Τα πρώτα τραγούδια των νέων ηχείων.

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.916
Reaction score
21.041
.... καποια στιγμη θα ηθελα να μου λυσετε δυο (ρητορικες) αποριες.
.... γιατι καλοπιανετε τοσο τα αυτια σας οσο και τα ηχεια σας ?
:king: :angel:
Για να μην γεμίσει ο κόΖμος με τέτοια ρέυ.. :rolleyes:

462718_e8c6a999be4e2a10e20dde121575ef10.png

Δεν θέλουμε να ξεκινάμε τ' αλκοόλια απ' το ξημέρωμα.. :tongue:
 





Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.680
Reaction score
40.865
Εσείς;
-
Σωστά, ειδικά αν ξεμπερδεύεις μ' αυτό το ξημέρωμα.. :tongue:
Ποτέιτο ποτάτο.. :party:
Να διαβαζω καλητερα το τοπικ,
-> μενα ειναι συνεχες το πραμα, μερικα χρονια τωρα, οπως οταν ακουω μουσικη το πχιανω απο εκει που το αφησα ** - το ιδιο συμβαινει και με τις συσκευες (που δεν αλλαζω),δε με νοιαζει καν πως παιζ'.
** δηλαδη, (συνηθως) ξαναπαιζει το τελευταιο αλμπουμ που επαιξε ... και μετα συνειρμικα οπου βγει ... ή πολυ απλα οτι πχιασει το χερι μου .. (δεδομενου μιας σχετικα εκτεταμενης δισκοθηκης~με λιγοτερο δημοφιλη ακουζματα~ και βεβαια με συνεχη ροη νεων προσθηκων).

Ρεφερζ και τετοια δεν εχω πχια !!
1727775389430.png


*** θα κανω ομως μια (Α)συνειδητη προσπαθεια να αναφερω τα τελευταια 10 αλμπουμ που επαικσαν (σε φυσικη μορφη), ομως προεχει να φαω.
 
Last edited:

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.475
Reaction score
27.208
Εξαιρετικό είναι ρε, ηχογράφηση της προκοπής.
Εξαιρετική ηχογράφηση , μόνο που στο 3ο κομμάτι κάπου τους ξεφεύγει και κλιπάρει σε πιάνο φορτίσιμο και ακούγεται στιγμιαία παραμόρφωση.
Το έχω ακούσει χιλιάδες φορές , σε όλα τα ηχεία που έχουν περάσει από τα χέρια μου και πάντα στο ίδιο σημείο ακούγεται η ίδια παραμόρφωση oveloading .
Κατά τα λοιπά ναι είναι εξαιρετικό δείγμα.
Τα δε μεταλόφωνα , δεν θυμάμαι ποιός τα παίζει αλλά είναι μεγάλος μάστορας μαζί με τον Grusin φυσικά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.712
Reaction score
133.074
Εξαιρετική ηχογράφηση , μόνο που στο 3ο κομμάτι κάπου τους ξεφεύγει και κλιπάρει σε πιάνο φορτίσιμο και ακούγεται στιγμιαία παραμόρφωση.
Το έχω ακούσει χιλιάδες φορές , σε όλα τα ηχεία που έχουν περάσει από τα χέρια μου και πάντα στο ίδιο σημείο ακούγεται η ίδια παραμόρφωση oveloading .
Κατά τα λοιπά ναι είναι εξαιρετικό δείγμα.
Τα δε μεταλόφωνα , δεν θυμάμαι ποιός τα παίζει αλλά είναι μεγάλος μάστορας μαζί με τον Grusin φυσικά.
Πες σε ποιο δευτερόλεπτο είναι, να το τσεκαρω.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.475
Reaction score
27.208
Δεν θυμάμαι τώρα πάντως ειναι στο 3 κομμάτι fascinating rhythm ίσως κάπου στο πρώτο λεπτό.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.680
Reaction score
40.865
*** θα κανω ομως μια (Α)συνειδητη προσπαθεια να αναφερω τα τελευταια 10 αλμπουμ που επαικσαν (σε φυσικη μορφη), ομως προεχει να φαω.
10 LP (αυτα ηταν τα δεκα πανω πανω στο ηχειο δηλαδη)
IMG_20241001_215935.jpg

9 cd (που επιασε το χερι μου)
IMG_20241001_215957.jpg

αυτο το αλμπουμ εχει αναφερθει σε αλλο θεμα, αλλα προεκυψε προσφατα σε μια συζητηση για Pedal steel και το ακουσα παλι.... 🐒
IMG_20241001_215707.jpg
 



TGD

Μηνύματα
8.336
Reaction score
8.345
Dark Side of the Moon ολόκληρο. Είναι 10 τραγούδια; Όχι; Τότε βάλε και το σκέρτσο από την 7η Συμφωνία του Μπρούκνερ.
 

Μηνύματα
15.206
Reaction score
17.232
Βρε Δεκέμβριε .... δεν ξέρουμε κανένα. :D :D

Ποιός φίλος μας έλεγε ότι πάει με τόνους και μικρόφωνα ; 😍 (Στη Γερμανία).
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.944
Μηνύματα
2.923.281
Members
38.113
Νεότερο μέλος
tsitas2010
Top