Sony vs Sennheiser Wireless Headphones

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.044
Reaction score
3.051
Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να αγοράσω ασύρματα ακουστικά και είμαι ανάμεσα στα Sennheiser Momentum 4 και στα Sony WH-1000XM5. Το προσδοκούμενο είναι να έχουν αριστη απόδοση στην μουσική και σε ταινίες και τέλευταία τα conference χαρακτηριστικά τους. Αναμένω τα σχόλια σας με ενδιαφέρον.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.148
Reaction score
9.081
Εγώ έχω τα WH-1000XM5 αλλά αν ξανάπαιρνα θα ήταν τα Momentum. Ο ήχος δεν έχει τεράστιες διαφορές απ'ότι διαβάζω αλλά η διάρκεια της μπαταρίας κάνει μεγάλη διαφορά. Το φόρτισε/ξεφόρτισε είναι μεγάλο σπάσιμο.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.044
Reaction score
3.051
Εγώ έχω τα WH-1000XM5 αλλά αν ξανάπαιρνα θα ήταν τα Momentum. Ο ήχος δεν έχει τεράστιες διαφορές απ'ότι διαβάζω αλλά η διάρκεια της μπαταρίας κάνει μεγάλη διαφορά. Το φόρτισε/ξεφόρτισε είναι μεγάλο σπάσιμο.
Αυτό είναι κάτι που έχει νόημα στην επιλογή. Απο θέμα ακουστικής?
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.148
Reaction score
9.081
Τα Sony είναι άριστα σε ήχο (για bluetooth ακουστικά) και τα καλύτερα της αγοράς σε συνομιλία. Λόγω δουλειάς κάνω 10-20 τηλεφωνήματα τη μέρα και ποτέ δεν είχα περιστατικό να μην με ακούει πελάτης. Έχουν αξιοπρεπές app για customization & EQ το οποίο το σετάρεις μια φορά και το ξεχνάς.

Η φόρτιση γίνεται με USB-C οπότε αν έχεις android κινητό δεν χρειάζεται να μπλέκεις με νέο καλώδιο. Επίσης φορτίζουν ταχύτατα.

Μόνα μελανά σημεία τα παρακάτω:
1) Όταν πέσει η μπαταρία κάτω από 40% πέφτει και η σταθερότητα της bluetooth σύνδεσης και δεν είναι σπάνιο να κάνει κοψίματα ο ήχος.
2) Διαφημίζουν 30 ώρες μπαταρία αλλά @@... Στην πράξη είναι 12-15 ώρες το πολύ. Εγώ φορτίζω κάθε 2η μέρα.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.353
Μηνύματα
2.898.887
Members
38.032
Νεότερο μέλος
nick hi end
Top