Περί Πικ-απ, Βραχιόνων και κεφαλών.

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: Re: Απάντηση: Περί Πικ-απ, Βραχιόνων και κεφαλών.

Καλά που το σκέφτηκες όλο αυτό? Εγώ πάντως, δεν θα μπορούσα να συνδυάσω ένα τέτοιο παράδειγμα.. Θέλει φαντασία που μάλλον μου λείπει. Φίλε είσαι ποιητής. Γράφε να σε απολαμβάνουμε.
Eμπεριέχει δυσκολότερη σύλληψη από αυτή του ELP!


:142:
 

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: Περί Πικ-απ, Βραχιόνων και κεφαλών.

Και επειδή είδα αναφορές στις "νέες τεχνολογίες", όπως λέει και στο σχετικό site, το ELP είναι της δεκαετίας '90. (Μήπως και παλαιότερο;).


:107:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Περί Πικ-απ, Βραχιόνων και κεφαλών.

Φιλε Κυριακο ,και οπως ολοι οι καλλιτεχνες(ποιητες,ζωγραφοι..) φτωχαδακι.
Μου δανειζεις τα Wilson για κανα 2,3 5 10 χρονακια???
 

Μηνύματα
236
Reaction score
110
Re: Απάντηση: Περί Πικ-απ, Βραχιόνων και κεφαλών.

Φιλε Κυριακο ,και οπως ολοι οι καλλιτεχνες(ποιητες,ζωγραφοι..) φτωχαδακι.
Μου δανειζεις τα Wilson για κανα 2,3 5 10 χρονακια???

Μεγάλε δεν θέλω να σου αρνηθώ, αλλά είναι πολύ βαριά ρε παιδί μου και δεν μεταφέρονται. Εδώ να δεις τι έγινε για να τα βάλουμε στο σπίτι.
Άσε δε που σκέπτομαι να τα κάνω ενεργά!!! Έτσι μου είπαν θα παίζουν καλλίτερα!!!
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Περί Πικ-απ, Βραχιόνων και κεφαλών.

Ε αφου θα τα κανεις ενεργα κρατα τα.
Δεν εχω λεφτα για ενισχυτες:414:
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Περί Πικ-απ, Βραχιόνων και κε

Φίλε μου και με ένα απλό βραχίονα μια χαρά ακούς απλά ψάχνουμε για το καλλίτερο. Να σου μεταφέρω μια εμπειρία. Το περασμένο Σάββατο ακούγαμε σε ένα σπίτι μαζί με κάμποσους άλλους ένα πικάπ 40 ετών (TranscriptorsHydraulicReference) με ένα αρχαίο (αλλά φοβερό) βραχίονα SME 3009 και μία κεφαλή κινητού μαγνήτη των 170€ Ortofonκαι πάθαμε την πλάκα μας… όλοι. Οπότε μια χαρά είναι και χωρίς αεριωθούμενα. :107:
καλα εδω παθαμε πλακα με εναν φιλο ο οποιος εβαλε μπρος ενα παροπλισμενο thorens td-125 με μια shure v-15 μετα απο πολλα χρονια !!!!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.980
Reaction score
55.232
Απάντηση: Περί Πικ-απ, Βραχιόνων και κεφαλών.

Eμπεριέχει δυσκολότερη σύλληψη από αυτή του ELP!:142:
Kαι δυσκολότερη...εγκυμοσύνη επίσης.:142:
Και επειδή είδα αναφορές στις "νέες τεχνολογίες", όπως λέει και στο σχετικό site, το ELP είναι της δεκαετίας '90. (Μήπως και παλαιότερο;).:107:


Με τη γνωστή...΄΄ρέγουλα΄΄ που χαρακτηρίζει την εξέλιξη της τεχνολογίας περιστροφής βινυλίων,οποιαδήποτε καινοτομία τείνει να συντηρεί αυτή την ιδιότητα γιά μερικές δεκαετίες από την εμφάνισή της.:126:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.090
Μηνύματα
2.888.022
Members
37.984
Νεότερο μέλος
fchristos
Top