Windows 11

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.634
Reaction score
86.419
Άρα η Microsoft θα βγάλει το Windows Copilot που θα έρχεται μαζί με τα Windows (υποθέτω δωρεάν).

Θα έχει, όπως έχει ανακοινώσει, το Microsoft 365 Copilot (που δεν ξέρουμε αν θα έχει επιπλέον κόστος) και μαζί και το Microsoft 365 Chat, που δεν θα είναι όμως application για chat αλλά AI assistant (άρα δεν ξέρουμε γιατί δεν είναι απλά μέρος του Copilot).

Έχει ήδη το GitHub Copilot (υπενθυμίζω πως το GitHub είναι πλέον της MS) το οποίο πωλείται προς το παρόν ξεχωριστά με συνδρομή.

Εν τω μεταξύ στο ΔΤ της MS για το Windows Copilot αναφέρει και το GitHub αλλά χωρίς να εξηγεί τι σχέση θα έχουν.

Τώρα τι άκρη θα βγάλουμε από όλο αυτό δεν ξέρω, θα δούμε.
Περιμένει να δει πώς θα κινηθούν και οι άλλοι παίκτες της τεχνολογίας. Το AI τους έχει "αιφνιδιάσει".
 

Μηνύματα
2.132
Reaction score
5.598
Περιμένει να δει πώς θα κινηθούν και οι άλλοι παίκτες της τεχνολογίας. Το AI τους έχει "αιφνιδιάσει".
Τωρα ειναι hot το Ai θα κατσει καπου η μπιλια και γι αυτο αλλα θελει καιρο.
 


Μηνύματα
2.132
Reaction score
5.598
Θεωρητικα ,γιατι παντα δεν ξερεις τι σε περιμένει με την microsoft,μετα απο μια σοβαρη αναβάθμιση τυπου s.p. φτιαχνουν αρκετα τα πράγματα. Στα Pc ,και αυτα που επισημα ειναι καταλληλα, και αυτα που ειναι ακαταλληλα στην εταιρια που ειμαι για win 11 ,μεχρι στιγμης δεν εχει κλωτσήσει κατι περιεργα, το μονο απαραιτητο ειναι η μνημη(τουλαχιστν 8gb).
 



Μηνύματα
3.893
Reaction score
3.095
UPS φιλε μου. Δεν φταινε τα γουηντος εκει.

ναι 2 partitions που δεν ξαναφτιάχνονται και τα serials της ms που πρέπει να τα ξαναβάλεις για κάθε προϊόν της . Ειδικά σε εργασιακό περιβάλλον ή οργανισμό με πολλά μηχανήματα!
 

Μηνύματα
12.969
Reaction score
10.201
Αυτός ο συν-πιλότος, μπορεί να οργανώσει τις φωτογραφίες του κινητού μου από το 2017 έως το 2019 αν το πληκτρολογήσω;
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Αυτός ο συν-πιλότος, μπορεί να οργανώσει τις φωτογραφίες του κινητού μου από το 2017 έως το 2019 αν το πληκτρολογήσω;
Βάλε μια γυναίκα καλύτερα να το κάνει, πάρτης και μια δώρο κάρτα Zara -Berska και είσαι οκ 😉
 

Μηνύματα
454
Reaction score
581
στο καινουριο υπολογιστη με γουιντος 11 , δεν μπορεσα να βαλω το ¨ο υπολογιστης μου" στη γραμμη εργασιων , πραγμα που θα με βολευε αφανταστα.
μη και τυχον ξερει κανενας κανενα τροπο; διοτι οσο και να εψαξα, ακρη δε βρηκα...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.634
Reaction score
86.419
στο καινουριο υπολογιστη με γουιντος 11 , δεν μπορεσα να βαλω το ¨ο υπολογιστης μου" στη γραμμη εργασιων , πραγμα που θα με βολευε αφανταστα.
μη και τυχον ξερει κανενας κανενα τροπο; διοτι οσο και να εψαξα, ακρη δε βρηκα...
Δεξί κλικ στο εικονίδιο που θες και μετά "Pin To Start" (στα Ελληνικά "καρφίτσωμα" ; , δεν θυμάμαι... ).

"Ο Υπολογιστής μου" υπάρχει στον windows explorer.
 

Μηνύματα
454
Reaction score
581
δε γινεται...
εχει μονον σαν επιλογες τα :
καρφιτσωμα γρηγορη προσβαση
καρφιτσωμα εναρξη

πουθενα για γραμμη εργασιων
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.634
Reaction score
86.419
Εγώ φταίω. Το έχω κάνει πολύ καιρό πριν και δεν θυμόμουν ότι το "My Computer" δεν έχει αυτή την επιλογή.


Λοιπόν, γύρισα τα Windows στα Ελληνικά γιατί δεν ξέρω τις ακριβείς ονομασίες.


Αναζήτηση --> Εξερεύνηση Αρχείων --> δεξί κλικ --> Καρφίτσωμα στη γραμμή εργασιών

Μετά: ανοίγουμε την "Εξερεύνηση Αρχείων" στη μπάρα του μενού πάμε στις 3 τελίτσες κι εκεί στις "Επιλογές".
Στα "Γενικά" έχει επιλογή για άνοιγμα "Αυτός ο Υπολογιστής".
 

Μηνύματα
12.969
Reaction score
10.201
Αν θυμάμαι καλά, μπορείς να βάλεις μια Quick launch μπάρα και να της βάλεις ό,τι τραβάει η ψυχή σου. Το έκανα και στο σπίτι το Γενάρη που τα δοκίμασα για λίγες μέρες και στο γραφείο.
 



Μηνύματα
1.565
Reaction score
1.916
και αυτα που ειναι ακαταλληλα στην εταιρια που ειμαι για win 11
Υπάρχει τρόπος να περάσουν με νόμιμο τρόπο τα 11 ;
Στο laptop μου βγάζει πως δεν πληρεί τις προϋποθέσεις.
 

Μηνύματα
1.565
Reaction score
1.916
Συγκεκριμένα μου βγάζει :
<< Δεν υποστηρίζει την ασφαλή εκκίνηση .
Το ΤΜΡ 2.0 πρέπει να υποστηρίζεται και να είναι ενεργοποιημένο (δεν εντοπίστηκε) .
Ο επεξεργαστής δεν υποστηρίζεται αυτή την στιγμή για τα 11 .
Intel Core i3-3225 3.30Ghz >>
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.318
Μηνύματα
2.897.152
Members
38.027
Νεότερο μέλος
d tv
Top