DC UPS

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.987
Reaction score
29.651
Για κάποια χρόνια είχα ένα DC UPS στο Speedport της Cosmote. Το είχα ζητήσει από αυτούς και μου έστειλαν δωρεάν ένα της Lamtech. Όλο αυτό το διάστημα δούλευε μια χαρά μέχρι που σταμάτησε να παρέχει υπηρεσίες στις πτώσεις τάσης. Αν γίνει πτώση το Speedport θα κάνει restart, και περιμένεις κανένα δεκάλεπτο μέχρι να έρθει. Αν όμως κλείσω το πολύπριζο το UPS δουλεύει μια χαρά χωρίς να σβήσει ή να κάνει restart το Speedport.

Χάλασε λέω, ας πάρω άλλο. Πήρα της ίδιας εταιρείας το επόμενο μοντέλο, και μια από τα ίδια. Αν και καινούργιο, συμπεριφέρεται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο.

Έχετε καμία ιδέα τι συμβαίνει;
 

Μηνύματα
661
Reaction score
1.459
Για κάποια χρόνια είχα ένα DC UPS στο Speedport της Cosmote. Το είχα ζητήσει από αυτούς και μου έστειλαν δωρεάν ένα της Lamtech. Όλο αυτό το διάστημα δούλευε μια χαρά μέχρι που σταμάτησε να παρέχει υπηρεσίες στις πτώσεις τάσης. Αν γίνει πτώση το Speedport θα κάνει restart, και περιμένεις κανένα δεκάλεπτο μέχρι να έρθει. Αν όμως κλείσω το πολύπριζο το UPS δουλεύει μια χαρά χωρίς να σβήσει ή να κάνει restart το Speedport.

Χάλασε λέω, ας πάρω άλλο. Πήρα της ίδιας εταιρείας το επόμενο μοντέλο, και μια από τα ίδια. Αν και καινούργιο, συμπεριφέρεται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο.

Έχετε καμία ιδέα τι συμβαίνει;
Άμα βάλεις κάτι άλλο πάνω στο ups δίνει ρεύμα; Βάλε ένα κινητο πχ να φορτίζει
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.987
Reaction score
29.651
Άμα βάλεις κάτι άλλο πάνω στο ups δίνει ρεύμα; Βάλε ένα κινητο πχ να φορτίζει
Δεν έχω αντάπτορα. Μια έξοδο έχει μόνο και είναι αυτή. Αλλά δίνει ρεύμα κανονικά αν το βγάλω από την πρίζα πχ.
040-01-000030_1.jpg
 

Μηνύματα
661
Reaction score
1.459
Έχει ένα διακόπτη για την τάση από ότι είδα, δες πόσα βόλτ θέλει ο μετασχηματιστής του router. H βάλε κατευθείαν τα 12
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.987
Reaction score
29.651
Το router είναι 12V, και το UPS στα 12V από την αρχή.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.777
Μηνύματα
2.916.973
Members
38.095
Νεότερο μέλος
Βανεσα
Top