Τι ρολόι φοράς;



Μηνύματα
144
Reaction score
396
Γιάννη είναι ελαφρύ (έχω και το pelagos Το diver, όπως εσύ) δένει σωστά στον καρπό, παρόλο που είναι 43αρι. Δεν θα τολμήσω να το βάλω στην Θάλασσα (είχα κάνει το λάθος με το Pelagos, είχα ξέσφιχτη την ροδέλα ρύθμισης ώρας/ημερομηνίας και μου ήρθε καλό πακέτο η επισκευή στην rolex (Σταδίου), οπότε λόγω του strap και των έξτρα buttons θα το αποφύγω. Στο σκοτάδι είναι απόλυτα ευκρινές το καντράν με τους δείκτες.
Εμφανισιακά πολύ ωραίο και όπως είπα πρίν, μηχανισμός θα δείξει, αλλά έαν κρίνω από το Pelagos το diver απροβλημάτιστος, λίγο πάνω από 4Κ το λές και τίμιο:D
 



Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.828
Reaction score
35.021
IMG_20240926_114355_edit_1138352594953379.jpg


Τελευταία κάτι έχω πάθει με τα τύπου 'Captain Willard' (ή χελώνες), θα βάλω να ξαναθυμηθω το Αποκάλυψη Τώρα.

Θα του βάλω μου φαίνεται ένα μπλε νατο, θα δείξει καλύτερα.

Πάντως έχω μείνει με την ποιότητα και το φινίρισμα των Κινέζων.... Μετά την πρώτη απόπειρα εύκολα πήρα και δεύτερο. Οκ μηχανισμός ο τυπικός αυτόματος Seiko NH35A, μια χαρά βέβαια. Και lume να σε γκαβωνει
 

Μηνύματα
30.517
Reaction score
24.965
View attachment 343855

Τελευταία κάτι έχω πάθει με τα τύπου 'Captain Willard' (ή χελώνες), θα βάλω να ξαναθυμηθω το Αποκάλυψη Τώρα.

Θα του βάλω μου φαίνεται ένα μπλε νατο, θα δείξει καλύτερα.

Πάντως έχω μείνει με την ποιότητα και το φινίρισμα των Κινέζων.... Μετά την πρώτη απόπειρα εύκολα πήρα και δεύτερο. Οκ μηχανισμός ο τυπικός αυτόματος Seiko NH35A, μια χαρά βέβαια. Και lume να σε γκαβωνει
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΡΑΣΕΛΕΣ....ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ Σ ΕΝΟΧΛΕΙ.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.828
Reaction score
35.021
Μπα, μια χαρά είναι. Και συμπαγής, όχι ψεύτικος. Άλλη έκπληξη. Μάλλον τους είχα με πολύ κακό μάτι τους μη Ιάπωνες Αποασιάτες. Του έβγαλα βέβαια 4 συνδέσμους, και είναι όπως πρέπει, ελαφρώς χαλαρός.
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.966
Μηνύματα
2.924.336
Members
38.117
Νεότερο μέλος
tasnt
Top