Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.553
Reaction score
126.294
Δώστε λιγότερα στα στέρεα, να παίζετ' ότι θέτε και να 'στε 'υτυχιΖμένοι.. :tongue:
Όσο ξοδεύεστε, τόσο θα δυστυχείτε.. :cry:

:lolsign:
Να καλοπαντρευτείτε πάνω απ'όλα, με καμία πλούσια, με χωράφια και με πρόβατα, να'χετε και κοτούλες για αβγουλάκια ελευθέρας.

Να μην ξοδεύεστε, να κάνετε κονομία να πάρετε Τέσλα.

Α μα πχια με τα στέρεα, την πσυχή μας βγάλατε.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.246
Reaction score
19.360
Να καλοπαντρευτείτε πάνω απ'όλα, με καμία πλούσια, με χωράφια και με πρόβατα, να'χετε και κοτούλες για αβγουλάκια ελευθέρας.

Να μην ξοδεύεστε, να κάνετε κονομία να πάρετε Τέσλα.

Α μα πχια με τα στέρεα, την πσυχή μας βγάλατε.
'γω μαρή σου 'βγαλα την ψυχή?
Μη με δίνεις σημασία και χαλιέσαι, 'γω τα γράφω γελώντας, 'συ σοβαρά τα πχιάνσ'?
Δηλ. αλήθεια τα καλά ηχοσυστήματα φέρνουν δυστυχία? :cry:
Ούτε τα χοντροκομμένα δεν ''περνάνε'' αμάσητα με 'σένα.. :tongue:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.553
Reaction score
126.294
'γω μαρή σου 'βγαλα την ψυχή?
Όχι ρε, στο ντιμιφουτ τα λέω.

Έχω κι άλλες συμβουλές:

Μη τρώτε με άδειο στομάχι.

Να πίνετε κόκκινο κρασί.

Να αγαπάτε τις ξανθιές.


Κλπ κλπ κλπ
Άντε γμω τα στέρεά σας επιτέλους, τα ιμερσιβ.
 



Μηνύματα
4.479
Reaction score
7.767
Λίγο το επίπεδο παιδιά, δεν ειμεθα στο καψιμι, μας διαβάζει κόσμος ;)

Για το δυναμικό εύρος όπως λέει και μια ψυχή στο γιου τιουμπ, τι να το κάνω το ψηφιακό και την συστηματαρα αν εγώ το ταΐζω μπάμιες? :biggrin:

Screenshot_20240101_222612_com.google.android.youtube.jpg
 

Μηνύματα
4.876
Reaction score
3.980
Αυτό που θέλω να τονίσω, είναι πως όσο πιο μεγάλο το δυναμικό εύρος και η συχνοτική απόκριση ενός συστήματος, τόσο φαίνονται οι περιορισμοί του μέσου όταν κάνεις άμεση σύγκριση παίζοντας το ίδιο κομμάτι μουσικής.

Εαν το σύστημα δεν έχει αρκετό δυναμικό εύρος, η διαφορά βινυλίου-ψηφιακού δεν είναι εύκολα διακριτή
Εγω απ το πικαπ μου ημουν ακρως ευχαριστημενος. Γενικα πιστευω οτι ειχα πολυ καλο συνδιασμο. Πολυ καλη κεφαλη, καλο φονο. Η δυσκολια μου ηταν οτι δεν μπορουσα μονος να κανω τις ρυθμισεις. Την τελευταια φορα δοκιμασα μια αλλη κεφαλη για την οποια ειχα διαβασει καλες κριτικες αλλα για το συστημα μου ηταν αποτυχια. Οι συγκρισεις γινοταν με το ντακ που ειχα και με το σιντι πλαυερ. Ολα ηταν εξαιρετικα. Τα εδωσα για να χρηματοδοτησω το νεο σχεδιο.
Αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα θα τα κρατουσα ολα.

Στον πολυκαναλο καποια πολυ αγαπημενα αλμπουμ δεν τα βρισκω. Οπως πχ
Where Flamingos Fly (youtube.com)
Kenny Burrell - Midnight Blue (youtube.com)
Tsuyoshi Yamamoto Trio ‎– Midnight Sugar (2006 SACD) - YouTube

Το τελευταιο το ειχα πρωτοακουσει σε εκθεση στην Αθηνα απο βινυλιο και το ερωτευτηκα. Δυστυχως δεν υπαρχει σε πολυκαναλο. Αλλα οπως και ναχει ειναι εργο τεχνης.

Καλη χρονια να εχετε ολοι, με πολυ μουσικη να μας φτειαχνει τον ψυχικο μας κοσμο.
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.313
Reaction score
27.322




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.473
Reaction score
80.038
Μια διαφορετική άποψη για το κεντρικό
Αν το έκανε για να κατεβάσει οθόνη μέχρι εκεί, το καταλαβαίνω. Ή αν έχει τηλεόραση.
Θα λειτουργήσει εάν έχει επεξεργαστή με προχωρημένο bass management, όπου θα κόψει στα 150-200Hz, θα το στείλει στα L-R, τα οποία θα κοπούν κάπου στα 50-80Hz.
Έτσι γίνεται.
 









Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.745
Μηνύματα
2.874.615
Members
37.943
Νεότερο μέλος
Harris_K
Top