Τα πρώτα τραγούδια των νέων ηχείων.

Μηνύματα
7.039
Reaction score
1.021
Σε ευχαριστώ πολύ αλλά όπως τα έχω σκεφτεί

07,45 Πάω τη μικρή σχολείο.
08,00 Την αφήνω
08,15 Έχω πάρει καφέ απ'έξω μαζί με καμιά αηδία παρέα
08,30 Χαϊδεύω τα κουτιά
08,35 Αφήνω τα κουτιά και τα κοιτάω σα χάνος μέχρι να τελειώσω τον καφέ σκεπτόμενος την αποθήκευση τους
08,50 Ξεκινάω
09,00 Καταριέμαι για το βάρος
09,30 Παίζουν και ξυπνάνε τη γυναίκα ή την ξυπνάω για να σηκώσω το κρεβάτι και να πάρω το μικρόφωνο
09,40 Χαμηλώνω και της φτιάχνω καφέ
10,00 Δίνω πόνο
12,00 Προσπαθώ να αποθηκεύσω τα κουτιά (πάλι καταριέμαι)
12,30 Συνεχίζω να δίνω πόνο :)
Αφού δεν τρως ξύλο , μια χαρά είσαι φίλε. Εγώ το ξύλο το αντέχω αλλά όχι εκείνο της πεθεράς, γιατί βαράνε όπου βρούνε.
Ούτε του παπά να μην το πεις !
Καλές ακροάσεις
 


Μηνύματα
880
Reaction score
959
Μόλις έχεις παραγγείλει τα νέα σου ηχεία και περιμένεις να σου έρθουν.
Φτάνουν σπίτι, ξεκινάς το unboxing σου, τα βάζεις στη θέση τους ή σε μιά θέση τέλος πάντων, κάνεις τη συνδεσμολογία και ξεκινάς να παίζεις.
Σίγουρα στο μυαλό όλων σε αυτή τι φάση είναι τί θα πρωτοακούσω. Ναι, θα ακούσετε τα πάντα όλα αλλά ποιά θα είναι τα πρώτα 5 κομμάτια που θα βάζατε.
Μόνο 10. Ας πούμε σαν τα reference κομμάτια που έχετε για αυτήν την περίοδο.
5 σε νορμάλ εντάσεις και 5 σε υψηλές εντάσεις για να δούμε και σε δυνατά κομμάτια πως είναι το όλο πράμα.
Προσωπικά αλλάζουν συνέχεια και επειδή βρίσκομαι σε αυτή τη φάση, έχω καταλήξει στα 10 παρακάτω. Εσείς;

Ta νορμάλ





Και σε εντάσεις υψηλές





Αφού κάνω την.παρατηρηση ότι δεν επιτρέπονται οι υψηλές εντάσεις στα καινούρια ηχεια,ιδού το τραγούδι που μπαίνει πάντοτε πρώτο στο "στρώσιμο" των ηχείων και ξανά πρώτο όταν αυτό ολοκληρωθεί:
Lyres:Not looking back:https://youtu.be/PolaqbP5O94?si=v8hFx1WTQT81Amz2
 
Last edited:


Μηνύματα
15.238
Reaction score
17.296
Αφού κάνω την.παρατηρηση ότι δεν επιτρέπονται οι υψηλές εντάσεις στα καινούρια ηχεια,ιδού το τραγούδι που μπαίνει πάντοτε πρώτο στο "στρώσιμο" των ηχείων και ξανά πρώτο όταν αυτό ολοκληρωθεί:
Lyres:Not looking back:
Ο φίλος μας ο @Ν.Κ. που ακόμη ψάχνει τις αρχές του punk, χρησιμοποιεί αυτό του 1966. (εάν εξαιρέσουμε την διάβολο - cult τους καλό είναι).

 
Last edited:


Μηνύματα
880
Reaction score
959
Εγώ απο την άλλη @Π.Α.Η. χρησιμοποιώ αυτά σαν γκαραζιέρης που είμαι. :D


Προσοχή όμως γιατί αυτό είναι Αγγλικό Freakbeat.
Γιατί; Δεν έχουν πατήσει ακόμα καλά τα ελατήρια των πιστονιών;
Ακολουθώ τις οδηγίες των κατασκευαστών.
 
Last edited:

Μηνύματα
15.238
Reaction score
17.296
Προσοχή όμως γιατί αυτό είναι Αγγλικό Freakbeat.

Ακολουθώ τις οδηγίες των κατασκευαστών.
Καλά ας βάλω τότε punk ψυχεδέλεια. :)


Joe Meek ιστορία.

 
Last edited:

Μηνύματα
880
Reaction score
959
Καλά ας βάλω τότε punk ψυχεδέλεια. :)


Joe Meek ιστορία.

Ξανά λάθος ως προς το πρώτο!Πες στον υποβολέα Ν.Κ. να μη σε μπαζει σε δεκαετίες που δεν τις γνωρίζει καλά.
 

Μηνύματα
15.238
Reaction score
17.296
Ξανά λάθος ως προς το πρώτο!Πες στον υποβολέα Ν.Κ. να μη σε μπαζει σε δεκαετίες που δεν τις γνωρίζει καλά.
Προσοχή λίγο με τις ταμπέλες στην μουσική και την ανάμειξη (μάλλον την μη ανάμειξη) των "ειδών" της. Σε βαθμολογώ. :D Για άκου λίγο πιο προσεκτικά. ;) :D
 

Μηνύματα
880
Reaction score
959
Προσοχή λίγο με τις ταμπέλες. Σε βαθμολογώ. :D Για άκου λίγο πιο προσεκτικά. :) :D
Σεβασμός στον χρηματοδότη της Επερεσιας για να μη γυρεψετε χορηγίες στα φανάρια!
 

Μηνύματα
15.238
Reaction score
17.296
Σεβασμός στον χρηματοδότη της Επερεσιας για να μη γυρεψετε χορηγίες στα φανάρια!
Καλά που με σταμάτησες. Ήμουν έτοιμος να αρχίσω και τα disco (dance) punk κομμάτια, που βλέπω ξαναέρχονται στην μόδα και θα παθαίνατε κρίση ταυτότητας. 😍 Λογικό μετά απο τόσα χρόνια goth και μελαγχολία οι punk θέλουν να χορέψουν και λίγο. Ξέρεις ε ; Είναι revival του revival αυτό.

Τουλάχιστον ευτυχώς δεν τα ξέρει (να του τα πούνε δηλαδή) ο Ταραντίνο, να κάνει καμιά ταινία με αυτά και να μπλέξουμε τα μπούτια μας μετά. :D
 
Last edited:

Μηνύματα
880
Reaction score
959
Καλά που με σταμάτησες. Ήμουν έτοιμος να αρχίσω και τα disco (dance) punk κομμάτια, που βλέπω ξαναέρχονται στην μόδα και θα παθαίνατε κρίση ταυτότητας. 😍 Λογικό μετά απο τόσα χρόνια goth και μελαγχολία οι punk θέλουν να χορέψουν και λίγο. Ξέρεις ε ; Είναι revival του revival αυτό.
Ε,όχι! Πολεμησαμε την καρέκλα στα νιάτα μας για να μας έλθει τώρα από το παράθυρο; Αυτό είναι χειρότερο κι από τα 2,5" του Ν.Κ.!
 



Μηνύματα
4.736
Reaction score
8.254
Ο φίλος μας ο @Ν.Κ. που ακόμη ψάχνει τις αρχές του punk, χρησιμοποιεί αυτό του 1966. (εάν εξαιρέσουμε την διάβολο - cult τους καλό είναι).

Το Blue Monday χρησιμοποιώ μεταξύ άλλων.
Στο πανκ είστε και οι 2 μετεξεταστεοι. Η γειτόνισσα του ΠΑΗ πιο πολλά ξέρει μου φαίνεται. 😆
 

Μηνύματα
15.238
Reaction score
17.296
Το Blue Monday χρησιμοποιώ μεταξύ άλλων.
Στο πανκ είστε και οι 2 μετεξεταστεοι. Η γειτόνισσα του ΠΑΗ πιο πολλά ξέρει μου φαίνεται. 😆
Να χρησιμοποιείς και disco (dance) punk.


και Afropunk.



... για να μαθαίνεις σιγά σιγά τι είναι punk. :D
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.918
Reaction score
21.047
Να χρησιμοποιείς και disco (dance) punk.

Ωραίο κολληματάκι κ' αυτοί.. :rolleyes:
10-15 σφηνάκια πίνονται άνετα σε πάρτυ μόνο κατά τη διάρκεια 'φτων των δγιό.. :biggrin::tongue:




Ε, μόλις τελειώσουν αυτά και μετά τα σφηνάκια + τα ποτάκια 'διάμεσα αφήνεις τα πλήθη να βάλουν και λίγο Γωγώ Τσαμπά να ξεπαυλώσνε κι αυτές οι πσυχές, το ίδιο σου κάμει.. :tongue:


:party:
 

Μηνύματα
15.238
Reaction score
17.296
Ωραίο κολληματάκι κ' αυτοί.. :rolleyes:
10-15 σφηνάκια πίνονται άνετα σε πάρτυ μόνο κατά τη διάρκεια 'φτων των δγιό.. :biggrin::tongue:




Ε, μόλις τελειώσουν αυτά και μετά τα σφηνάκια + τα ποτάκια 'διάμεσα αφήνεις τα πλήθη να βάλουν και λίγο Γωγώ Τσαμπά να ξεπαυλώσνε κι αυτές οι πσυχές, το ίδιο σου κάμει.. :tongue:


:party:
Μετά τους P.I.L. και τους Gang of Four το 1979, είχαμε άλλα δυο revival μαζί με το τωρινό. :D

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.966
Μηνύματα
2.924.308
Members
38.116
Νεότερο μέλος
Πολυζωίδης Περικλής
Top