Το καφενείο των φιλόζωων

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.400
Reaction score
99.517
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.685
Reaction score
51.851
...Σε συνέντευξή του στο BBC ο Sir Paul McCartney είχε μιλήσει για τον ήχο του βινυλίου και επιβεβαίωσε την πολυσυζητημένη θεωρία περί της συχνότητας του τραγουδιού που ακούνε μόνο οι σκύλοι.

Είχε δηλώσει: «Νομίζω ότι το βινύλιο είναι το καλύτερο. Απλά ακούγεται ωραία. :rolleyes: Ρώτησα τους τεχνικούς ήχου που συνεργαζόμασταν γιατί ακούγεται καλά και μου εξήγησαν ότι υπάρχουν συχνότητες πάνω και κάτω από αυτές που δεν μπορεί ένας άνθρωπος να ακούσει. Έτσι αρχίσαμε μια κουβέντα με τον George Martin πριν πολύ καιρό. Μιλούσαμε για ώρες για αυτές τις συχνότητες που δεν μπορούσες πραγματικά να ακούσεις και τις συχνότητες που μόνο τα σκυλιά μπορούν να ακούσουν. Έτσι, βάλαμε έναν ήχο που μόνο οι σκύλοι μπορούν να ακούσουν στο “A Day in the Life

 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.298
Reaction score
47.219
Με τα ζώα τα πάω πολύ καλά, με τους ανθρώπους αντιμετωπίζω πρόβλημα...

Εδώ σαπάν στο βουνό που μένω βρήκα πριν πολύ καιρό 2 άγριες γάτες, ζούσαν σε μια τρύπα ενός βράχου, μόλις πήγαινες να τις πλησιάσεις κρύβονταν και δεν έβγαιναν από τη τρύπα για κανένα λόγο. Τα βράδια κατέβαιναν στα πρώτα σπίτια και έψαχναν για τροφή. Ξεκίνησα με τον τρόπομ τη εξημέρωση και σήμερα για πρώτη φορά άραξε σε ένα μικρό μπαλκόνι που έχω σπίτιμ και βλέπει στο δρόμο. Εφαγε, ήπιε και άραξε!
Είναι νωρίς ακόμα για χάδια, όταν τη πλησιάζεις αρκετά κάνει το γνωστό ήχο για να σε απωθήσει, ήμαστε σε καλό δρόμο πάντως!!
IMG_20231010_155801.jpg
 


ika

News
Μηνύματα
15.710
Reaction score
14.440
Last edited:



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.298
Reaction score
47.219
Στη γειτονιάμ μαϊμού έχω ακριβώς τη ίδια εικόνα, δγιό γάτες δίπλα δίπλα να κοιτάνε από παράθυρο υπεριψωμενου ισογείου, κουτσομπόλες τις λέω, άμα τύχει θα βγάλω φώτο.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.694
Reaction score
40.944
..τις βρισκω γοητευτηκες ως πλασματα, εμενα μου αρεσουν οι παρδαλες (δηλαδη λογικα: aegean διασταυρωση με πορτοκαλιες - δεν τα γνωριζω, ετσι υποψιαζομαι) 🐒 (και βεβαια οι καταμαυρες αντικοινωνικες) 8-).
/ειχα ενα φεγγαρι/
1698084580658.png
1698084618303.png
 





Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.839
Reaction score
35.063
Πώς και τους ξέφυγε ο σκύλος; Δεν θεωρείται κι εκείνος, Εβραίος; Ή ο καλύτερος φίλος Εβραίων, έστω. Τσαπατσούληδες.
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.993
Μηνύματα
2.924.846
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top