Τι θα πιούμε σήμερα;



TGD

Μηνύματα
8.501
Reaction score
8.502
Έχω ένα μπουκάλι τσικουδιά από σπιτική παραγωγή στην κατάψυξη. Λέω του γιού μου να μου φέρει ένα μπουκάλι νερό, και μου φέρνει το ρακί, απορώντας γιατί δεν έχει παγώσει...
 


TGD

Μηνύματα
8.501
Reaction score
8.502
IMG_20241022_144803.jpg

Πήγε φιλαράκι στην Μπρατισλάβα και μου έφερε αυτό. Πολύ παράξενο λευκό.
Σε γαργαλαει χωρίς να είναι αφρώδες. Έχει έντονη οξύτητα. Ως και ξυνάδα. Και μαλακώνει όταν το αεριζεις σαν να είναι κόκκινο.
Ακόμα δεν βρήκα με το φαγητό ταιριάζει. Ούτε με ελαφρύ κρέας, ούτε με ψάρι μου έκατσε. Όμως ήταν ωραία συνοδεία για τυριά.
Ά, και πολύ ιδιαίτερο συνθετικό πώμα, με στρώσεις ομόκεντρους και με διαφορετικό πάνω και κάτω.
 

billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.949
Reaction score
6.760
IMG_20241026_031055.jpg


Tequila almost Sunrise...

Rooster Rojo tequila, πορτοκαλάκι ημιφυσικό :D λίγη γρεναδίνη... και πάμε για λογιστικά, παραγγελίες και τελείωμα review :D
 

Μηνύματα
144
Reaction score
283
Από τον Δημόπουλο ιδιαίτερη σύνθεση με 3 ποικιλίες. Κυριαρχεί το ξινόμαυρο. Καλό σε κάθε περίπτωση.

1730042222159.png
 

TGD

Μηνύματα
8.501
Reaction score
8.502
Έρχεται ένα φιλαράκι σπίτι να φάμε πίτσα και να δούμε τηλεόραση. Και φέρνει μαζί ένα μπουκάλι κρασί που έφτιαξε φίλος του. Ξινόμαυρο, 36 μήνες σε δρύινο βαρέλι. Του λέω μην το χαραμισουμε στην πίτσα. Όχι μου λέει, άνοιξε το. Ήταν εξαιρετικό, δεν έχω πιει καλύτερο κρασί από ερασιτέχνη. Φυσικά δεν είχε σχέση με την πίτσα, αλλά το ευχαριστήθηκαμε στο τέλος που είχε αεριστει σκέτο.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.202
Μηνύματα
2.932.799
Members
38.155
Νεότερο μέλος
PiterPan
Top