Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.150
Reaction score
20.721
Στην Λάρισα, όποτε βρέθηκα, έφαγα στο "Να με θυμάσαι".
 

Μηνύματα
3.225
Reaction score
10.640
Αλλά γιατί?

Τώρα που το συζητάμε, είχα δοκιμάσει πολύ παλιά hot dog, θυμάσαι μία καντίνα που ήταν πάνω στη Συγγρού?
Κάπου εκεί που είναι σήμερα το public.
Τώρα αυτή η ιστορία έχει πάνω από 25 χρόνια, τότε εμένα στη νέα Σμύρνη, με λέει ένας φίλος "θα σε πάω να φας ένα hot dog να γλύφεις τα δάχτυλα"
Να φανταστείς εγώ δεν ήξερα κάν τι ήταν το hot dog, δεν είχαμε τέτοιο στο χωριόμ.
Του λέω αντε πάμε να δούμε τι σκ@τα θα φάμε πάλι.
Οπότε τον βρίσκω από τότε, ακόμα τον δέρνω, έτρεχα βραδιάτικο να φάω ένα λουκάνικο σάπιο μέσα σε ένα σάπιο ψωμάκι με κέτσαπ και μουστάρδα...
Τη μεγαλύτερη όμως νίλα τη έφαγα όταν με πήγαν για φαΐ κάπου στο Χαλάνδρι σε ένα και καλά σούπερ ντουπερ μεξικάνικο, ένα σκαζμό παράδες για να φάω φουλ ντομάτα σε όλα τα πχιάτα.
Καταλαβαίντς τώρα γιατί είμαι έτσι, έχω περάσει δύσκολα παιδικά χρόνια :lolsign:
Πσυχουλα , τι τράβηξες και συ.
να αναλάβει το Φορουμ τη ψυχοθεραπεία σου :biggrin: :roflmao::cry:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.261
Reaction score
44.621
Πσυχουλα , τι τράβηξες και συ.
να αναλάβει το Φορουμ τη ψυχοθεραπεία σου :biggrin: :roflmao::cry:
Μη ανησυχείς, τώρα είμαι καλά :biggrin:

Στην Λάρισα, όποτε βρέθηκα, έφαγα στο "Να με θυμάσαι".
Στα παιδικάμ χρόνια, αν ενθυμούμαι καλά το συγκεκριμένο μαγαζί ήταν πατσατζίδικο.
Για τα θκάμ πλέον γούστα η Λάρσα δεν έχει κάτι της προκοπής για φαΐ, παλιά υπήρχαν επιλογές, πλέον είναι μέσα στη γκουρμεδιά.
Γενικότερα το είχαμε αυτό εμείς εκεί σαπάν στη Λάρσα στο να μη έχουμε χαρακτήρα. Ότι γίνεται στα μεγάλα αστικά κέντρα, άμεσα το υιθετούσαμε. Αν αύριο πάω στη πλατεία ταχυδρομείου φορώντας μόνο το βρακί, και αυτό ανάποδα και διαδώσω ότι και στη Αθήνα έτσι κάνουν, από τη επόμενη θα ξεκινήσουν κάποιοι να το φοράνε ανάποδα.
 
Last edited:


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.150
Reaction score
20.721
Στα παιδικάμ χρόνια, αν ενθυμούμαι καλά το συγκεκριμένο μαγαζί ήταν πατσατζίδικο.
Κάποιο άλλο μαγαζί θα θυμάσαι.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.261
Reaction score
44.621
Σταμάτα
Κάποιο άλλο μαγαζί θα θυμάσαι.
Ναι καθόλου απίθανο, λείπω 30 χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά στη πόλη, συνεχίζω να χάνω επεισόδια διότι όταν πάω σαπάν δεν πάω στη πόλη , προτιμώ τη ησυχία του χωριού. Πάντως εκεί τριγύρω είχε ένα καλό παταατζιδικο, σαν έφηβος δούλευα στη Λάρσα νύχτα, στο κλείσιμο πηγαίναμε εκεί στη παλιά εθνική και τρώγαμε. Ωραία χρόνια!!
 






TGD

Μηνύματα
7.636
Reaction score
7.622
Μπριάμ σήμερα, με πατατούλες, κολοκυθάκια, μελιτζάνα και πολύ αγάπη!!
Το ίδιο κι εδώ Αλλά η κόρη απαιτεί στο ταψι και κοτομπουκιες... Χειροποίητες, βεβαίως, βεβαίως.
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.382
Reaction score
96.650
Τι μαλακ1ες φαγητά είναι αυτά βρε Άλεξ;

Έτσι μιλάνε στη διεύθυνση του σάιτ κύριε Μάρκου.
 






Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.096
Μηνύματα
2.888.330
Members
37.987
Νεότερο μέλος
simon kech
Top