Τι είδαμε, τι θα δούμε


Μηνύματα
20.584
Reaction score
15.634
Bastarden - Η γη της επαγγελίας - Τhe promised Land - King s Land 2023

7,7

O Mads Mikkelsen πήρε το 2032 το Βραβείο καλύτερου Ευρωπαίου ηθοποιου από την ΕFA.
«….Ένστολος και άνομος, άνθρωπος με αυστηρό κώδικα και κάποια ηθική πυξίδα, αλλά ταυτόχρονα ψυχρός και γυμνός από κάθε αίσθηση συναισθηματικής νοημοσύνης, ο ακοινώνητος και μάλλον αδιάφορος για την ανθρωπότητα Κάλεν του Μαντς Μίκελσεν γίνεται ένας συναρπαστικός χαρακτήρας ….

Αρκεί να μη χάσετε από τα μάτια σας τον Μίκελσεν στο πρώτο ημίωρο, για να διαβάσετε τις προθέσεις της ταινίας, κατανοώντας τι συμβαίνει στο βλέμμα του αμίλητου Λούντβιχ: ένας ωκεανός μίσους, το εύφλεκτο κράμα απέχθειας για την μπάσταρδη προέλευσή του και της αυταπάρνησης μπροστά στον ορίζοντα της ανόδου σε ένα status που ούτως ή άλλως λατρεύει να απεχθάνεται (φοβάται και έλκεται αταβιστικά από αυτό), απελπισία για τις δεινές συνθήκες στις οποίες περιέρχεται και πείσμα για να κάνει το αδύνατο εφικτό. Σπίθες ενός σκληροτράχηλου χαρακτήρα που σταδιακά συνειδητοποιεί τις ελλείψεις του και, για το καλό του, κάμπτεται διαφαίνονται μέσα από την καταλυτική παρουσία της γυναίκας στη ζωή του….»

 

Μηνύματα
412
Reaction score
1.039
Αν και δεν κολλάει στο νήμα αλλά δεν βρήκα κάπου να το βάλω πιο σχετικά.Μετα από τουλάχιστον 8 χρόνια που είχα να πάω με φάγανε και πήγα σινεμά στο Alien Romulus.Δεν θα αναφερθώ στην ταινία η οποία ήταν μέτρια αλλά στην άθλια ποιότητα προβολής που πετύχαμε στο metro mall αίθουσα 4.παιδια ήταν σοβαρά για γέλια αντίθεση και μαύρο που μου θύμισε έναν προβολέα που είχε πάρει φίλος με 50 ευρώ από AliExpress η μισές σκηνές δεν φαινόντουσαν.Κριμα και σίγουρα δεν θα με ξαναδούν είμαι κλάσεις ανώτερα στην σαλοναρα μου.Εχω στείλει μέιλ στην εταιρεία και περιμένω να δω τι θα μου πουν
 



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.749
Μηνύματα
2.916.135
Members
38.092
Νεότερο μέλος
nelson2812
Top