Πυρκαγιές, πλημμύρες, φυσικές καταστροφές

Μηνύματα
13.497
Reaction score
15.516
¨Ετσι και αλλιώς μας παρακολουθούν όλους. Ξέρουν καλύτερα και απο εμάς, πράγματα για εμάς.
 


Μηνύματα
13.497
Reaction score
15.516
μην ξεχνάς και το οικολογικό κομμάτι, ο θόρυβος από τους έλικες μειώνει την libido στις λιβελούλες....
:party:
Κοίτα μπορείς να προγραμματίσεις, εάν π.χ. είσαι οικολόγος ακραίος ακτιβιστής ή και οικολόγος - τρομοκράτης, και σμήνος άλλων drones που μόλις τα εντοπίζουν να πέφτουν πάνω του 2-3 απο αυτά και να το καταρρίπτουν. :D :D

Η λιβελούλα μπορεί πλέον να ελπίζει σε ένα καλύτερο μέλλον. :D:D
 
  • Like
Reactions: ika

ika

News
Μηνύματα
14.615
Reaction score
13.434
Κοίτα μπορείς να προγραμματίσεις, εάν π.χ. είσαι οικολόγος ακραίος ακτιβιστής ή και οικολόγος - τρομοκράτης, και σμήνος άλλων drones που μόλις τα εντοπίζουν να πέφτουν πάνω του 2-3 απο αυτά και να το καταρρίπτουν. :D :D

Η λιβελούλα μπορεί πλέον να ελπίζει σε ένα καλύτερο μέλλον. :D:D
δεν συμφέρει οικονομικά, πιο φτηνά έρχεται μια αγωγή και πιό πολύ ντόρο δεν κάνει στα ΜΜΕ?
 


ika

News
Μηνύματα
14.615
Reaction score
13.434
Αγωγή για τί ;
Κατά της χρήσης drone επιτήρησης 24/7, αφού επηρεάζει την libido της λιβελούλας.
Και δεν αναφέρω καν και τα ψυχολογικά προβλήματα που φέρνει στα τζιτζίκια και στις κουκουβάγιες.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.715
Reaction score
32.701
Το ξέρω, σε πειράζω. Προσπαθώ να σε ηρεμήσω. :D 😍

το αστείο είναι ότι μάλλον δεν με αφορά τελικά το μέτρο :roflmao: :roflmao:
από τα εντός σχεδίου κλπ εξαιρεί τους διαμορφωμένους κήπους και πιθανότατα γενικώς τα δομημένα, το οποίο όπως έγραψα διαφαινόταν μεν στην κακότεχνη διατύπωση αλλά και πάλι ακριβώς λόγω του τελευταίου δεν μπορεί να είναι και 100% σίγουρο.

Αλλά έτσι είμαι, να μην αρχίσω. Το έχω αυτό, μία φορά εκρήγνυμαι, αλλά εκείνη η φορά είναι το Πινατούμπο. So don't mess with my triggers. Μπορεί να μην βαράω γυναίκες όπως ο -τύποις- συνάδελφος... but anything else? I'm game.
 

Μηνύματα
13.497
Reaction score
15.516
το αστείο είναι ότι μάλλον δεν με αφορά τελικά το μέτρο :roflmao: :roflmao:
από τα εντός σχεδίου κλπ εξαιρεί τους διαμορφωμένους κήπους και πιθανότατα γενικώς τα δομημένα, το οποίο όπως έγραψα διαφαινόταν μεν στην κακότεχνη διατύπωση αλλά και πάλι ακριβώς λόγω του τελευταίου δεν μπορεί να είναι και 100% σίγουρο.

Αλλά έτσι είμαι, να μην αρχίσω. Το έχω αυτό, μία φορά εκρήγνυμαι, αλλά εκείνη η φορά είναι το Πινατούμπο. So don't mess with my triggers. Μπορεί να μην βαράω γυναίκες όπως ο -τύποις- συνάδελφος... but anything else? I'm game.
Το ήξερα εγώ απο την αρχή ότι δεν δε σε αφορούσε για αυτά τουλάχιστον που είχες αναφέρει όπως και άλλα που έχουνε γραφτεί εδώ απο άλλους. Ήθελα να σου το πώ αλλά α) δεν ήξερα μπορεί να είχες και άλλες ιδιοκτησίες και β) σε είδα και εσένα και άλλους λίγο τρελαμένους με το θέμα της ερμηνείας και δεν ανακατεύτηκα παρα μόνο για να ατειευόμαστε. Σε πολλά - όχι τόσο τα τεχνικά αλλά και εκεί μερικά τα εντόπισες μια χαρά - θέματα βέβαια έχεις (είχες) δίκιο. :D 😍
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.243
Reaction score
85.205
το αστείο είναι ότι μάλλον δεν με αφορά τελικά το μέτρο :roflmao: :roflmao:
από τα εντός σχεδίου κλπ εξαιρεί τους διαμορφωμένους κήπους και πιθανότατα γενικώς τα δομημένα, το οποίο όπως έγραψα διαφαινόταν μεν στην κακότεχνη διατύπωση αλλά και πάλι ακριβώς λόγω του τελευταίου δεν μπορεί να είναι και 100% σίγουρο.
Εγώ δήλωσα το εξοχικό στην Αττική χωρίς να ξέρω ούτε να μ' ενδιαφέρει να μάθω καμία άλλη παράμετρο.
 

Μηνύματα
13.497
Reaction score
15.516
Εγώ δήλωσα το εξοχικό στην Αττική, χωρίς να ξέρω ούτε να μ' ενδιαφέρει να μάθω, καμία άλλη παράμετρο.
Εγώ με δύο τοπογράφους και πέντε μηχανικούς στην οικογένεια τα ήξερα απο την αρχή αλλά και σιγά μην κάθομαι να διαβάζω το νομοσχέδιο. Τους έβαλα να μου τα πούν αλλά και να ρωτάνε αυτοί. Ε, το έριξα και μια ματιά (και αυτό επειδή με τρόμαξε λίγο ο Abe στην αρχή χα χα) αλλά όπως και εσύ η χειρότερή μου είναι να διαβάζω τέτοια πράγματα. :D :D
 

TGD

Μηνύματα
7.636
Reaction score
7.622

Το πρώτο από τα δύο βίντεο προέρχεται από κάμερα που λειτουργεί πολύ κοντά στο σημείο της έναρξης της φωτιάς. Δείχνει αρχικά τον οδηγό ενός βαν, ο οποίος στη θέα της φωτιάς ακινητοποιεί το όχημά του. Μπαίνει σε παρακείμενο κατάστημα απ’ όπου δευτερόλεπτα αργότερα εξέρχεται τρέχοντας με πυροσβεστήρα στα χέρια, ακολουθούμενος από ένα ακόμη άτομο. Οι δύο άνδρες σπεύδουν προς τη φωτιά, με σκοπό να τη σβήσουν. Σ’ αυτό το σημείο η κάμερα στρίβει και εστιάζει στην εστία της πυρκαγιάς, δίχως στο πλάνο να διακρίνεται κάποιο άτομο παρά μόνο οι φλόγες, που έχουν μερικά μόλις λεπτά πριν αρχίσει να καίνε στο πλάι του δρόμου. Ο οδηγός του βαν αναζητείται να εξεταστεί από τους προανακριτικούς υπαλλήλους με την ιδιότητα του μάρτυρα και όχι του υπόπτου.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.715
Reaction score
32.701
Ο οδηγός του βαν αναζητείται να εξεταστεί από τους προανακριτικούς υπαλλήλους με την ιδιότητα του μάρτυρα και όχι του υπόπτου.
ναι ναι, μάρτυρα....

no good deed goes unpunished

τι τον ψάχνουν δλδ να τους πει ως μάρτυρας που δεν το βλέπουν στο βίντεο; Ότι έπιασε φωτιά; Ή θέλουν και να τους δηλώσει πως δεν έχει σχέση με την τελευταία;

Κοίτα διαδικασία που θα μπλέξει.... το συμπέρασμα, πατάς γκάζι και φεύγεις, δεν υπάρχει ποινική ευθύνη από παράλειψη ενέργειας για κατάσβεση υφιστάμενης εστίας φωτιάς.
 

Μηνύματα
13.497
Reaction score
15.516
ναι ναι, μάρτυρα....

no good deed goes unpunished

τι τον ψάχνουν δλδ να τους πει ως μάρτυρας που δεν το βλέπουν στο βίντεο; Ότι έπιασε φωτιά; Ή θέλουν και να τους δηλώσει πως δεν έχει σχέση με την τελευταία;

Κοίτα διαδικασία που θα μπλέξει.... το συμπέρασμα, πατάς γκάζι και φεύγεις, δεν υπάρχει ποινική ευθύνη από παράλειψη ενέργειας για κατάσβεση υφιστάμενης εστίας φωτιάς.
Ναι μάρτυρες του καλούνε όλους πρώτα. Βλέπω να μπλέκει ο άνθρωπος. :D
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.715
Reaction score
32.701
Ο τρόπος που λειτουργούν οι προανακριτικές αρχές -και κατ' επέκταση τουλάχιστον αυτό το κρισιμότατο σκέλος της δικαιοσύνης- ιδίως τα τελευταία χρόνια είναι τραγικός.
Θα πετάξουν την ψέκα τους δίχως καμία διασταύρωση τίποτα δημοσιογραφίσκοι της κακιάς ώρας, θα τρέχει η αστυνομία και οι αρχές, επειδή νιώθουν υπόλογες επικοινωνιακά, να βρουν τον συνήθη ύποπτο που τα μέσα (ακόμη και εδώ) ήδη έχουν εντοπίσει και καταδικάσει.
ακόμη κι εδώ το κάναμε. "τι ποινή θα φάει αυτός" ρωτήθηκε αμέσως. Ποιος αυτός; Ένας άτυχος που θέλησε να βάλει μπρος ένα μοτέρ και κουβαλούσε μπιτόνι με βενζίνη. Κι εγώ έχω ένα μικρό μπιτόνι 4 λίτρων (άδειο εννοείται, εάν χρειαστεί) στον χώρο τον αποσκευών. Αλίμονό μου δλδ έτσι και με βρουν διερχόμενο από σημείο που μόλις ξέσπασε φωτιά.
Γενικά στην εποχή της ψηφιακής κάμερας φοβάμαι πολύ τον τύπο του μαλάκα καλοθελητή.
 

Μηνύματα
29.646
Reaction score
23.788
Ο τρόπος που λειτουργούν οι προανακριτικές αρχές -και κατ' επέκταση τουλάχιστον αυτό το κρισιμότατο σκέλος της δικαιοσύνης- ιδίως τα τελευταία χρόνια είναι τραγικός.
Θα πετάξουν την ψέκα τους δίχως καμία διασταύρωση τίποτα δημοσιογραφίσκοι της κακιάς ώρας, θα τρέχει η αστυνομία και οι αρχές, επειδή νιώθουν υπόλογες επικοινωνιακά, να βρουν τον συνήθη ύποπτο που τα μέσα (ακόμη και εδώ) ήδη έχουν εντοπίσει και καταδικάσει.
ακόμη κι εδώ το κάναμε. "τι ποινή θα φάει αυτός" ρωτήθηκε αμέσως. Ποιος αυτός; Ένας άτυχος που θέλησε να βάλει μπρος ένα μοτέρ και κουβαλούσε μπιτόνι με βενζίνη. Κι εγώ έχω ένα μικρό μπιτόνι 4 λίτρων (άδειο εννοείται, εάν χρειαστεί) στον χώρο τον αποσκευών. Αλίμονό μου δλδ έτσι και με βρουν διερχόμενο από σημείο που μόλις ξέσπασε φωτιά.
Γενικά στην εποχή της ψηφιακής κάμερας φοβάμαι πολύ τον τύπο του μαλάκα καλοθελητή.
ΒΡΩΜΑΣ ΕΝΟΧΗ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ....ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΖΟΥ.... :party:
 

Μηνύματα
13.497
Reaction score
15.516
Ο τρόπος που λειτουργούν οι προανακριτικές αρχές -και κατ' επέκταση τουλάχιστον αυτό το κρισιμότατο σκέλος της δικαιοσύνης- ιδίως τα τελευταία χρόνια είναι τραγικός.
Θα πετάξουν την ψέκα τους δίχως καμία διασταύρωση τίποτα δημοσιογραφίσκοι της κακιάς ώρας, θα τρέχει η αστυνομία και οι αρχές, επειδή νιώθουν υπόλογες επικοινωνιακά, να βρουν τον συνήθη ύποπτο που τα μέσα (ακόμη και εδώ) ήδη έχουν εντοπίσει και καταδικάσει.
ακόμη κι εδώ το κάναμε. "τι ποινή θα φάει αυτός" ρωτήθηκε αμέσως. Ποιος αυτός; Ένας άτυχος που θέλησε να βάλει μπρος ένα μοτέρ και κουβαλούσε μπιτόνι με βενζίνη. Κι εγώ έχω ένα μικρό μπιτόνι 4 λίτρων (άδειο εννοείται, εάν χρειαστεί) στον χώρο τον αποσκευών. Αλίμονό μου δλδ έτσι και με βρουν διερχόμενο από σημείο που μόλις ξέσπασε φωτιά.
Γενικά στην εποχή της ψηφιακής κάμερας φοβάμαι πολύ τον τύπο του μαλάκα καλοθελητή.
Το άδειο είναι σχετικό. Και με πέντε - έξι σταγόνες μπορείς να ξεκινήσεις μια φωτιά. Αυτό θα το κρίνουν οι εκπομπές στην τηλεόραση και τα social και οι ειδικοί επιστήμονες επι του θέματος που θα καλούνε. :D :D Και αθώο να σε βγάλουν για αυτό κάτι θα βρούν απο την ζωή σου να σου προσάψουν, δεν μπορεί. Μόνο τα αστεία σου εδώ μέσα και η αντιπολίτευση που κάνεις στο θεάρεστο έργο της Κυβέρνησης κατά της πυροπροστάσιας φτάνει. Μόνο εγώ και ο Σύμος θα έρθουμε να καταθέσουμε υπέρ σου. :D😍 Αλλά θα μας βγάλουν ψεκ και περίεργους και θα μας συλλάβουν και εμάς. :D
 
Last edited:

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.715
Reaction score
32.701
ΒΡΩΜΑΣ ΕΝΟΧΗ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ....ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΖΟΥ.... :party:
...και με μούσι;
Μεεεεσα με τον Λύτρα!!!

Τα γυαλιά με σώζουν κάπως και το μπέιμπι φέις
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.394
Reaction score
28.331
Ferrari δεν έχει, αλλά έχει κάτι πολύ καλύτερο.
Μια βαρώνικη μεγάλη BMW που αστράφτει και τον ζηλεύουν οι γύφτοι όταν τον βλέπουν.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.096
Μηνύματα
2.888.337
Members
37.987
Νεότερο μέλος
simon kech
Top