Ο κακός μας ο καιρός

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.697
Reaction score
32.663
Τι ωραία δροσιά!

Βγήκα για τον βραδινό περίπατο, συνοδεία του μεγάλου. Λίγο πριν πιασουμε να επιστρέφουμε, καθίσαμε σε ένα παγκακι, δίπλα στην Ακτή Ντοβιλ, στο Καραμπουρνακι. Έχει πέσει κάπου 5 βαθμούς από χθες καθ φυσάει τόσο ωραία... Το κύμα σκάει στην άμμο 6 μετρά μπροστά μας... Πάνω μου ο ευκάλυπτος χορεύει... Μου φαίνεται θα γειρω να τον πάρω λιγάκι
 

Μηνύματα
27.751
Reaction score
26.086
Καραμπουρνάκι ! Τι μου θύμησες τώρα.
Εναν από τους μεγαλύτερους έρωτες της ζωής μου.
Ακόμα εκεί μένει .
 




Μηνύματα
14.831
Reaction score
1.861
Δεν υπάρχει λίνκ για αυτά, άμα είσαι καλός άνθρωπος, το καλό θα επιστρέψει.
Εμένα με συμβαίνει συχνά. Θα σε πω μια προσωπική ιστορία.
Πριν πολλά χρόνια περίμενα σε ένα atm για να βγάλω παράδες, στο μηχάνημα ήταν ένας που παιδεύονταν πολύ ώρα οπότε εστρεψα το βλέμμα αλλού και χάζευα, ξάφνου περνάει ο τύπος από μπροστά μου, καβαλάει ένα σκούτερ και φεύγει σφαίρα. Πάω προς το μηχάνημα και εκείνη τη ώρα ανοίγει η θυρίδα και βγάζει παράδες, πολλές παράδες.
Προς στιγμή σαστίζω και κοιτάω τα λεφτά, δίχως δεύτερη σκέψη τα αρπάζω, καβαλάω το θκόμ μηχανάκι και ξεκινάω να κυνηγάω τον τύπο με το σκούτερ.
Τον βρίσκω 2 φανάρια παρακάτ και αφού του εξηγώ τι έγινε του δίνω τα λεφτά και φεύγω. Μετά από μερικές μέρες μου ήρθαν χρήματα από το πουθενά δίχως να τα περιμένω, ήταν πανω κάτω το ίδιο ποσό που παρέδωσα στο τύπο.
Σε όποιον αφηγήθηκα το σκηνικό αυτό, 9/10 αντέδρασαν λέγοντας "καλά μ@λ@κ@ς είσαι"
Το αυτονόητο, η τιμιότητα, θεωρείται μ@λακία. Μάλιστα.
 

TGD

Μηνύματα
7.628
Reaction score
7.611


TGD

Μηνύματα
7.628
Reaction score
7.611


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.405
Reaction score
19.816
Φάτε τώρα που γυρίζει, αν έχουμε επιδείνωση στην αστάθεια (έτσ' δείχνει) σε λίγο θα τρώμε τσουκνίδες.. :unsure:
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.090
Μηνύματα
2.888.022
Members
37.984
Νεότερο μέλος
fchristos
Top