Πρόβλημα σε πικάπ

Μηνύματα
55
Reaction score
9
Καλημερα, ελπιζω να ποστάρω στο σωστο μερος.
Εχω ενα Kenwood KD-750 direct drive το οποιο δεν εδινε εξοδο ηχου και επισκευασα πριν απο ενα χρονο, ηθελε αλλαγη σε καποια ολοκληρωμενα απο οτι μου ειπαν.
Τον τελευταιο καιρο δεν κλειδωναν οι 45 στροφες (quartz), και τωρα δεν κλειδωνουν ουτε οι 33, δηλαδη παει μια αργα, μια κανονικα.
Ο κυριος που μου το ειχε επισκευάσει ειναι ηλεκτρονικος και δεν αναλαμβανει την επισκευη του μοτερ.
Αν γνωριζετε ή ειστε επαγγελματιας που εχει εμπειρια σε τετοιου ειδους επισκευες θα ηθελα να σας το φερω.
Με μια αναζητηση online βρηκα καταστηματα που κανουν γενικες επισκευες σε προιοντα ηχου αλλα με ενδιαφερει να υπαρχει εμπειρια στο συγκεκριμενο κομματι.
Ευχαριστώ.
 

ika

News
Μηνύματα
15.023
Reaction score
13.790
Κάντε ένα τηλέφωνο


Τι ολοκληρωμένα ήθελε για να δώσει σήμα, που λέτε στην προηγούμενη βλάβη?
:errwhat: :errwhat: :errwhat:
Συνήθως από την κεφαλή πάει το σήμα στα καλώδια χωρίς να μεσολαβεί κάτι, εκτός αν έχει ενσωματωμένο phono το πικάπ. Έχει το KENWOOD ενσωματωμένο phono?
 

Μηνύματα
55
Reaction score
9
Γεια χαρα, ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
Θα καλεσω μολις επιστρεψω στην Αθηνα.

Δυστυχως τις λεπτομερειες της προηγουμενης βλαβης δεν τις γνωριζω ακριβως, αλλα θυμαμαι δεν ειχα ηχο και η βλαβη ηταν ενα ολοκληρωμενο, οπως μου ειχαν πει, οχι "καποια" που εγραψα παραπανω.

Επιβεβαιωθηκε γιατι το ειχα παει αρχικα σε καταστημα για ελεγχο και μου ειπαν ενα μεγαλο ποσο μονο για το ολοκληρωμενο, το πηγα αλλου κατοπιν σύστασης και εδωσα λιγοτερο απο τα μισα χρήματα για το συνολο της επισκευης.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.472
Μηνύματα
2.905.446
Members
38.048
Νεότερο μέλος
JohnStardust
Top