SOS! ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ ΑΡΧΕΙΑ

Μηνύματα
2.486
Reaction score
5.370
Λοιπόν, έχω να επισυνάψω καμπόσα pdf σε ένα mail για μια αίτηση. Έχουν βάλει ανώτατο όριο τα 9MB.
Και συμπίεσα κάθε pdf και τα ζιπάρισα μετά. Και πάλι ο όγκος βγαίνει πολύ μεγαλύτερος.

Τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω;
Φωτογράφισέ τα αρχεία PDF με το κινητό σου ή ακόμη πιο εύκολα κάνε τα print screen και στείλτα σαν αρχεία PNG or JPEG
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.744
Reaction score
41.088
αν ειναι για δουλεια...φενεται να εισαι οβερκουαλιφαιντ... (και μπραβο σου γειτωνισσα) :angel:
Δεν κάνεις και μια προσπάθεια με το HYPER-COMPRESS PDF?
Μπας και...
Εκανα ενα τεστ, και το αποτελεσμα ηταν αυτο, δε δοκιμαζεις(@Giota) ?
δε χρειαζεται εγκατασταση ειναι απο το λινκ Που εβαλε ο IKA
1728490086451.png
 
Last edited:

Μηνύματα
15.115
Reaction score
2.253
αν ειναι για δουλεια...φενεται να εισαι οβερκουαλιφαιντ... (και μπραβο σου γειτωνισσα) :angel:

Εκανα ενα τεστ, και το αποτελεσμα ηταν αυτο, δε δοκιμαζεις(@Giota) ?
δε χρειαζεται εγκατασταση ειναι απο το λινκ Που εβαλε ο IKA
View attachment 345161

Βρε συ, γράφω παραπάνω πως το έκανα αυτό. Αλλά και πάλι…
Φωτογράφισέ τα αρχεία PDF με το κινητό σου ή ακόμη πιο εύκολα κάνε τα print screen και στείλτα σαν αρχεία PNG or JPEG
Δείτε τη φωτογραφία με το απόσπασμα της προκήρυξης που πόσταρα. Δε δέχονται φωτογραφίες.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Συμπίεση PDF αρχείων
Μείωση μεγέθους αρχείου παράλληλα με βελτιστοποίηση για μέγιστη ποιότητα PDF.

 

Μηνύματα
15.115
Reaction score
2.253
Συμπίεση PDF αρχείων
Μείωση μεγέθους αρχείου παράλληλα με βελτιστοποίηση για μέγιστη ποιότητα PDF.

Το έχω κάνει.
 

Μηνύματα
2.486
Reaction score
5.370
Το ρώτησα. Ο υπάλληλος δε το γνώριζε καν και φοβάμαι πως δε θα γίνει δεκτό.
Αυτή τότε είναι η μόνη λύση: WeTransfer. Το αν κάποιος υπάλληλος το ξέρει ή δεν το ξέρει δεν έχει σημασία γιατί θα υπάρχει πάντα κάποιος που το ξέρει! Στείλτο εσύ και πα΄ρε τους τηλ μετά. Δεν χάνεις και τίποτε!
 

Μηνύματα
15.115
Reaction score
2.253
Αυτή τότε είναι η μόνη λύση: WeTransfer. Το αν κάποιος υπάλληλος το ξέρει ή δεν το ξέρει δεν έχει σημασία γιατί θα υπάρχει πάντα κάποιος που το ξέρει! Στείλτο εσύ και πα΄ρε τους τηλ μετά. Δεν χάνεις και τίποτε!
Ναι, σκέφτηκα να το κάνω έτσι.
Ελπίζω να μη χαθεί μια ευκαιρία λόγω βλακείας.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.856
Reaction score
35.100
Εκ νέου σκαναρισμα σε χαμηλή ανάλυση (75dpi) σε ασπρόμαυρο, γίνεται;
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.044
Reaction score
35.289
αποκλειεται να εχεις προσπαθησει να μικρυνεις τα pdf και να μη γινονται, κατι δεν εγινε σωστα. στειλτα μου να στα κανω εγω, στο πρωτοτυπο μεγεθος με wetransfer και θα στα στειλω πισω με μαιλ.

απ την αλλη μηπως στελνεις πααρα πολλα που δεν πρεπει? δε μπορει να ζητανε τεραστια η πολλα pdf που παραλληλα να ξερουν πως ειναι μεγαλα και να γινεται ολα αυτο.
 

Μηνύματα
15.115
Reaction score
2.253
Εκ νέου σκαναρισμα σε χαμηλή ανάλυση (75dpi) σε ασπρόμαυρο, γίνεται;
Δεν ξέρω αν θα τα δεχτούν ασπρόμαυρα.
αποκλειεται να εχεις προσπαθησει να μικρυνεις τα pdf και να μη γινονται, κατι δεν εγινε σωστα. στειλτα μου να στα κανω εγω, στο πρωτοτυπο μεγεθος με wetransfer και θα στα στειλω πισω με μαιλ.

απ την αλλη μηπως στελνεις πααρα πολλα που δεν πρεπει? δε μπορει να ζητανε τεραστια η πολλα pdf που παραλληλα να ξερουν πως ειναι μεγαλα και να γινεται ολα αυτο.

Βρε συ, τα μίκρυνα. Το θέμα είναι πως και πάλι το σύνολο του όγκου ξεπερνά τον ανώτατο που έχουν ορίσει.

Στέλνω τα απαραίτητα που ζητούν (ταυτότητα, πτυχίο ξένης γλώσσας, πιστοποίηση υπολογιστών, βεβαιώσεις).
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.044
Reaction score
35.289
Δεν ξέρω αν θα τα δεχτούν ασπρόμαυρα.



Βρε συ, τα μίκρυνα. Το θέμα είναι πως και πάλι το σύνολο του όγκου ξεπερνά τον ανώτατο που έχουν ορίσει.

Στέλνω τα απαραίτητα που ζητούν (ταυτότητα, πτυχίο ξένης γλώσσας, πιστοποίηση υπολογιστών, βεβαιώσεις).
αφου τα μικρυνες λοιπον οπως λες και θεωρεις πως ειναι σωστα και πως δεν γινονται καλυτερα, καλη επιτυχια!
 


Μηνύματα
15.115
Reaction score
2.253
Είπα να δοκιμάσω μια τελευταία φορά.
Τα πήρε τα αρχεία το γαμ το mail και το έστειλα!
 

Μηνύματα
16.226
Reaction score
22.854
Θα που έβαλες δεν θα έπρεπε να είναι πάνω από 2mb όλα μαζί, κάτι είχες σκαναρει με λάθος τρόπο. Αν τα έκανες από φωτογραφία κινητού ναι είναι λάθος, από κινητό χρησιμοποίησε μια εφαρμογή photoscan έχει η google μια , βγάζει αναγνώσιμα αρχεία σε μικρό μέγεθος και διορθώνει και τα σφάλματα του φακού.
 

Μηνύματα
15.115
Reaction score
2.253
Θα που έβαλες δεν θα έπρεπε να είναι πάνω από 2mb όλα μαζί, κάτι είχες σκαναρει με λάθος τρόπο. Αν τα έκανες από φωτογραφία κινητού ναι είναι λάθος, από κινητό χρησιμοποίησε μια εφαρμογή photoscan έχει η google μια , βγάζει αναγνώσιμα αρχεία σε μικρό μέγεθος και διορθώνει και τα σφάλματα του φακού.
Τα έγγραφα είτε είχαν εκδοθεί από το gov.gr είτε τα είχα σκανάρει. Δεν ξέρω τι στο διάλο είχε γίνει, το θέμα είναι ότι έγινε η δουλειά.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.038
Μηνύματα
2.926.142
Members
38.125
Νεότερο μέλος
YANNIS1960
Top