Tweaks!!!

Tweaks


  • Total voters
    97

Μηνύματα
493
Reaction score
647
Coral HD3 πάντως δεν παίρνεις ούτε με 500e το τεμάχιο. Εκτός και βρείς τίποτα ξηλωμένα από ηχεία που κανιβαλίζουν οι Ιάπωνες.

370€, Junk? Λεέι πως δουλέυει ομως. Μπορεί να μην λες αυτά, δεν τη ξέρω την εταιρία αν είμαι ειληκρινής αλλα απο οτι είδα το HD3 ειναι το τουιτερ, που μοιάζει με αυτο που αυτά τα ηχεία έχουν.

Edit: Οκ, κοιτόντας λίγο ποιο λεπτομερός δέν μου φαινεται σαν το HD3
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.589
Reaction score
15.722
Coral HD3 πάντως δεν παίρνεις ούτε με 500e το τεμάχιο. Εκτός και βρείς τίποτα ξηλωμένα από ηχεία που κανιβαλίζουν οι Ιάπωνες.

Τρόπος του λέγειν , διότι τα τελευταία που αγόρασα , ξηλωμένα από ηχεία μου στοίχισαν 600e με τα μεταφορικά .
Από jauce . Δεν τα λες και λίγα πάντως.
Εχω κάνει μία κάβα , έχω τρία ζευγάρια. Είμαι καλυμένος νομίζω.
Αυτό που δεν μπορώ να ξαναβρώ είναι MD-9 το mid το Θεϊκο . Μόνο MD 70 έχω , που είναι υποδεέστερο αλλά τι να κάνουμε.
Εχω και 2 15ιντσα spare αμα χρειαστώ ευτυχώς και αυτά φτιαγμένα , από τον Ανώνη. 4 είχα πάρει .
κρύψτα Γιάννη, μη σε παρει χαμπάρι καμιά ...αρχαιολογία και έχεις προβλήματα!
 


JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.477
Reaction score
27.210
Ναι καλά οι Ιάπωνες όλα junk τα λένε.
Το HD 3 είναι tweeter 1,5 ίντσα σχεδόν , με ribbon αλουμινίου πηνίο , εννοώ πλακέ ,πηνιόσυρμα αλλουμινίου , ΧΩΡΙΣ Former , δλδ σκέτο το πηνίο κολλημένο απευθείας στον θόλο , γι αυτό και είναι τόσο ελαφρύ και βέβαια υπερβολικά ευαίσθητο . 98 db ελεγε η CORAL , στην π΄ραξη είναι 101 db , καθαρό 8ωμο . Το έδινε για απόκριση μέχρι 30khz αν θυμ'αμαι καλά.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.949
Μηνύματα
2.923.550
Members
38.113
Νεότερο μέλος
tsitas2010
Top