Ο κακός μας ο καιρός

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.164
Reaction score
7.134
Την είδα.

Και τι μας λέει αυτό; Προφανώς ο όγκος του νερού ήταν τεράστιος και ξεπέρασε κατά πολύ τα όρια της λίμνης. Δεν μπορούσε να συγκρατηθεί όλος, μιλάμε για πενταπλασιασμό.

Αφού φύγει ό,τι είναι να φύγει όμως, η (πραγματική) λίμνη δεν θα είναι όσο "γεμάτη" θα μπορούσε να είναι; Αλλιώς πως περιμένουμε να γεμίσει αν λέμε ότι το πλεονάζον νερό είναι καταδικασμένο να φύγει;
 


Μηνύματα
27.824
Reaction score
26.152
Από ότι λέει ο τύπος θα πέσουν πολλοί κεραυνοί .
Δεν είναι καλό αυτό.
Νεράκι ναι να πέσει. Πολλοί κεραυνοί θα γμθεί ο ΔΙΑΣ Καίγονται δέντρα εγκαταστάσεις , την ακούει το δίκτυο του ΔΕΔΔΗΕ .
Δεν είναι καλό πράγμα.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.874
Reaction score
32.977
Και χειρότερα.

Όπως την προηγούμενη Παρασκευή, που σκοτώθηκε ένα κοριτσάκι στο Ποσείδι.





"
Είναι απόγευμα Παρασκευής και στην παραλία αρχίζει έντονη βροχή. Η 13χρονη κολυμπάει μαζί με τη μητέρα της όταν ξαφνικά είδαν να έρχεται μπουρίνι και όσοι ήταν μέσα στη θάλασσα, βγήκαν στην ακτή.

Αυτό ακριβώς έκανε και το 13χρονο κορίτσι. Βρεγμένο όπως ήταν άρχισε να κατευθύνεται προς το αμάξι μαζί με τους γονείς της.
Δεν πρόλαβε να κάνει μερικά βήματα στην άμμο όταν ξαφνικά ένας κεραυνός τη χτύπησε μπροστά στα μάτια των γονιών της.
"Έπεσε ένας κεραυνός μπροστά μας. Η γυναίκα μου ήταν προπορευόμενη. Η κόρη μου ήταν 1,5 μέτρο πίσω της. Έπεσαν και οι δύο στο έδαφος, στην άμμο. Δεν ήταν στη θάλασσα μέσα, ήταν στην ακρογιαλιά. Το κοριτσάκι μου δεν ξανασηκώθηκε".
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.874
Reaction score
32.977
Α δεν το είχατε μάθει; Εδώ είχε παίξει πολύ στα τοπικά μέσα. Με πήρε η μητέρα μου που κάνει τα μπάνια της στη Χαλκιδική και έκλαιγε.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.479
Reaction score
96.888

 


Μηνύματα
13.581
Reaction score
15.570
Α δεν το είχατε μάθει; Εδώ είχε παίξει πολύ στα τοπικά μέσα. Με πήρε η μητέρα μου που κάνει τα μπάνια της στη Χαλκιδική και έκλαιγε.
Πως δεν το μάθαμε. Η ψυχούλα μου , τουλάχιστον δεν κατάλαβε τίποτε. Μπήκε απο το φρυδάκι του που άφησε απλώς μια κοκκινίλα. Ο πατέρας του παρόλο που κουβαλούσε τα πάντα, την ομπρέλα, τα κινητά, κλειδιά κλπ μεταλλικά αντικείμενα, μεγαλύτερος και σε όγκο και ήταν λίγο πιο πίσω, δεν τον χτύπησε. Ποιός ξέρει ; ϊσως ήταν βρεγμένο απο καμιά τελευταία βουτιά, όπως συνηθίζουν τα παιδιά πριν φύγουν ;
 
Last edited:

Μηνύματα
27.824
Reaction score
26.152
Απλά μάλλον η μικρή ήταν καλύτερα γειωμένη επειδή ήταν βρεγμένη ίσως περισσότερο.
 


ika

News
Μηνύματα
14.678
Reaction score
13.502
Μου έχει τύχει να χτυπήσει κεραυνός εν πτήσει το Α380 που ταξίδευα.
Μόνο ένας δυνατός κρότος ακούστηκε μέσα.
Και μετά η φωνή του πιλότου που είπε να μην ανησυχούμε, όλα καλά, συνεχίζουμε κανονικά και πως το σκάφος είναι σχεδιασμένο να μην έχει πρόβλημα σε τέτοια.
 
Last edited:

Μηνύματα
27.824
Reaction score
26.152
Η αλήθεια είναι ότι σύγχρονα δεν πολυκαταλαβαίνουν από κεραυνούς.
Τα παλαιότερα όμως την άκουγαν , τακτικότατα. Μέχρι τρύπες σε πτέρυγες έχουμε δεί σε παλιά βίντεο.
Πέρα από καψίματα ασυρμάτων και ραδιοβοηθημάτων.
 






Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.547
Reaction score
75.294
Αληθινή καταιγίδα! :party:

Βρήκα ευκαιρία ο γκάουλας και έβγαλα μέσα στη βαρβάτη βρόχα να ξεπλύνω με το πλυστικό τα καθαρά αυτοκίνητα απο λίγη σκόνη που είχαν...
Έγινα πάπια φυσικά. 🦆


...λιώσει εντελώς το λίπασμα και σε 4 μέρες θα είναι βαθύ πράσινο το γκαζονάκι 😍
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.150
Μηνύματα
2.890.578
Members
37.994
Νεότερο μέλος
JimmyVas1978
Top