Eρωτευτηκα ενα fyne

Μηνύματα
261
Reaction score
313
οπως λεει ο τιτλος εκ πρωτης οψης γιατι δεν το εχω ακουσει ερωτευτηκα το fyne vintage 5.
Μενει να το ακουσω και ισως ατ αγαπημενα μου focal aria 906 θα αντικατασταθουν

v5.jpg
 


Μηνύματα
261
Reaction score
313
Μου θυμίζει Tannoy Turnberry και concentric λογική που μεγάλος διδάξας της είναι η Tannoy.
Tannoy | Product | TURNBERRY GR-OW
στα θυμιζουν διοτιοταν πουληθηκε το 16 η tannoy καποιοι απο εκει μεσα φυγανε και εφτιαξαν την fyne η οποια φτιαχνεθ τα ηχεια της ολα στη σκωτια
Η tannoy φτιαχνει πλεον τα ηχεια κινα.Εχει γινει μεγαλος ντορος για αυτο το θεμα
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.071
Reaction score
3.092
στα θυμιζουν διοτιοταν πουληθηκε το 16 η tannoy καποιοι απο εκει μεσα φυγανε και εφτιαξαν την fyne η οποια φτιαχνεθ τα ηχεια της ολα στη σκωτια
Η tannoy φτιαχνει πλεον τα ηχεια κινα.Εχει γινει μεγαλος ντορος για αυτο το θεμα
Τώρα δικαιολογείται η ομοιότητα. Οπότε μιλάμε για ηχείο με Tannoy κληρονομιά οπότε και αψογη ηχητική απόδοση κατά την άποψη μου. Πόσο κοστολογείται το εν' λόγω;
 


Μηνύματα
261
Reaction score
313
Τώρα δικαιολογείται η ομοιότητα. Οπότε μιλάμε για ηχείο με Tannoy κληρονομιά οπότε και αψογη ηχητική απόδοση κατά την άποψη μου. Πόσο κοστολογείται το εν' λόγω;
4400 αν θυμαμαι καλα
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.071
Reaction score
3.092
Εντάξει εγώ δεν έχω 5Κ και παραμένω με τα καλά μου Gold, αλλά είναι μια λογική τιμή για τέτοιου επιπέδου ηχείο και πιο φθηνό απο το Turnberry.
 

Μηνύματα
871
Reaction score
949
οπως λεει ο τιτλος εκ πρωτης οψης γιατι δεν το εχω ακουσει ερωτευτηκα το fyne vintage 5.
Μενει να το ακουσω και ισως ατ αγαπημενα μου focal aria 906 θα αντικατασταθουν

View attachment 344528
Πρόσεξε την τιμή και μάλλον θα το βγάλεις από το μυαλό σου αυτομάτως.
Περιμένω να δω τις αντιδράσεις των "αντιπενταρακηδων" ώστε ν' αποκτήσω και παρέα.
 

Μηνύματα
261
Reaction score
313

Μηνύματα
871
Reaction score
949
Εντάξει εγώ δεν έχω 5Κ και παραμένω με τα καλά μου Gold, αλλά είναι μια λογική τιμή για τέτοιου επιπέδου ηχείο και πιο φθηνό απο το Turnberry.
Πόσο λογική από τη στιγμή που και (ποιοτικές)βάσεις χρειάζεται και ισχύ δεν σηκώνει;
 




Μηνύματα
1.387
Reaction score
2.306
δες το βιντεακι που ανεβασα εαν θες
Μόλις είδα εκείνο το μέρος. Το να σου λέει ο κατασκευαστής, ή όποιος είναι δεξιά τελος πάντων, πως γυρίζοντας το κουμπί μπορεί να μην ακούς διαφορές αλλά αυτές υπάρχουν , δε με ενθουσιάζει. Ενθουσιάζεται βέβαια ο αριστερός.

Εύχομαι να σου κάνουν και να τα αγοράσεις με το καλό.

Φαντάσου να ανοίξεις το ηχείο και να μη συνδέεται πουθενά...
 


Μηνύματα
1.387
Reaction score
2.306
Στο γουφερ συνδέεται.

(Αυτό που δε βάλανε)
Κοίτα δε θα το σχολιάσω το 5ιντσών γιατί κι εγώ εκεί είμαι αλλά τουλάχιστον το κουμπί που έχει το ηχείο μου, κάνει διαφορά. Μεγάλη έως πολύ μεγάλη θα έλεγα αναλόγως της στάθμης.
Αλλά δε μπορείς να λες πως το γυρίζεις αλλά πιθανότατα να μην ακούς καμιά αλλαγή και να θέλει να σε πείσει με αυτό.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.903
Reaction score
4.721
Με 5κ αγοράζεις από 8341, mofi 888, r meta, 3-4 310 κοκ

Βασικά αν είναι να τα δώσεις στη fyne, φάτα καλύτερα στα ζάρια..
 


Μηνύματα
897
Reaction score
902
Τι σου κάνει η εμφάνιση ε; Εμένα μ' αρέσουν πολύ εμφανισιακά και στο γραφείο μου με σκαλιστή καρυδιά θα ταιριάζουν ωραία. Εννοείται ότι σ' αυτά τα λεφτά τα genelec θα παίζουν καλύτερα και παίρνεις και τους ενισχυτές πακέτο.
 

Μηνύματα
261
Reaction score
313
Τι σου κάνει η εμφάνιση ε; Εμένα μ' αρέσουν πολύ εμφανισιακά και στο γραφείο μου με σκαλιστή καρυδιά θα ταιριάζουν ωραία. Εννοείται ότι σ' αυτά τα λεφτά τα genelec θα παίζουν καλύτερα και παίρνεις και τους ενισχυτές πακέτο.
Επειδή έχω ακούσει τα tannoy τα δαπέδου εάν που λογικά ναι έχουν ίδιο ήχο τότε ναι είναι για μένα . Βέβαια μπορεί να περιμένω που θ μετακομίσω την άνοιξη σε μεγαλύτερο σπίτι κι να πάρω κάποιο δαπέδου
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.959
Μηνύματα
2.923.926
Members
38.115
Νεότερο μέλος
KostasZaf
Top