Τι πυκνωτής σε supertweeter;

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.752
Reaction score
12.570
Ισχύει το παραπάνω που σου έγραψα. Πάνω από 2Κ, οπότε με το κατάλληλο woofer.
 

Μηνύματα
5.317
Reaction score
6.468
H ευαισθησια ενος ηχειου οριζεται απο αυτην της μοναδας των χαμηλων , οποτε ποιος ο λογος να μπλεξει καποιος με τοσο υψηλης ευαισθησιας μεγαγωνα υψηλων με ολα τα κακα που κουβαλουν;;
 

TGD

Μηνύματα
8.234
Reaction score
8.222
Αλλά το πρόβλημα είναι ότι οι μονάδες υψηλών σπανίως έχουν ικανή πρόσληψη ισχύος, οπότε σε εφαρμογές που χρειάζεσαι την ένταση έχεις πρόβλημα. Στα χαμηλά μπορείς να βάλεις περισσότερες μονάδες. Στα υψηλά πρέπει να πας κατ' ευθείαν σε array αλλιώς υπάρχουν προβλήματα ακυρώσεων από τις συμβολές.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.752
Reaction score
12.570
H ευαισθησια ενος ηχειου οριζεται απο αυτην της μοναδας των χαμηλων , οποτε ποιος ο λογος να μπλεξει καποιος με τοσο υψηλης ευαισθησιας μεγαγωνα υψηλων με ολα τα κακα που κουβαλουν;;
Στις μονάδες υψηλών είναι εύκολο να πετύχεις υψηλής ευαισθησία, όπως εύκολο είναι και να την ρίξεις.
Έτσι κερδίζεις σε ισχύ με έμμεσο τρόπο, (μονάδα συν φόρτιση κόρνας), ενώ μπορείς να έχεις και χαμηλότερη <<συχνότητα διαχωρισμού>>.
 
Last edited:

Μηνύματα
5.317
Reaction score
6.468
Τα ξερω αυτα, εσεις ξερετε οτι ακουει σπιτι του; :rolleyes::D
Για να δουμε τις ευαισθησιες των απαραμορφωτων χαμηλων εναντι ενος κλασικου τουιτερ...εγω λεω και τουιτερ να βαλει παλι αντισταση θα θελει ... supertweeter μαλιστα λεει κιολας ο νηματοθετης...
 

Μηνύματα
174
Reaction score
41
Εγω είμαι ακόμα στο μαθένω,και αν κατάλαβα καλά μπορεί να θέλω ότι νομίζω ότι θέλω αλλά πρέπει να τα προσαρμοσο και στο χόρο που θα πέζουν ,τώρα πέζουν δύο ηχειακια... αυτά ,το Τουίτερ... είναι σαν να μην υπάρχει και θέλω να κάνω κάτι καλύτερο
Εγω είμαι ακόμα στο μαθένω,και αν κατάλαβα καλά μπορεί να θέλω ότι νομίζω ότι θέλω αλλά πρέπει να τα προσαρμοσο και στο χόρο που θα πέζουν ,τώρα πέζουν δύο ηχειακια... αυτά ,το Τουίτερ... είναι σαν να μην υπάρχει και θέλω να κάνω κάτι καλύτερο
Σκεφτόμουνα να βάλω αυτά τα οικονομικά με κάνα Τουίτερακι έχω κάτι mdrive.
Εγω είμαι ακόμα στο μαθένω,και αν κατάλαβα καλά μπορεί να θέλω ότι νομίζω ότι θέλω αλλά πρέπει να τα προσαρμοσο και στο χόρο που θα πέζουν ,τώρα πέζουν δύο ηχειακια... αυτά ,το Τουίτερ... είναι σαν να μην υπάρχει και θέλω να κάνω κάτι καλύτερο

Σκεφτόμουνα να βάλω αυτά τα οικονομικά με κάνα Τουίτερακι έχω κάτι mdrive.
 

Attachments



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.789
Μηνύματα
2.917.536
Members
38.097
Νεότερο μέλος
George Balsamas
Top