Περί μεγέθους γουφερ ο λόγος….

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.937
Reaction score
11.306
Φχαριστηθηκε κόσμος μουσική με προακ για πολλά χρόνια τις προηγούμενες δεκαετίες.

Πάλι καλά, γιατί με στουντιακα, dsp και μουσικές 80ς και 90ς, βράσε όρυζα.

Και τώρα, ωραιατατα ηχεία είναι για το σπίτι.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.336
Reaction score
131.829
Φχαριστηθηκε κόσμος μουσική με προακ για πολλά χρόνια τις προηγούμενες δεκαετίες.

Πάλι καλά, γιατί με στουντιακα, dsp και μουσικές 80ς και 90ς, βράσε όρυζα.

Και τώρα, ωραιατατα ηχεία είναι για το σπίτι.
Συμφωνώ.

Σε σχέση με κάτι μπιενταμπλεγιου, είναι αφρός τα Proac.

Ακόμα και οι ταμπλέτες, από πολύ παλιά ήταν εντυπωσιακά ηχειάκια.
 
Last edited:


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.016
Reaction score
55.427
Συμφωνώ.
Ακόμα και οι ταμπλέτες, από πολύ παλιά ήταν εντυπωσιακά μιντ-τουιτεράκια :roflmao: .
Φιξάκια χρειάζεται μέχρι και ο EAR.

Σε απόηχο από το νήμα με το δικό του setup, έχουν πράγματι διαπιστωθεί σε δικές μου δοκιμές στη ζώνη 10-100 Hz αρμονικές παραμορφώσεις τάξης -50 dB σε σύγκριση με θεμελιώδεις τόνους αλλά σε στάθμη αναφοράς... 100 dB ενώ σε στάθμες χαμηλότερες κατέρχονται αρκετά ως προς τους θεμελιώδεις.

Τώρα με δικά μου ταπεινά μέσα μπορώ να εγκαθιστώ χαλαρά σε θέσεις προκύπτουσες από θεωρητικούς υπολογισμούς sub 18S με υψιπερατά κροσαρισμένους δορυφόρους κι εφόσον μου ακούγεται υπό lifestyle συνθήκες χωρίς ενοχλητικές εξάρσεις στις χαμηλές - εννοείται υπό ανηφορική κλίση στην καμπύλη απόκρισης- να κάνω λήψη και με δύο μονάχα φίλτρα ισοστάθμισης σε 28 και 52 Hz αντίστοιχα να βγαίνει το σχετικό spectro :
lifestyle spectro.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
1.894
Reaction score
2.792
Οχι δεν το ειπα με την λογικη να κρινεται με το αν εχει η οχι ακριβο εξοπλισμο αλλιως δεν ειναι αξιος να μιλαει... Καμια σχεση.

Απλως ειναι σαν καποιος να ξερει και τι βρακι φορας, και εσυ να ξερεις για τον αλλο οτι ειναι απλα ενας ανθρωπος μαλλον ανω των 60 με τετραδρομο ηχειο και λαμπατο ενισχυτη , με ενδιαφερον στην ψυχολογια και την γεωπολιτικη (ρεαλ πολιτικ οπαδος) που του αρεσει (η απλως εχει την ταση χωρις να το θελει) να πλατιαζει και να μην μπαινει απευθειας στο ζουμι.

Εχει ενα θεμα με το iq και ισως πλατιαζει για να αποφυγει την κριτικη. Δεν το εχει παρει αποφαση ομως οτι αυτο δε δουλευει!
Ο thva είναι μικρούλης σαν και εμένα. 🐣
 

Μηνύματα
1.894
Reaction score
2.792
@christos77 τώρα που ξανακούστηκε ο όρος <<Τονική Ισορροπία>>, για πες μας τι σημαίνει :p
με δικά σου λόγια!
Δεν ξέρει τέτοια. Μπορεί να σου πει όμως για τα μουσλίμια.
Κ. WNET δεν υπεκφευγω πως να το πω να γινει κατανοητο Στα ηχεια ειναι λαθος ο ορος τονικοτητα
Νομίζεις!
 

Μηνύματα
1.894
Reaction score
2.792
Εγώ (μόνο) ξέρω τι ηχεία έχει ο Θήβας αλλά δεν σας λέω γιατί είστε κουτσομπόληδες. :p
 

Μηνύματα
4.647
Reaction score
8.084

Εάν το χαμηλό σου δεν είναι γεμάτο και δεν τσιρίζει λίγο στα ψηλά αυτό το άλμπουμ που έχει αυτό το τραγούδι, πέτα το σύστημα σου απο το παράθυρο. :D 😍
Για το κομμάτι σου έβαλα like @thva, τα άλλα που έγραψες ετεροχρονισμενα διαφωνώ.
Ούτε το χαμηλό είναι γεμάτο όπως το εννοείς ούτε τσιρίζει.
Έχεις θέματα με τον χώρο, την τοποθέτηση και πολύ πιθανόν και με τα ηχεία 😀
 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.752
Μηνύματα
2.916.227
Members
38.092
Νεότερο μέλος
nelson2812
Top