποτέλεσμα από το τμήμα ήχου του λαπτοπ. Η κοσνόλα μίκτης είναι κάτι που το χρειάζεσαι τελικά? Γιατί αν όχι , τότε μπορείς με τις 2 χιλιάδες που θα έδινες και πουλώντας τον υπάρχων εξοπλισμό να στήσεις ένα αρκετά καλό δικάναλο hi-fi σύστημα .
 

Μηνύματα
10
Reaction score
2
Aρα και στην μια και στην άλλη περίπτωση συνδέεις το λάπτοπ σου με κάποιο usb dac που θα δίνει καλύτερο αποτέλεσμα από το τμήμα ήχου του λαπτοπ. Η κοσνόλα μίκτης είναι κάτι που το χρειάζεσαι τελικά? Γιατί αν όχι , τότε μπορείς με τις 2 χιλιάδες που θα έδινες και πουλώντας τον υπάρχων εξοπλισμό να στήσεις ένα αρκετά καλό δικάναλο hi-fi σύστημα .
Ποσο να παρω απο αυτα,δεν ειναι καινουρια30 40 απο την καρτα και 200 βαρια απο την κονσολα.αλλες πηγες ηχου εχω ενα τεκνικς 490 αλλα δεν ηταν πολυ ακριβο και εχει χαλασει θελει λαστιχακι στο πορτακι και ενα DVD PANASONIC εγγραφης το οποιο τοτε το ειχα πληρωσει γυρω στα 650 ευρο ΑΛΛΑ τα cd που εχω ειναι τα περισσοτερα γραμμενα οχι καλης εγγραφης και τα ακουγα πιο πολυ στο αμαξι και δεν εχω συνδεσει στον ενισχυτη αλλη πηγη...η κονσολιτσα μου εχει μεινει καθως και εκουαλαιζερ,βελτιωτης ηχου echo, απο πιο πριν που στα βραχεα εκανα συνομιλιες τωρα τα εχω παρατησει και αυτα εμειναν σαν ενθυμιο γιατι και δεν ηταν ιδιαιτερως μεγαλης αξιας..τα μηχανηματα εκπομπης πουληθκαν και τωρα σε μεγαλουτσικη ηλικια ειπα να ασχοληθω με ενα αξιοπρεπες σεταρισμα...ΔΕΝ ακουω σε πολυ μεγαλες εντασεις πιο πολυ χαμηλα και λιγο μεση,επισης δεν εχω το αυτι,μετρια πραγματα...Γιαυτο οπως εγραψα πιο πανω ειμαι οπτικοακουστικος δηλαδη μαρεσει να χαζευω και τα μηχανηματα...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥΣ. Ευχαριστω για το ενδιαφερων.
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.164
Μηνύματα
2.890.952
Members
37.997
Νεότερο μέλος
George KAPPOS
Top