JBL Greek Club



Μηνύματα
1.737
Reaction score
1.010
Καλημερα . Στο σπιτι μου υπηρχαν jbl εντοιχιζομενα ηχεια απο το 2006 αλλα μολις πριν 2 μερες τα συνδεσα με το πολυκαναλο ενισχυτη μου .
Επαθα πλακα με τον ηχο τους και ηθελα να μαθω πιο μοντελο ειναι και να το ψαξω λιγο με τα ηχεια της εταιρειας γιατι δεν εχω ακουσει ποτε.
Εβγαλα μια φωτο μηπως και μου πει καποιος ποια μπορει να ειναι και που μπορω να ακουσω γενικα τα ηχεια της . Η διαμετρος ειναι περιπου 19 εκατοστα ,2005 -2006 μοντελο
Ευχαριστω !

2BC54E04-83BC-4DB6-A544-60D6C222B1BD.jpeg
 
Last edited:



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Καλημερα . Στο σπιτι μου υπηρχαν jbl εντοιχιζομενα ηχεια απο το 2006 αλλα μολις πριν 2 μερες τα συνδεσα με το πολυκαναλο ενισχυτη μου .
Επαθα πλακα με τον ηχο τους και ηθελα να μαθω πιο μοντελο ειναι και να το ψαξω λιγο με τα ηχεια της εταιρειας γιατι δεν εχω ακουσει ποτε.
Εβγαλα μια φωτο μηπως και μου πει καποιος ποια μπορει να ειναι και που μπορω να ακουσω γενικα τα ηχεια της . Η διαμετρος ειναι περιπου 19 εκατοστα ,2005 -2006 μοντελο
Ευχαριστω !

View attachment 113527

Τα ηχεία σου είναι κατά πάσα πιθανότητα αυτά.

Βγάζει και τώρα κάποια μοντέλα , αλλά δεν έρχονται Ευρώπη.
 

Μηνύματα
1.737
Reaction score
1.010
Ευχαριστω NIck , το link μ βγαζει για καποιο λογο σε αλλη σελιδα με τα φορητα , δεν μπορω να δω αυτο που εστειλες!
 

Μηνύματα
1.737
Reaction score
1.010
Τα ειδα τα ηχεια που μου δωσατε. Να ρωτησω και κατι ακομη . ?
Στη περιπτωση που θα ηθελα να βαλω στο σαλονι μου εντοιχιζομενα , αρκετα μεγαλο ,πανω απο 60τμ και αποσταση 4 μετρα τι θα χρειαζομουν ως ελαχιστο ?
Η αποσταση γυψοσανιδας - τοιχος ειναι 20 εκ περιπου .
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Ευχαριστω NIck , το link μ βγαζει για καποιο λογο σε αλλη σελιδα με τα φορητα , δεν μπορω να δω αυτο που εστειλες!

Aυτό?
6cii.jpg




Nα ξέρεις πως τα στρογγυλά με το C στην ονομασία είναι in ceiling .
Τα in wall είναι συνήθως έτσι.
sp 8ii.jpg
 
  • Like
Reactions: PPG

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Στη περιπτωση που θα ηθελα να βαλω στο σαλονι μου εντοιχιζομενα , αρκετα μεγαλο ,πανω απο 60τμ και αποσταση 4 μετρα τι θα χρειαζομουν ως ελαχιστο ?
Η αποσταση γυψοσανιδας - τοιχος ειναι 20 εκ περιπου .
Aν απλώς ανοίξεις τρύπες και τα βάλεις μέσα, όλος ο τοίχος πίσω τους,θα γίνει infinite baffle με αμφίβολα έως απογοητευτικά αποτελέσματα.
 

Μηνύματα
1.805
Reaction score
1.529
Το δωρο μου για τα χριστουγεννα :) Ενα ζευγαρι Κ130 για να μπουν καποια στιγμη στα 4530 η στα 4507 !
 

Attachments




Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.310
Reaction score
27.309
Τα ηχεία σου είναι κατά πάσα πιθανότητα αυτά.
Ζητώ συγνώμη για το οφ τόπικ, μα είναι κάτι που το βλέπω μήνες και δεν ξέρω πού να ρωτήσω: Πώς αντικαθιστάτε το λινκ με κείμενο? Ευχαριστώ!
 

Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
Ζητώ συγνώμη για το οφ τόπικ, μα είναι κάτι που το βλέπω μήνες και δεν ξέρω πού να ρωτήσω: Πώς αντικαθιστάτε το λινκ με κείμενο? Ευχαριστώ!
Σκιαζεις την επιθυμητή λέξη, και κλικαρεις στους «κρικους» που είναι αμέσως με το γράμμα «Α» στην μπάρα με τις επιλογές πάνω από το κείμενο σου όπου σου ανοίγει να τοποθετήσεις τη διεύθυνση που θες. Το ίδιο ισχύει και για εικόνες ή βίντεο αλλά αντί «κρικων» βάζεις το ανάλογο εικονίδιο που υπάρχει παρακάτω στη μπάρα..
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.458
Reaction score
74.947
Ζητώ συγνώμη για το οφ τόπικ, μα είναι κάτι που το βλέπω μήνες και δεν ξέρω πού να ρωτήσω: Πώς αντικαθιστάτε το λινκ με κείμενο? Ευχαριστώ!
Εναλλακτικά, [url =link]κείμενο ή λέξη[/url], χωρίς το κενό που πρόσθεσα για να μη λειτουργήσει.
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.739
Μηνύματα
2.874.520
Members
37.941
Νεότερο μέλος
pounentis
Top