Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
20.568
Reaction score
15.554
Η Τζούντιθ, γύρω στα τριάντα και μόνη της, συναντά τον Χάνες στο σούπερ μάρκετ. Λίγο αργότερα εμφανίζεται στο κομψό μαγαζί με φωτιστικά που διευθύνει η Τζούντιθ, με την υποστήριξη της μαθητευόμενης της Μπιάνκα. Ο Χάνες, αρχιτέκτονας, ελεύθερος και στην ακμή του, δεν είναι μόνο το όνειρο κάθε πεθεράς - οι φίλοι της Τζούντιθ είναι επίσης απόλυτα ενθουσιασμένοι.

Στην αρχή, η Τζούντιθ βρίσκει ευχαρίστηση την αγάπη που της δείχνει. Σύντομα όμως αισθάνεται να πνίγεται …και νοιωθει σαν φυλακισμένη από την έντονη προσοχή του. Όλες οι προσπάθειές της να τον βγάλει από τη ζωή της αποτυγχάνουν - την ακολουθεί ακόμα και στα όνειρά της...

Ewig Dein — Για πάντα δικός σου από το ομωνυμο βιβλίο του Αυστριακού συγγραφέα Daniel Glattauer ( Gut gegen Nordwind )

5,5/10

Σ ένα κατάμεστο θερινό σινεμά στα πλαίσια του 20. Φεστιβάλ γερμανικού κινηματογράφου ,με τελειο φόντο και θερμοκρασία περιβάλλοντος (καλοκαίρι!)παρακολουθησαμε την τυχαία ( !) συνάντηση δυο ανθρώπων με ευοιωνη προοπτική για κάτι πολύ όμορφο … έως τα πρώτα 45 λεπτά ….

Βρρρ…Θριλλερ.

IMG_3382.jpeg
IMG_3387.jpeg



Προφασιζοντας επίσκεψη στην τουαλέτα…βγήκα μια βόλτα για φωτογραφιες απ εξω…

IMG_3390.jpeg

IMG_3389.jpeg
 




Μηνύματα
15.030
Reaction score
2.146

Μετά το διαζύγιο τους, η Μίριαμ και ο Αντουάν παίρνουν την από κοινού κηδεμονία του γιού τους Ζουλιάν, παρά την αντίθεση της Μίριαμ. Ο Αντουάν, που δεν αντέχει τον χωρισμό με τη γυναίκα του, καταφέρνει με αυτόν τον τρόπο να παραμείνει κοντά της. Όμηρος ενός ζηλιάρη και βίαιου πατέρα, και ανθρώπινη ασπίδα για μια κυνηγημένη μητέρα, ο Ζουλιάν φτάνει στα άκρα για να διασφαλίσει ότι δεν θα συμβεί το χειρότερο.


Μου σηκώθηκε η τρίχα στο τέλος…
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.145
Reaction score
88.091
Trap (2024)


1000012732.jpg


Είδα Shyamalan και φοβήθηκα. Καμία του ταινία δεν μου άρεσε. Ξεκίνησα λοιπόν με μεγάλη καχυποψία. Στην πορεία παραξενεύτηκα γιατί ήταν βατή ταινιούλα. Ένα καλοφτιαγμένο b-movie.

Κάποια λάθη ήταν αναμενόμενα χωρίς να χαλάνε το αποτέλεσμα.

Μια χαρά!
6,5/10
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.528
Reaction score
42.489
The Bear (Series, Disney+), 8


Στο πρώτο επεισόδιο με χάλασε λίγο η εμμονή με τα συνεχή close up πλάνα. Μετά το συνήθισα. Μετά μου άρεσε κιόλας γιατί παίζουν εξαιρετικά. Το S2E6 όλα τα λεφτά.
 

Μηνύματα
15.030
Reaction score
2.146
Trap (2024)


View attachment 341826

Είδα Shyamalan και φοβήθηκα. Καμία του ταινία δεν μου άρεσε. Ξεκίνησα λοιπόν με μεγάλη καχυποψία. Στην πορεία παραξενεύτηκα γιατί ήταν βατή ταινιούλα. Ένα καλοφτιαγμένο b-movie.

Κάποια λάθη ήταν αναμενόμενα χωρίς να χαλάνε το αποτέλεσμα.

Μια χαρά!
6,5/10
Εγώ εκνευρίστηκα τόσο που το σταμάτησα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.680
Μηνύματα
2.913.687
Members
38.083
Νεότερο μέλος
astrogrk
Top