Featured Περί μεγέθους γουφερ ο λόγος….

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Το γεγονός όμως ότι θα τους πρόφερα ορθότερα , όπως ΄΄το συγκρότημα The Cure΄΄ απουσία χασμωδίας , δείχνει ότι μπορεί να τους έχω εκτιμήσει περισσότερο. :sneaky:
Όχι απαραίτητα. Απλώς ότι εκτιμάς ή γνωρίζεις καλύτερα την συντακτική ορθότητα της γραπτής στην συγκεκριμένη περίπτωση Ελληνικής Γλώσσας. Προφορικά κανένας δεν λέει οι The Cure , λέει οι Cure και ιδιαίτερα οι πραγματικοί θαυμαστές τους. Δείχνει και μια οικειότητα. Εμένα ως γνωστόν μου αρέσει να γράφω όπως και μιλάω δηλαδή προφορικά. Το κάνω απο δική μου αισθητική αλλιώς μπορώ να γράφω και formal όταν θέλω ή απαιτείται. Ούτε οι 'Αγγλοι θα πούνε ή θα γράψουν The "The Cure".
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.648
Reaction score
132.913
Όχι απαραίτητα. Απλώς ότι εκτιμάς ή γνωρίζεις καλύτερα την συντακτική ορθότητα της γραπτής στην συγκεκριμένη περίπτωση Ελληνικής Γλώσσας. Προφορικά κανένας δεν λέει οι The Cure , λέει οι Cure και ιδιαίτερα οι πραγματικοί θαυμαστές τους. Εμένα ως γνωστόν μου αρέσει να γράφω όπως και μιλάω προφορικά. Το κάνω απο δική μου αισθητική αλλιώς μπορώ να γράφω και formal όταν θέλω ή απαιτείται.
Μη τσιμπάς μωρέ, μεγάλος άνθρωπος. 🤣😜😁
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.099
Reaction score
55.779
Μα δεν τσιμπάω ... αλληλοπειραζόμαστε. :D
ψήνεσαι.png

:lolsign:
Ναι το διόρθωσα για εσένα. Να μην σε ενοχλήσει ώς λάθος έκφραση η οποία και ήταν.

Εάν δε, εννοείς ότι εεύ δεν με πειράζεις και έπρεπε να μιλήσω μόνο για τον εαυτό μου ότι "τον πειράζω" ... είναι άλλο.
Το δικό μου πείραγμα έγκειται στη διαφήμιση κάτωθεν του δικού σου μηνύματος και όχι στην αποτυπωμένη έκφραση από το quote..
 
Last edited:

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Ναι το διόρθωσα για εσένα. Να μην σε ενοχλήσει ώς λάθος έκφραση η οποία και ήταν.

Εάν δε, εννοείς ότι εεύ δεν με πειράζεις και έπρεπε να μιλήσω μόνο για τον εαυτό μου ότι "τον πειράζω" ... είναι άλλο.
 

Μηνύματα
7.024
Reaction score
993
Χατζηδάκη πάντως ξέρω τον γνωστό υπουργό, όχι μουσικοσυνθέτη...
Πολύ σωστή η παρατήρηση για το ορθογραφικό λάθος.
Μάνος Χατζιδάκις
και Κωστής Χατζηδάκης για τον πολιτικό
Το The αφου έβαλα "Οι" μου φάνηκε ως πλεονασμός. Λες να μην το ξέρω ότι είναι The Cure ; Δεν μου άρεσε αισθητικά να το γράψω σωστά οπότε δεν το έκανα. Όταν τους άκουγα εγώ, εσυ δεν είχες γεννηθεί. :D
Έμεινες κι εσύ στην ίδια τάξη.
Θα διαβάζουμε μαζί, μην ανησυχείς
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.099
Reaction score
55.779
Πολύ σωστή η παρατήρηση για το ορθογραφικό λάθος.
Μάνος Χατζιδάκις
και Κωστής Χατζηδάκης για τον πολιτικό

Έμεινες κι εσύ στην ίδια τάξη.
Θα διαβάζουμε μαζί, μην ανησυχείς
Το έκανα όχι ως προσωπική αιχμή αλλά επειδή και ο ίδιος ο μακαρίτης ποθούσε να γράφεται σωστά το επώνυμό του.
 

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
View attachment 343022
:lolsign:

Το δικό μου πείραγμα έγκειται στη διαφήμιση κάτωθεν του δικού σου μηνύματος και όχι στην αποτυπωμένη έκφραση από το quote..
Δεν έχει σημασία, εγώ είχα υποχρέωση να accommodate τον φίλο μου τον Bhutia και να προσαρμοστώ όσο μπορώ και μου ειναι δυνατόν χωρίς όμως να καταπιέζω την δική μου έκφραση σε απαιτήσεις του όσον αφορά την Ελληνική γλώσσα και χρήση της που πολλές φορές έχει εκφράσει ότι τον ενοχλεί. ¨Ετσι κάνουν οι φίλοι που σέβονται ο ένας τον άλλον. Προτείνω να διαβάζεις τα πόστ μου λίγο έστω καθυστερημένα που τα διορθώνω. :D
 

Μηνύματα
7.024
Reaction score
993
Όχι απαραίτητα. Απλώς ότι εκτιμάς ή γνωρίζεις καλύτερα την συντακτική ορθότητα της γραπτής στην συγκεκριμένη περίπτωση Ελληνικής Γλώσσας. Προφορικά κανένας δεν λέει οι The Cure , λέει οι Cure και ιδιαίτερα οι πραγματικοί θαυμαστές τους. Δείχνει και μια οικειότητα. Εμένα ως γνωστόν μου αρέσει να γράφω όπως και μιλάω δηλαδή προφορικά. Το κάνω απο δική μου αισθητική αλλιώς μπορώ να γράφω και formal όταν θέλω ή απαιτείται. Ούτε οι 'Αγγλοι θα πούνε ή θα γράψουν The "The Cure".
Είναι σαν το gam..ese , το θέλει το 'The' μπροστά
 

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Το έκανα όχι ως προσωπική αιχμή αλλά επειδή και ο ίδιος ο μακαρίτης ποθούσε να γράφεται σωστά το επώνυμό του.
Έπρεπε όμως απο ευγένεια αλλά και ακρίβεια να το είχες συμπεριλάβει απο την αρχή σαν παρατήρηση αυτό στο αρχικό πόστ σου. :D
 

Μηνύματα
4.723
Reaction score
8.230
Αν έφτασες στη μέση ηλικία για να το κάνεις, τότε περισσότερο ... παιδεύεις παρά εκπαιδεύεις τον εαυτόν σου.
Παιδεύει και..... τα αυτιά του με το χώρο σύστημα που εχει:D

ο ίδιος ο μακαρίτης ποθούσε να γράφεται σωστά το επώνυμό του.
Ανεκπλήρωτος πόθος :sneaky:
 



Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Είναι σαν το gam..ese , το θέλει το 'The' μπροστά
Ο Bhutia (τις πιο πολλές φορές, ε , άνθρωπος είναι και αυτός) είναι τόσο ευγενικός που οι όποιες απαιτήσεις του είναι σαν να σε προτρέπουν να θέλεις ο ίδιος να καλυτερέψεις και να γίνεις καλύτερος άνθρωπος σε διάφορα πράγματα. Για αυτό είναι και γκουρού, όχι μόνο γιατί ξέρει πολλά πράγματα για το audio.
 
Last edited:


Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Ανεκπλήρωτος πόθος
Ο δικός σου να μπορείς να έχεις ένα σύστημα που να παίζει και να γεμίζει χαμηλά και σε χαμηλές εντάσεις. :D 😍

Ενω τα Proac μου ε ; .... :D :D

Το πολύπριζο μου θα είναι. :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.099
Reaction score
55.779
Έπρεπε όμως απο ευγένεια αλλά και ακρίβεια να το είχες συμπεριλάβει απο την αρχή σαν παρατήρηση αυτό στο αρχικό πόστ σου. :D
Ο δικός σου να μπορείς να έχεις ένα σύστημα που να παίζει και να γεμίζει χαμηλά και σε χαμηλές εντάσεις. :D 😍

Ενω τα Proac μου ε ; .... :D :D

Το πολύπριζο μου θα είναι. :D
Πέντε στα πέντε για τα ανωτέρω...
55555.png
 


Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Χατζιδακις ετσι το εγραφε επιτηδες ;)
Του δικαιολογούμε την ανάγκη του για λίγο επιφανειακό ελιτισμό και ανάγκη να διαχωρίζει τον εαυτό του απο διάφορα πράγματα. Ποιός ξέρει απο που πήγαζε ψυχολογικά. :D Εμείς κοιτάμε το έργο του. Η κοινωνία και ο άνθρωπος ως μονάδα δικαιούται να παραβλέπει κάποια πράγματα σε άνθρωπους που έχουν χαρίσματα, ταλέντα ή παράγουν σημαντικό έργο κατά την θεωρησή τους. Το θέμα είναι να μην το δικαιολογεί ο ίδιος στον εαυτό του κάποιος αυτό ή να πιστέψει ότι έχει το δικαίωμα της μη διόρθωσης ή και εκμετάλλευσης του για κακό σκοπό.
 


Staff online

  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.891
Μηνύματα
2.921.686
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top