Apple TV 3

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Η μόνη δυνατότητα που έχουμε για video με υπότιτλους αυτή τη στιγμή για το atv3 είναι με το AirPlay Mirroring στο Mountain Lion.
Υποστηρίζονται τα mac:

iMac (Mid 2011 or newer)
Mac mini (Mid 2011 or newer)
MacBook Air (Mid 2011 or newer)
MacBook Pro (Early 2011 or newer)

Περισσότερα εδώ

Εγώ έχω παλαιότερο μοντέλο mac και δεν μπορώ να δοκιμάσω αυτή τη δυνατότητα στο atv3
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Μόλις βγήκε το 5.1 (iOS 6 - 10A406e) και για το ATV3,αναβαθμίζουμε κανονικά όσοι βιαστήκαμε να το πάρουμε (μη χάσουμε το κελεπούρι),μιας και δεν υπάρχει ακόμη jailbreak για κανένα firmware του ATV3.:203:
 

Μηνύματα
278
Reaction score
3
Η λύση για APTV 3 για όσους έχουν iPhone 4S είναι το AirPlay και η εγκατάσταση του plex sto iPhone η στο iPad. To iPhone βλέπει τα αρχεία του plex από τον υπολογιστή και με AirPlay τα βλέπεις όλα και με υποτιτλους
 




Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Στον υπολογιστή θα κατεβάσεις το Plex Media Server,θα του ορίσεις ποιους φακέλλους με ταινίες κλπ θα κάνει share.Ανάλογα με το μέγεθος των αρχείων που θα του βάλεις θέλει κάποια ώρα να βρει εξώφυλλο,περίληψη κλπ
Εγκαθιστάς το Plex στο iPhone επιλέγεις κάποια ταινία να δεις στο iphone και μέσω Airplay θα τι βλέπεις από το Apple tv3 στην τηλεόραση.Ο Plex media server πρέπει να είναι συνέχεια ανοικτός στον υπολογιστή.
 

Μηνύματα
149
Reaction score
0
Απάντηση: Apple TV 3

Στον υπολογιστή θα κατεβάσεις το Plex Media Server,θα του ορίσεις ποιους φακέλλους με ταινίες κλπ θα κάνει share.Ανάλογα με το μέγεθος των αρχείων που θα του βάλεις θέλει κάποια ώρα να βρει εξώφυλλο,περίληψη κλπ
Εγκαθιστάς το Plex στο iPhone επιλέγεις κάποια ταινία να δεις στο iphone και μέσω Airplay θα τι βλέπεις από το Apple tv3 στην τηλεόραση.Ο Plex media server πρέπει να είναι συνέχεια ανοικτός στον υπολογιστή.
Σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω....συγνωμη για τα ακαταλαβιστικα..πιο πριν
ποτε θα βγει jailbreak?
Αν βγει θα κανει την δουλεια ενος καλου media player?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Το jailbreak είναι άγνωστο το πότε θα βγεί.Οταν βγει θα είναι ένας κανονικός media player.
 

Μηνύματα
149
Reaction score
0
Απάντηση: Apple TV 3

Το jailbreak είναι άγνωστο το πότε θα βγεί.Οταν βγει θα είναι ένας κανονικός media player.[/QUO
εχεις media player περα απο το apple tv?εγω εχω το wdtvlive...εσυ σε θεματα εικονας το βρισκεις καλυτερο το apple?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Δεν έχω το wd live για να το συγκρινω μαζί του.Εχω dune,mede8er & apple tv 2 & 3.Το apple tv 2 που έχει jailbreak είναι 720p οπότε δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με τα άλλα που βγάζουν 1080p.Το apple tv3 έχει εξαιρετική εικόνα πάντως,αν και όταν γίνει το jailbreak θα μπορέσει να γίνει σύγκριση με τα άλλα players σε όλους τους τύπους των αρχείων.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Σε γενικές γραμμές πάντως απ'όλα τα media players που έχω,σε ταινίες 720 & 1080p είναι ελάχιστες οι διαφορές στην εικόνα που μπορεί να δει κανείς,επί της ουσίας ίδια είναι.Σε SD ταινίες όμως και με το υπάρχον firmware των Dune,Mede8er & Apple tv,το Mede8er έχει εμφανώς καλύτερη και πιο ευκρινή εικόνα από τα υπόλοιπα.
 

Μηνύματα
149
Reaction score
0
Απάντηση: Apple TV 3

Υπαρχει περιπτωση πχ να εχω στο πισι μου καποιες ταινιες(mkv) να τις μεταφερω με καποιο τροπο που δεν ξερω στο itunes και απο εκει μετα αφου θα εχω συνδεδεμενο το apple tv3..να τις παιζει απο εκει?
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.656
Reaction score
4.265
Απάντηση: Apple TV 3

το itunes δεν αναγνωρίζει mkv αρχεία.Θα πρέπει να τα μετατρέψεις.
 

Μηνύματα
149
Reaction score
5
Υπαρχει περιπτωση πχ να εχω στο πισι μου καποιες ταινιες(mkv) να τις μεταφερω με καποιο τροπο που δεν ξερω στο itunes και απο εκει μετα αφου θα εχω συνδεδεμενο το apple tv3..να τις παιζει απο εκει?
Είτε το κανεις jb είτε αγοράζεις το air parrot από το AppStore και μπορείς να κάνεις σχεδόν ότι θα μπορούσες άν το είχες jb ?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Jailbreak δεν μπορεί να γίνει προς το παρόν για το atv3.Μπορείς να τους αλλάξεις container από mkv σε mp4.Υπάρχουν πολλά προγράμματα γι αυτό όπως πχ το mkvtoolnix
 



Μηνύματα
149
Reaction score
5
]Δεν υπάρχει διαδικασία :) Κατεβάζεις το air parrot και το τρέχεις. Δες εδώ και ένα mini review από ένα από τα καλύτερα sites για το aptv


Sent from my iPhone4s using Tapatalk




Sent from my iPhone4s using Tapatalk
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Apple TV 3

Το link δε το βλέπουμε φίλε.Αν θες γράψτο στεγνά γιατί έχει ενδιαφέρον!:126:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.881
Μηνύματα
2.921.045
Members
38.108
Νεότερο μέλος
gboliotis
Top