ESOTERIC X-03

Μηνύματα
3.321
Reaction score
436
Δεν είναι θέμα μηχανισμού η δέσμης laser είναι τα 2 τσιπάκια του αριστερού καναλιού που είναι καρφωμένα στην πλακέτα της αποδικωποίησης του SACD.
Ψάχνω να βρω πλακέτα η έστω ένα Ευρωπαϊκό μεταχειρισμένο X-03 αλλά δεν υπάρχει πουθενά.

Βγάζει παραμόρφωση το αριστερό κανάλι κατά την αναπαραγωγή των SACD.
Είναι εμφανής στον παλμογράφο και στις μετρήσεις.

Δυστυχώς κοροϊδεύουν τον κόσμο.
Εδώ είναι οι φωτό από την πλακέτα κ οι ενδείξεις του παλμογράφου.
Αν το κανάλι βγάζει ήχο, τότε το ταιπάκι δεν είναι καμένο. Φαντάζομαι έχουν μετρηθεί τροφοδοσίες, γειώσεις, ψυχρές κολλήσεις (όχι μόνο στο τσιπ αλλά και στα γύρω εξαρτήματα) κλπ.
Θα έψαχνα να βρω το data sheet του κατασκευαστή του τσιπ και θα τσέκαρα όλες τις εισόδους και εξόδους αν βγάζουν σωστές στάθμες, χωρίς να παίζει μουσική.
Ένα άλλο πιο δύσκολο βήμα θα ήταν να γίνει αντιμετάθεση των τσιπ του ενός καναλιού με του άλλου και βγουν κάποια επιπλέον συμπεράσματα.
Έχουν γίνει όλα αυτά.
Τα 2 τσιπάκια του αρ. καναλιού του SACD έχουν θέμα.
Υπάρχει τρόπος να διαβάστει το firmware από το άλλο κανάλι και να γραφτεί στο χαλασμένο;
Δεν γίνεται είναι left right ch.
 

Μηνύματα
244
Reaction score
414
Έχουν γίνει όλα αυτά.
Τα 2 τσιπάκια του αρ. καναλιού του SACD έχουν θέμα.

Δεν γίνεται είναι left right ch.
Αν δεν σου κάνει κόπο, βγάλε μια πιο κοντινή φωτογραφία του ταιπ να φαίνονται τα γράμματα καθαρά
 

Μηνύματα
3.321
Reaction score
436
Αν δεν σου κάνει κόπο, βγάλε μια πιο κοντινή φωτογραφία του ταιπ να φαίνονται τα γράμματα καθαρά
Τα τσιπάκια τα έχω βρει.
Ο προγραμματισμός τους είναι αδύνατον να πραγματοποιηθεί γιατί δεν υπάρχει τίποτα στην ESOTERIC ....
Τα τσιπάκια τα έχω βρει.
Ο προγραμματισμός τους είναι αδύνατον να πραγματοποιηθεί γιατί δεν υπάρχει τίποτα στην ESOTERIC ....
Δεν έχω την δυνατότητα για μεγαλύτερες φωτό.
Αυτές τις τράβηξε ο Κώστας Τροβάς κατά την ανίχνευση της βλάβης.
 

Attachments




Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.379
Μηνύματα
2.900.482
Members
38.033
Νεότερο μέλος
Π.Α.Η.
Top