Χριστουγεννιάτικα δώρα!

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.163
Reaction score
20.739
Παρακαλώ διαβάστε: Κανονισμοί λειτουργίας του thread

Επίσης:
wizzy said:
Οι νικητές, αλλά και όλοι όσοι συμμετέχουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο στο thread, καλούνται να εισφέρουν ό,τι μπορεί ο καθένας στο "Χαμόγελο του Παιδιού". 'Ενας πολύ γρήγορος και άμεσος τρόπος είναι η αποστολή ενός, δύο, τριών... όσων μπορεί ο καθένας SMS με τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ στο 54020. (post #177). Επίσης, στο post #232 παρέχονται σχετικές με τις εισφορές πληροφορίες. Θυμηθείτε ότι όλα αυτά γίνονται για καλό σκοπό - κανείς δεν μπορεί να υποχρεώσει κάποιον να συνεισφέρει οτιδήποτε, για αυτό βασιζόμαστε στην ανθρωπιά σας. Το "Χαμόγελο του Παιδιού", μας χρειάζεται περισσότερο από ποτέ. (post #69)
Ανανεωμένη λίστα δώρων και συμμετοχών:

1ο Δώρο: Clearaudio Phono Stage (G.Ra., από αγγελία)
Συμμετοχές: oldy, Κυριακού Γιάννης, alexis, mondomio, amp928, andreaswrx, haris1308, zeon44, nmtray2, Emmanouil 1964, dimanag, stelios, daharis5260, lakiss51, Mufasa, jm62,

2o Δώρο: Μέτρηση κι ακουστική μελέτη χώρου
(εντός Αθηνών) (zakman35, post #3) (ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ πληροφορίες και διευκρινίσεις)
Συμμετοχές: KaPa, leandros, DimitrisTop,

3ο Δώρο: PIONEER PD-S507
(cd player - δεν αναπαραγάγει αντεγραμμένα CDs) (πληροφορίες εδώ) (brego, μέσω pm σε μένα)
Συμμετοχές: andreaswrx, zeon44, forfourakias,

4ο Δώρο: Τηλεχειριστήριο γενικής χρήσης (universal remote control)
(πληροφορίες εδώ) (wizzy)
Συμμετοχές: inier,

5o Δώρο: Control pad για PC/PS3
(πληροφορίες) (cybernaut, post #7 & post #9)
Συμμετοχές: Petros_Dalipis,

6ο Δώρο: Creative Webcam Go Plus
(πληροφορίες) (cybernaut, post #7 & post #9)
Συμμετοχές:

7ο Δώρο: Logitech QuickCam για laptop
(πληροφορίες) (μέλος που ζήτησε να παραμείνει ανώνυμο, μέσω pm σε μένα)
Συμμετοχές:

8ο Δώρο: Δύο (2) παιδικά ζευγάρια γυαλιά
(soer, post #13 & post #78, διαθέσιμα και σε παιδιά εκτός forum, post #139)
Συμμετοχές:

9ο Δώρο: Ενσύρματο set keyboard-mouse BenQ "Mini Buddy"
(Knight, post #14)
Συμμετοχές: duku, Messenger, nmtray2,

10ο Δώρο: Canon Powershot A450
(tigergreg, post #15)
Συμμετοχές: el_diablo,

11ο Δώρο: Set στυλό & πένα της Faber Castel
(Κυριακού Γιάννης, post #21)
Συμμετοχές: tigergreg, Dimpas

12ο Δώρο: D-Link USB Wi-Fi dongle
(Κυριακού Γιάννης, post #21)
Συμμετοχές: cybernaut,

13ο Δώρο: Ατμοποιητής Ithaca atomizer
(clone) (Κυριακού Γιάννης, post #21)
Συμμετοχές: Petros_Dalipis, daharis5260,

14o Δώρο: Vinyl LP "The Steppes - Drop of the creature"
(felixxx, post #24)
Συμμετοχές:

15o Δώρο: Hellboy II: The Golden Army
(steel book, με μινιατούρα) (duku, post #29)
Συμμετοχές: SurfDrifter,

16o Δώρο: Αρτοποιητής Moulinex home bread
(stelios, post #52)
Συμμετοχές: jpil, freaklight, mondomio, dimanag, SurfDrifter, mafran, DimitrisTop, jm62,

17ο Δώρο: Φορητή ενισχυόμενη κεραία TV/FM Schwaiger, 220V και 12VDC
(Messenger, post #55)
Συμμετοχές:

18ο Δώρο: Σετ συνομιλίας PC (κάμερα, μικρόφωνο, ακουστικά) Trust Chat & VoIP pack
(Messenger, post #55)
Συμμετοχές:
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.163
Reaction score
20.739
Παρακαλώ διαβάστε: Κανονισμοί λειτουργίας του thread

Επίσης:
wizzy said:
Οι νικητές, αλλά και όλοι όσοι συμμετέχουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο στο thread, καλούνται να εισφέρουν ό,τι μπορεί ο καθένας στο "Χαμόγελο του Παιδιού". 'Ενας πολύ γρήγορος και άμεσος τρόπος είναι η αποστολή ενός, δύο, τριών... όσων μπορεί ο καθένας SMS με τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ στο 54020. (post #177). Επίσης, στο post #232 παρέχονται σχετικές με τις εισφορές πληροφορίες. Θυμηθείτε ότι όλα αυτά γίνονται για καλό σκοπό - κανείς δεν μπορεί να υποχρεώσει κάποιον να συνεισφέρει οτιδήποτε, για αυτό βασιζόμαστε στην ανθρωπιά σας. Το "Χαμόγελο του Παιδιού", μας χρειάζεται περισσότερο από ποτέ. (post #69)
19o Δώρο: Coaxial interconnect Qed Qunex Silver Reference 75, 1μ
(haris1308, post#54)
Συμμετοχές: oldy, leonis, One Happy Cloud, stellios, lakiss51, Mufasa,

20ο Δώρο:
ΝΟΚΙΑ ΒΗ-215 hands free (πληροφορίες εδώ) (Dimpas, post #60)
Συμμετοχές:

21ο Δώρο: Αρβύλες Ε.Σ. no 50
(πληροφορίες εδώ) (Dimpas, post #60)
Συμμετοχές:

22o Δώρο: Πικ απ Marantz tt-221
(πληροφορίες εδώ κι εδώ) (Dimpas, post #76)
Συμμετοχές:

23ο Δώρο: Madonna - Συλλογή μουσικών CDs
(SurfDrifter, post #80)
Συμμετοχες: leonis,

24o Δώρο: Βάση ακουστικών τύπου Ω (STRATOS1983, post #84)
Συμμετοχές: zakman35, alexis, dimitrakis, el_diablo,

25o Δώρο: Δέκα (10) LPs κλασσικής μουσικής (DimitrisTop., post #94)
Συμμετοχές: Dimpas,

26ο Δώρο: Webcam Omega HD 720 C197 & ακουστικά Element JF400
(daharis5260, post #97)
Συμμετοχές:

27o Δώρο: 8 λυχνίες Genalex Gold Lion EL 84
(ΔΙΑΒΑΣΤΕ εδώ) (Bower, post #105)
Συμμετοχές:
 
Last edited:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.220
Reaction score
41.864
Γνώμη για την επόμενη ή τις επόμενες φορές.
Κάθε ένας που επιθυμεί δηλώνει συμμετοχή στην κλήρωση χωρίς να επιλέγει δώρο. Παίρνει ότι του κληρωθεί εφόσον του κληρωθεί. Αν δεν του αρέσει είτε το ανταλλάσσει, είτε το κάνει δώρο πιο πέρα, είτε εν τέλει το πουλάει αν πουλιέται.

Τέλος, και σαφώς πιο δύσκολο οργανωτικά, θα μπορούσαμε να μαζεύουμε τα δώρα από Νοέμβριο και να γίνεται ένα είδος bazaar τις γιορτινές μέρες με κάποιες τιμές εκκίνησης και πλειστηριασμό και τα λεφτά που θα μαζεύονται να δίνονται για κάποιο καλό σκοπό.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.163
Reaction score
20.739
Διαφωνώ και με τις δύο ιδέες.

Με την πρώτη διότι κάποιος μπορεί να υπαινιχθεί ότι λόγω π.χ. κάποιων προσωπικών γνωριμιών που έχουν συντονιστές με μέλη του forum, τα μεν ευνοήθηκαν από τα δε. Απίθανη περίπτωση, αλλά υπαρκτή. Με τον παρόντα τρόπο (κλήρωση με random number generator), το αποτέλεσμα είναι αδιάβλητο και ο κάθε συμμετέχοντας μπορεί να κερδίσει αυτό το οποίο τον ενδιαφέρει.

Με τη δεύτερη διαφωνώ διότι εμπλέκονται χρήματα. Τέλος. Δεν ξέρω εάν κάποιος από τη συντονιστική/διαχειριστική ομάδα μπορεί/θέλει να αναλάβει κάτι τέτοιο, αλλά, προσωπικά, δεν επιθυμώ σε καμία περίπτωση να εμπλακώ σε διαχείριση ξένων χρημάτων. Ένας να βρεθεί και να αμφισβητήσει οτιδήποτε στη διαδικασία (διοργάνωση, διάθεση προϊόντων, συλλογή χρημάτων, απόδοση σε κοινωφελές/φιλανθρωπικό ίδρυμα), το όλο επιχείρημα θα πάει "κατά διαόλου" με απρόβλεπτες συνέπειες.

Επαναλαμβάνω, προσωπικά, δεν θα εμπλακώ σε κάτι τέτοιο, με οποιαδήποτε ιδιότητα.

Υ.Γ.: Ειδικά για τη δεύτερη ιδέα, μου είναι, επίσης, φύσει θέσει αδύνατο λόγω διαφορετικής χώρας διαμονής από τη βάση του AVSite.
 

Μηνύματα
447
Reaction score
189
Διαφωνώ και με τις δύο ιδέες.

Με την πρώτη διότι κάποιος μπορεί να υπαινιχθεί ότι λόγω π.χ. κάποιων προσωπικών γνωριμιών που έχουν συντονιστές με μέλη του forum, τα μεν ευνοήθηκαν από τα δε. Απίθανη περίπτωση, αλλά υπαρκτή. Με τον παρόντα τρόπο (κλήρωση με random number generator), το αποτέλεσμα είναι αδιάβλητο και ο κάθε συμμετέχοντας μπορεί να κερδίσει αυτό το οποίο τον ενδιαφέρει.

Με τη δεύτερη διαφωνώ διότι εμπλέκονται χρήματα. Τέλος. Δεν ξέρω εάν κάποιος από τη συντονιστική/διαχειριστική ομάδα μπορεί/θέλει να αναλάβει κάτι τέτοιο, αλλά, προσωπικά, δεν επιθυμώ σε καμία περίπτωση να εμπλακώ σε διαχείριση ξένων χρημάτων. Ένας να βρεθεί και να αμφισβητήσει οτιδήποτε στη διαδικασία (διοργάνωση, διάθεση προϊόντων, συλλογή χρημάτων, απόδοση σε κοινωφελές/φιλανθρωπικό ίδρυμα), το όλο επιχείρημα θα πάει "κατά διαόλου" με απρόβλεπτες συνέπειες.

Επαναλαμβάνω, προσωπικά, δεν θα εμπλακώ σε κάτι τέτοιο, με οποιαδήποτε ιδιότητα.

Υ.Γ.: Ειδικά για τη δεύτερη ιδέα, μου είναι, επίσης, φύσει θέσει αδύνατο λόγω διαφορετικής χώρας διαμονής από τη βάση του AVSite.
Καλημερα, & χρονια πολλα , συμφωνω απολυτα με τον wizzy (oι ισοροποιες σε τετοια θεματα ειναι παραξενες).
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.079
Reaction score
4.068
Με τη δεύτερη διαφωνώ διότι εμπλέκονται χρήματα. Τέλος. Δεν ξέρω εάν κάποιος από τη συντονιστική/διαχειριστική ομάδα μπορεί/θέλει να αναλάβει κάτι τέτοιο, αλλά, προσωπικά, δεν επιθυμώ σε καμία περίπτωση να εμπλακώ σε διαχείριση ξένων χρημάτων. Ένας να βρεθεί και να αμφισβητήσει οτιδήποτε στη διαδικασία (διοργάνωση, διάθεση προϊόντων, συλλογή χρημάτων, απόδοση σε κοινωφελές/φιλανθρωπικό ίδρυμα), το όλο επιχείρημα θα πάει "κατά διαόλου" με απρόβλεπτες συνέπειες
Είναι πιο απλο...

Εστω ότι εχω να προσφερω έναν ατμομαγειρα πχ στην κληρωση.
ανοιγουμε ένα θεμα στις αγγελιες με τιμη εκκινησης 1 ευρο.
ο καθενας από κατω συνεχιζει με το ποσο που θελει να δωσει...
το τελευταιο ποστ στην αγγελια την κλεινει...
κανει ο ανθρωπος μια καταθεση στο χαμογελο του παιδιου πχ.δειχνει το καταθετηριο
και την άλλη μερα του στελνω τον ατμομαγειρα

τελος.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.163
Reaction score
20.739
Είναι πιο απλο...

Εστω ότι εχω να προσφερω έναν ατμομαγειρα πχ στην κληρωση.
ανοιγουμε ένα θεμα στις αγγελιες με τιμη εκκινησης 1 ευρο.
ο καθενας από κατω συνεχιζει με το ποσο που θελει να δωσει...
το τελευταιο ποστ στην αγγελια την κλεινει...
κανει ο ανθρωπος μια καταθεση στο χαμογελο του παιδιου πχ.δειχνει το καταθετηριο
και την άλλη μερα του στελνω τον ατμομαγειρα

τελος.
Εάν πιστεύεις ότι μπορεί να λειτουργήσει η ιδέα σου, είσαι ευπρόσδεκτος να τη δοκιμάσεις!:)
 

Μηνύματα
5.298
Reaction score
6.449
και αμα δεις πλειοδοτη σφυρα μου...
η προσφορα η η ζητηση ειναι προαιρετικη , χανεται το νοημα των γιορτων οταν μπαινεις σε συναλλαγματικη διαδικασια...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.220
Reaction score
41.864
Μη λέμε ότι να'ναι τώρα, όλα τα σχολεία σε όλο τον κόσμο κάνουν χριστουγεννιάτικα παζάρια για να μαζέψουν λεφτά για φιλανθρωπικούς σκοπούς τέτοιες μέρες και μένω μόνο σε αυτές τις εκδηλώσεις. Το νόημα των γιορτών δεν βλέπω πως εκφράζεται μέσα από την επιλογή των διαθέσιμων δώρων. Ακόμη και στον "Αϊ Βασίλη" τα μικρά παιδιά ζητούσαν αυτό που επιθυμούσαν και όχι αυτό που είχε διαθέσιμο στο σακούλι ο χοντρός.
Τέλος πάντων, αυτός που το οργανώνει το κάνει όπως θέλει, εγώ μια γνώμη είπα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.163
Reaction score
20.739
Μη λέμε ότι να'ναι τώρα, όλα τα σχολεία σε όλο τον κόσμο κάνουν χριστουγεννιάτικα παζάρια για να μαζέψουν λεφτά για φιλανθρωπικούς σκοπούς τέτοιες μέρες και μένω μόνο σε αυτές τις εκδηλώσεις. Το νόημα των γιορτών δεν βλέπω πως εκφράζεται μέσα από την επιλογή των διαθέσιμων δώρων. Ακόμη και στον "Αϊ Βασίλη" τα μικρά παιδιά ζητούσαν αυτό που επιθυμούσαν και όχι αυτό που είχε διαθέσιμο στο σακούλι ο χοντρός.
Τέλος πάντων, αυτός που το οργανώνει το κάνει όπως θέλει, εγώ μια γνώμη είπα.
Όπως είπες εσύ τη γνώμη σου, έτσι είπα κι εγώ τη δική μου. Δεν είδα σε κάποιο σημείο να χαρακτηρίζω την άποψή. Εάν η φράση "Μη λέμε ό,τι να 'ναι τώρα" απευθύνεται σε μένα και στα όσα έγραψα, τι να πω...
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Θα ηθελα να δηλωσω συμμετοχη για αυτα τα δωρα :

10ο Δώρο: Canon Powershot A450


24o Δώρο: Βάση ακουστικών τύπου Ω

 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.220
Reaction score
41.864
Όπως είπες εσύ τη γνώμη σου, έτσι είπα κι εγώ τη δική μου. Δεν είδα σε κάποιο σημείο να χαρακτηρίζω την άποψή. Εάν η φράση "Μη λέμε ό,τι να 'ναι τώρα" απευθύνεται σε μένα και στα όσα έγραψα, τι να πω...
προφανώς δεν απευθύνεται σε σένα αλλά στον Σωκράτη που έγραψε για το πνεύμα των χριστουγέννων και με καλή διάθεση πάντα
 




Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Απλα, υπάρχει ένα θέμα με τις συμμετοχές στις κληρώσεις.
Για παραδειγμα, από τη στιγμή που δηλωσα συμμετοχη σε δυο κληρώσεις, επειτα βρέθηκαν και άλλα δώρα που ενδεχομένως να ηθελα περισσοτερο να δηλώσω. Προσωπικα, δεν αλλάζω, γιατι το Hellboy II, το προτιμω! Αλλά μπορεί κάποιος να δει κάτι αργοτερα που προτιμάει.
Δεν έχω κατι να προτεινω, για καλυτερη διεξαγωγη, αλλά έκανα μια επισημανση.

Καλες γιορτες ευχομαι!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.163
Reaction score
20.739
Κότα...:p:D
Είσαι σε καλό δρόμο, συνέχισε!

Μ' αρέσεις!

Απλα, υπάρχει ένα θέμα με τις συμμετοχές στις κληρώσεις.
Για παραδειγμα, από τη στιγμή που δηλωσα συμμετοχη σε δυο κληρώσεις, επειτα βρέθηκαν και άλλα δώρα που ενδεχομένως να ηθελα περισσοτερο να δηλώσω. Προσωπικα, δεν αλλάζω, γιατι το Hellboy II, το προτιμω! Αλλά μπορεί κάποιος να δει κάτι αργοτερα που προτιμάει.
Δεν έχω κατι να προτεινω, για καλυτερη διεξαγωγη, αλλά έκανα μια επισημανση.

Καλες γιορτες ευχομαι!
Εάν κάποιος θέλει να αλλάξει συμμετοχή στην κλήρωση ενός δώρου και να συμμετάσχει στην κλήρωση ενός άλλου δώρου, γίνεται.:) Αρκεί να κάνει το ανάλογο post εδώ και να τηρούνται οι κανόνες λειτουργίας του thread.

Οπότε, π.χ. εσύ, εφόσον δεν αλλάζεις την επιλογή του Hellboy, μπορείς να αλλάξεις τη δεύτερη επιλογή που έκανες, αρκεί να ενημερώσεις το thread.
 

soer

"Κύριος" Σωτήρης!
Μηνύματα
330
Reaction score
634
χαίρομαι που ίσως τα παιδάκια από το φορουμ δεν έχουν πρόβλημά διόρθωσης όρασις καθώς κανένας δεν δήλωσε συμμετοχή στο δώρο μου ,αλλά είναι κρίμα να μη δοθεί ,αν κάποιος γνωρίζει παιδάκια και έκτος φόρουμ που χρειάζονται οράσεως γυαλάκια θα χαρώ να τα δώσουμε
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.163
Reaction score
20.739
@soer: Σε ευχαριστούμε για την προσφορά και την ενημέρωση, αναθεώρησα τις πληροφορίες στη σχετική καταχώρηση.
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.122
Μηνύματα
2.889.409
Members
37.993
Νεότερο μέλος
thanosmule
Top