JBL Greek Club



Μηνύματα
1.794
Reaction score
1.046
Καλημερα . Στο σπιτι μου υπηρχαν jbl εντοιχιζομενα ηχεια απο το 2006 αλλα μολις πριν 2 μερες τα συνδεσα με το πολυκαναλο ενισχυτη μου .
Επαθα πλακα με τον ηχο τους και ηθελα να μαθω πιο μοντελο ειναι και να το ψαξω λιγο με τα ηχεια της εταιρειας γιατι δεν εχω ακουσει ποτε.
Εβγαλα μια φωτο μηπως και μου πει καποιος ποια μπορει να ειναι και που μπορω να ακουσω γενικα τα ηχεια της . Η διαμετρος ειναι περιπου 19 εκατοστα ,2005 -2006 μοντελο
Ευχαριστω !

2BC54E04-83BC-4DB6-A544-60D6C222B1BD.jpeg
 
Last edited:



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.742
Καλημερα . Στο σπιτι μου υπηρχαν jbl εντοιχιζομενα ηχεια απο το 2006 αλλα μολις πριν 2 μερες τα συνδεσα με το πολυκαναλο ενισχυτη μου .
Επαθα πλακα με τον ηχο τους και ηθελα να μαθω πιο μοντελο ειναι και να το ψαξω λιγο με τα ηχεια της εταιρειας γιατι δεν εχω ακουσει ποτε.
Εβγαλα μια φωτο μηπως και μου πει καποιος ποια μπορει να ειναι και που μπορω να ακουσω γενικα τα ηχεια της . Η διαμετρος ειναι περιπου 19 εκατοστα ,2005 -2006 μοντελο
Ευχαριστω !

View attachment 113527

Τα ηχεία σου είναι κατά πάσα πιθανότητα αυτά.

Βγάζει και τώρα κάποια μοντέλα , αλλά δεν έρχονται Ευρώπη.
 

Μηνύματα
1.794
Reaction score
1.046
Ευχαριστω NIck , το link μ βγαζει για καποιο λογο σε αλλη σελιδα με τα φορητα , δεν μπορω να δω αυτο που εστειλες!
 

Μηνύματα
1.794
Reaction score
1.046
Τα ειδα τα ηχεια που μου δωσατε. Να ρωτησω και κατι ακομη . ?
Στη περιπτωση που θα ηθελα να βαλω στο σαλονι μου εντοιχιζομενα , αρκετα μεγαλο ,πανω απο 60τμ και αποσταση 4 μετρα τι θα χρειαζομουν ως ελαχιστο ?
Η αποσταση γυψοσανιδας - τοιχος ειναι 20 εκ περιπου .
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.742
Ευχαριστω NIck , το link μ βγαζει για καποιο λογο σε αλλη σελιδα με τα φορητα , δεν μπορω να δω αυτο που εστειλες!

Aυτό?
6cii.jpg




Nα ξέρεις πως τα στρογγυλά με το C στην ονομασία είναι in ceiling .
Τα in wall είναι συνήθως έτσι.
sp 8ii.jpg
 
  • Like
Reactions: PPG

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.742
Στη περιπτωση που θα ηθελα να βαλω στο σαλονι μου εντοιχιζομενα , αρκετα μεγαλο ,πανω απο 60τμ και αποσταση 4 μετρα τι θα χρειαζομουν ως ελαχιστο ?
Η αποσταση γυψοσανιδας - τοιχος ειναι 20 εκ περιπου .
Aν απλώς ανοίξεις τρύπες και τα βάλεις μέσα, όλος ο τοίχος πίσω τους,θα γίνει infinite baffle με αμφίβολα έως απογοητευτικά αποτελέσματα.
 

Μηνύματα
1.820
Reaction score
1.532
Το δωρο μου για τα χριστουγεννα :) Ενα ζευγαρι Κ130 για να μπουν καποια στιγμη στα 4530 η στα 4507 !
 

Attachments




Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.683
Reaction score
28.901
Τα ηχεία σου είναι κατά πάσα πιθανότητα αυτά.
Ζητώ συγνώμη για το οφ τόπικ, μα είναι κάτι που το βλέπω μήνες και δεν ξέρω πού να ρωτήσω: Πώς αντικαθιστάτε το λινκ με κείμενο? Ευχαριστώ!
 

Μηνύματα
5.318
Reaction score
6.468
Ζητώ συγνώμη για το οφ τόπικ, μα είναι κάτι που το βλέπω μήνες και δεν ξέρω πού να ρωτήσω: Πώς αντικαθιστάτε το λινκ με κείμενο? Ευχαριστώ!
Σκιαζεις την επιθυμητή λέξη, και κλικαρεις στους «κρικους» που είναι αμέσως με το γράμμα «Α» στην μπάρα με τις επιλογές πάνω από το κείμενο σου όπου σου ανοίγει να τοποθετήσεις τη διεύθυνση που θες. Το ίδιο ισχύει και για εικόνες ή βίντεο αλλά αντί «κρικων» βάζεις το ανάλογο εικονίδιο που υπάρχει παρακάτω στη μπάρα..
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.700
Reaction score
75.939
Ζητώ συγνώμη για το οφ τόπικ, μα είναι κάτι που το βλέπω μήνες και δεν ξέρω πού να ρωτήσω: Πώς αντικαθιστάτε το λινκ με κείμενο? Ευχαριστώ!
Εναλλακτικά, [url =link]κείμενο ή λέξη[/url], χωρίς το κενό που πρόσθεσα για να μη λειτουργήσει.
 






Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.834
Μηνύματα
2.919.362
Members
38.103
Νεότερο μέλος
panagiotis8181
Top