kratos magic πολυμπριζο παρακαλω αποψεις???

Μηνύματα
51
Reaction score
76

μια υπερμετρα- αισιοδοξη και φιλοδοξη παρουσιαση που γενα πολλα ερωτηματικα , οσο αναφορα την πραγματικοτητα της εν λογω συσκευης.
μεγαλα λογια θα διαπιστωσει κανεις αν την διαβασει, και με δεδομενο πως δεν εχω κατι τετοιο, αλλα ενα απλο αντικεραυνικο της aps και τον πισινο να με φαγουριζει (ελα μην πεσετε να με φατε τωρα) σκεπτομουν μηπως κανω εντυπωση στην γειτονισα ...................ρε γαμωτο !!!!!
εχει κανεις αποψη?
 


TGD

Μηνύματα
8.117
Reaction score
8.084
Αν σκεφτείς ότι για την ισχύ που λέει, από ένα 40άρι περιπου πάει το κάθε ένα από:
  • 8-μπριζο πολύμπριζο
  • φίλτρο EMI
  • φίλτρο αντιπαρασιτικό
  • πολυ-όργανο μέτρησης
έ, καλά φαίνεται το 365 ευρώ σε ένα όμορφο σασί. Τώρα αν αξίζει, δύσκολο να το καταλάβεις. Μικροδιαφορές έχω ακούσει με τα φίλτρα, αλλά όπως λέει και στην κριτική "συνήθως το καθάρισμα του ρεύματος συνοδευόταν από μια έστω και ελάχιστη μείωση στα δυναμικά" και δεν άξιζαν ποτέ την εκταμίευση.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.334
Reaction score
21.037
Εάν είχα εύκολη πρόσβαση στη συσκευή (=αντιπροσωπεία στην Κύπρο), για €385 μπορεί να το δοκίμαζα.
 

ika

News
Μηνύματα
15.179
Reaction score
13.940

μια υπερμετρα- αισιοδοξη και φιλοδοξη παρουσιαση που γενα πολλα ερωτηματικα , οσο αναφορα την πραγματικοτητα της εν λογω συσκευης.
μεγαλα λογια θα διαπιστωσει κανεις αν την διαβασει, και με δεδομενο πως δεν εχω κατι τετοιο, αλλα ενα απλο αντικεραυνικο της aps και τον πισινο να με φαγουριζει (ελα μην πεσετε να με φατε τωρα) σκεπτομουν μηπως κανω εντυπωση στην γειτονισα ...................ρε γαμωτο !!!!!
εχει κανεις αποψη?
Μπορείς να τους πάρεις τηλέφωνο αν έχουν demo πολύμπριζο.
 

Μηνύματα
51
Reaction score
76
Αν σκεφτείς ότι για την ισχύ που λέει, από ένα 40άρι περιπου πάει το κάθε ένα από:
  • 8-μπριζο πολύμπριζο
  • φίλτρο EMI
  • φίλτρο αντιπαρασιτικό
  • πολυ-όργανο μέτρησης
έ, καλά φαίνεται το 365 ευρώ σε ένα όμορφο σασί. Τώρα αν αξίζει, δύσκολο να το καταλάβεις. Μικροδιαφορές έχω ακούσει με τα φίλτρα, αλλά όπως λέει και στην κριτική "συνήθως το καθάρισμα του ρεύματος συνοδευόταν από μια έστω και ελάχιστη μείωση στα δυναμικά" και δεν άξιζαν ποτέ την εκταμίευση.
προσωπικα δεν με νοιαζει καν να αλλαξει αποδοση το στερεοφωνικο μου , ετσι και αλλιως παιζει μια χαρα αλλα οχι ολες τις ωρες!
αυτες τις λιγες ωρες που θεωΡΩ οτι δεν παιζει ,ψαχνω να βρω ανεπιτυχως αν φταιει το βρωμικο της δεη οπως λενε-τε καποιοι εδω μεσα η θελει σπασιμο το κεφαλι μου!

ειχα ρωτησει τον Τασο αν το δινουν και το μονο που καταφερα ενα βιντεακι στο facebook με αυτο και με ενα απλο πολυμπριζο.....
 

Μηνύματα
28.270
Reaction score
26.820
Συνονόματε , μάλλον το κεφάλι σου θέλει σπάσιμο.
Οχι ότι ώρες ώρες και μένα το δικό μου σύστημα , δεν μου αρέσει , αλλά γι αυτό είδικά σίγουρα δεν ευθύνεται η ΔΕΗ.
Η βρωμιά που κυκλοφορεί στο δίκτυο είναι παρούσα πάντα, και όχι κάποιες ώρες μόνο.
Δυστυχώς.
Ομως , αν είσαι σε περιοχή όπως εγώ , όπου κοντά και γύρω γύρω έχει διαφόρων ειδών εργοστάσια , βιοτεχνίες , κλπ , ναι δεν είναι κακή ιδέα να το πάρεις. Θα έχεις πολλαπλά οφέλη , όπως σίγουρα σταθεροποιημένη τάση.
Εγώ μέχρι και πριν ένα χρόνο , έβλεπα μέχρι 273 VAC τις κυριακές το πρωί , όταν σταματούσε η παραγωγή κάποιων εργοστασίων στην ευρύτερη περιοχή των Αχαρνών. Είχαμε κοινό δίκτυο , μέχρι πέρυσι. ΠΛέον δεν έχουμε και έχω γλυτώσει . Θόρυβο εξακολουθώ να έχω και μάλλον θα έχω για πάντα , στο δίκτυο . Εμαθα να ζω με αυτόν .
Αν δεν σου είναι ιδιαίτερα κοστοβόρο , κάνε μιά δοκιμή .
 

Μηνύματα
495
Reaction score
507

μια υπερμετρα- αισιοδοξη και φιλοδοξη παρουσιαση που γενα πολλα ερωτηματικα , οσο αναφορα την πραγματικοτητα της εν λογω συσκευης.
μεγαλα λογια θα διαπιστωσει κανεις αν την διαβασει, και με δεδομενο πως δεν εχω κατι τετοιο, αλλα ενα απλο αντικεραυνικο της aps και τον πισινο να με φαγουριζει (ελα μην πεσετε να με φατε τωρα) σκεπτομουν μηπως κανω εντυπωση στην γειτονισα ...................ρε γαμωτο !!!!!
εχει κανεις αποψη?
Για να κάνεις εντύπωση στη γειτόνισσα αλλά και στον εαυτό σου,το Ludic δεν είναι αρκετό γιατι έχει ευκολίες αλλά όχι ουσία.Αν πάρουμε σαν δεδομένα την ποιοτικη καλωδίωση και τη γείωση αστέρα(δε θυμάμαι αν διαθετει το δεύτερο)μας μένουν οι πρίζες και το inlet.Αυτα είναι ίδιας ποιότητος με τα αντίστοιχα ενός κοινού πολυπριζου δηλαδή μηδέν εις το πηλίκον.Πληρωνεις λοιπόν το αμφιλεγομενο φίλτρο και την οθόνη.Στο πολυπριζο που αγόρασα,πλήρωσα αυτά ακριβώς που λείπουν από το Ludic και δεν έδωσα σημασία στις ευκολίες.Μην αγοράσεις ο,τιδηποτε χωρίς δοκιμή.
 

Μηνύματα
51
Reaction score
76
Για να κάνεις εντύπωση στη γειτόνισσα αλλά και στον εαυτό σου,το Ludic δεν είναι αρκετό γιατι έχει ευκολίες αλλά όχι ουσία.Αν πάρουμε σαν δεδομένα την ποιοτικη καλωδίωση και τη γείωση αστέρα(δε θυμάμαι αν διαθετει το δεύτερο)μας μένουν οι πρίζες και το inlet.Αυτα είναι ίδιας ποιότητος με τα αντίστοιχα ενός κοινού πολυπριζου δηλαδή μηδέν εις το πηλίκον.Πληρωνεις λοιπόν το αμφιλεγομενο φίλτρο και την οθόνη.Στο πολυπριζο που αγόρασα,πλήρωσα αυτά ακριβώς που λείπουν από το Ludic και δεν έδωσα σημασία στις ευκολίες.Μην αγοράσεις ο,τιδηποτε χωρίς δοκιμή.
Επειδή δεν πιστεύω σε πολλά μαγικά (μαντζούνια τα λέω εγώ εκτός των πηγών) , δεν θα μπω ουδέποτε στην διαδικασία να δώσω τόσα χρήματα για ένα φιλτρο.
Προτιμώ στο φιναλε να την πω στα ίσια στην κούκλα γειτόνισσα μου (χαχαχχαχαχα) ……..
 

Μηνύματα
946
Reaction score
272
Eγω παλι ειμαι κατα των φιλτρων,δεν θελω εκπτωσεις στα δυναμικα,βεβαια αν υπαρχουν ιδιαιτεροτητες στη περιοχη οσο αφορα το ρευμα,τοτε ισως κριθει αναγκαιο το φιλτρο,αλλα οπως ανεφερουν καποιοι παντα με δοκιμη. Εγω θα ηθελα μια γνωμη αν εχει δοκιμασει καποιος το συγκεκριμενο. https://esprit-audio.fr/volta/
 

Μηνύματα
495
Reaction score
507
Επειδή δεν πιστεύω σε πολλά μαγικά (μαντζούνια τα λέω εγώ εκτός των πηγών) , δεν θα μπω ουδέποτε στην διαδικασία να δώσω τόσα χρήματα για ένα φιλτρο.
Προτιμώ στο φιναλε να την πω στα ίσια στην κούκλα γειτόνισσα μου (χαχαχχαχαχα) ……..
Γιατί λοιπόν "τρώγεσαι" αφού δεν πρόκειται να το αγοράσεις;
Δεν υπάρχει τίποτα μαγικό όσον αφορά τα μέταλλα.Τα μέταλλα ακούγονται κι αυτό είναι πολύ εύκολο να επαληθευτεί με μια δοκιμή,φανερή η τυφλή.
 

Μηνύματα
51
Reaction score
76
Ο αρθρογράφος (που όσο ξέρω είναι επώνυμος στον χώρο ) αναφέρει προς έκπληξη του, αυξήθηκαν τα δυναμικά αντί να μειωθούν.
Βέβαια αναφέρει πως βελτιώθηκε και η εικόνα της τηλεόρασης………..
 

Μηνύματα
495
Reaction score
507
Ο αρθρογράφος (που όσο ξέρω είναι επώνυμος στον χώρο ) αναφέρει προς έκπληξη του, αυξήθηκαν τα δυναμικά αντί να μειωθούν.
Βέβαια αναφέρει πως βελτιώθηκε και η εικόνα της τηλεόρασης………..
Επειδη όλα είναι σχετικά,η σύγκριση εγινε με πολυπριζα που έχουν επίσης φίλτρο.Θα έπρεπε να γίνει σύγκριση και με αφιλτρο πολυπριζο ώστε η δοκιμή να είναι πλήρης.
 

ika

News
Μηνύματα
15.179
Reaction score
13.940
Ο αρθρογράφος (που όσο ξέρω είναι επώνυμος στον χώρο ) αναφέρει προς έκπληξη του, αυξήθηκαν τα δυναμικά αντί να μειωθούν.
Βέβαια αναφέρει πως βελτιώθηκε και η εικόνα της τηλεόρασης………..
και ο θόρυβος των USB στο PC
 

Μηνύματα
14.478
Reaction score
16.330
που όσο ξέρω είναι επώνυμος στον χώρο
¨Αλλος ένα άνθρωπος που δεν ξέρω. :D

Δεν υπάρχει περίπτωση να ανεβηκαν τα δυναμικά, πρέπει να ρίξεις το impedance. Πόσω μάλλον εάν είναι φίλτρα. Κάποια αίσθηση θα είναι. Όποια παρέμβαση με οτιδήποτε ανάμεσα στο ρεύμα και την συσκευή θα το ανεβάσει εκτός εάν (και πάλι εάν) έχεις αυτά τα regenerators που κάνουν πέντε και έξι χιλιάρικά το λιγότερο. Τα πραγματικα καλά, πολύ παραπάνω απο δέκα χιλιάρικα.

Εννοεί προφανώς ότι τα επηρεάζει αρνητικά όσο δυνατόν λιγότερο.
 

Μηνύματα
13.091
Reaction score
10.370
Eγω παλι ειμαι κατα των φιλτρων,δεν θελω εκπτωσεις στα δυναμικα
Μπορούμε να σταθούμε λίγο εδώ; Τί σημαίνει εκπτώσεις στα δυναμικά; Μειώνονται; Πώς; Μετριούνται; Με ποιο τρόπο; Πώς το αντιλαμβάνεται κανείς στη μουσική;
 

Μηνύματα
495
Reaction score
507
Γνωρίζω δύο άτομα που το έχουν.Και οι δύο είναι ενθουσιασμένοι.Οι απόψεις τους όμως δε συμπίπτουν.
 

Μηνύματα
1.323
Reaction score
2.651
Ο αρθρογράφος (που όσο ξέρω είναι επώνυμος στον χώρο ) αναφέρει προς έκπληξη του, αυξήθηκαν τα δυναμικά αντί να μειωθούν.
Βέβαια αναφέρει πως βελτιώθηκε και η εικόνα της τηλεόρασης………..
Εγώ το έβαλα στο air fryer.
Πραγματικά οι πατάτες γίνανε πιο κρατσανιστές :p
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.313
Reaction score
21.279
Εγώ λέω να το πάρεις. Εντάξει, ως προϊόν, έχει γελοίο όνομα, αλλά δεν πρόκειται για κάποιο τρελό ποσό. Το σύστημα δεν θα βελτιωθεί, εσύ θα ακούσεις κάποια σημαντική βελτίωση -385 ευρώ είναι αυτά, και το σημαντικώτερο, θα κάνεις το κέφι σου. Όταν το βαρεθείς, πούλησέ το.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.995
Reaction score
130.775
Έχω και γω ένα.
Στην καφετιέρα.
Αυξάνει την γλυκύτητα στον εσπρέσσο, καρατσεκαρισμένα.
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.587
Μηνύματα
2.910.065
Members
38.067
Νεότερο μέλος
Marios HiFi
Top