JBL Partybox

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.817
Reaction score
11.093
Πήγα το Σάββατο σε ένα πάρτυ. Σε μεγάλο χώρο, με πολύ κόσμο που έσκουζε.

1.jpeg


Έπαιζε μουσική ένα JBL partybox 710.

Σοκ και δέος από το πόσο δυνατά επαιζε το ρημάδι.

Μπάσο να τρέχεις να κρυφτείς, χαμηλή παραμόρφωση, μέτρια διαφάνεια, καλή τονικότητα με μαζεμένα πρίμα και ξεχειλωμένο αλλά ευχάριστο μπιτ που μου θύμισε τα εφηβικά χρόνια και τα clubs με τα μεγάλα JBL.

Ο κόσμος θέλει και αγοράζει Α, τα ΚΑΠΗ εδώ και αλλού θέλουμε και ανακυκλώνουμε (σπανίως αγοράζουμε) Β.

O κόσμος θέλει μόνο και ευκολία μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
 

sps

Μηνύματα
716
Reaction score
520
Πήγα το Σάββατο σε ένα πάρτυ. Σε μεγάλο χώρο, με πολύ κόσμο που έσκουζε.
Ο κόσμος θέλει και αγοράζει Α, τα ΚΑΠΗ εδώ και αλλού θέλουμε και ανακυκλώνουμε (σπανίως αγοράζουμε) Β.

O κόσμος θέλει μόνο και ευκολία μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
Έπρεπε να βάλουν και μια SonoS Arc 😎
 

Μηνύματα
15.156
Reaction score
21.062
Έπρεπε να βάλουν και μια SonoS Arc 😎
δεν έχεις ιδέα για τι μιλάμε
παίζει μόνο του δυνατά και μπορεί να συνδεθεί με άλλα 15, ανεξαρτήτως τύπου (πχ boombox, άλλο τύπο partybox μέχρι και με flip)
έχει και πιο μεγάλο.
έτσι και το βάλεις γωνία σε σπίτι για πάρτι έγινες.
 

sps

Μηνύματα
716
Reaction score
520
δεν έχεις ιδέα για τι μιλάμε
παίζει μόνο του δυνατά και μπορεί να συνδεθεί με άλλα 15, ανεξαρτήτως τύπου (πχ boombox, άλλο τύπο partybox μέχρι και με flip)
Ίσως δεν το εχω ξανα πει, στο γραφείο ακούω με δυο Flip6 σε Stereo Tidal......
 


Μηνύματα
15.156
Reaction score
21.062
Αυτό ναι, το φλιπ είναι παιχνίδι
Μη σου πω και το boombox που έχω είναι παιχνίδι μπροστά στα partyboxes
 

sps

Μηνύματα
716
Reaction score
520
Οχι το έγραψα αλλά δεν εξήγησα οτι είμαι ικανοποιημένος απο τον ηχο του και απο την ένταση για τα κιλα του.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.891
Reaction score
2.083
Τα αντίστοιχα Sony παίζουν πιο ωραία.
Πιο ισορροπημένος ήχος.
Είχα charge και το αντικατέστησα με ένα srs-xb33.
 




Μηνύματα
441
Reaction score
1.483
Ναι αλλά θα φέρεις το χαμηλό εκεί που θέλεις. Ούτε ακυρώσεις ούτε τίποτα
Ακυρωσεις θα υπαρχουν παντα ασχετα αν η συνολικη ισχυς δεν μας αφηνει να τις ακουσουμε, μην ποδοπαταμε και την φυσικη τωρα. ΕΛΕΟΣ !

Παρε ενα κουτι, γεμισε το με νερο και ριξε 4 πετρουλες στις γωνιες ταυτοχρονα και θα δεις και τις ακυρωσεις τις οποιες θα εβλεπες σε καθε χωρο σε 3D αναλυση αν ειχες το Cadp2 της JBL !
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.265
Reaction score
8.171
Έλα! Για πες;
χιουμορ έκανα άλλα μου αρέσει αυτή η περισσή μετάδοση γνώσης.
Είμαι εδώ από το 2007 έχω διαβάσει όλα τα εκπληκτικά άρθρα του κογια του έαρ του ζαπαντη και φυσικά του bhutia.
Ετσι λοιπόν στο νήμα αυτό επιτρέπονται 4 sub στις γωνιές για πάρτυ. Στα αλλά νήματα όμως τα hi fi, θελει μετρήσεις. Έχεις; Θα τις δούμε;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.095
Reaction score
77.924
Έλα! Για πες;
χιουμορ έκανα άλλα μου αρέσει αυτή η περισσή μετάδοση γνώσης.
Είμαι εδώ από το 2007 έχω διαβάσει όλα τα εκπληκτικά άρθρα του κογια του έαρ του ζαπαντη και φυσικά του bhutia.
Ετσι λοιπόν στο νήμα αυτό επιτρέπονται 4 sub στις γωνιές για πάρτυ. Στα αλλά νήματα όμως τα hi fi, θελει μετρήσεις. Έχεις; Θα τις δούμε;
αγενέστατε.....και δεν έχεις διαβάσει από επαγγελματία που ξέρει κ φυσική? :biggrin:
 

Μηνύματα
441
Reaction score
1.483
Έλα! Για πες;
χιουμορ έκανα άλλα μου αρέσει αυτή η περισσή μετάδοση γνώσης.
Είμαι εδώ από το 2007 έχω διαβάσει όλα τα εκπληκτικά άρθρα του κογια του έαρ του ζαπαντη και φυσικά του bhutia.
Ετσι λοιπόν στο νήμα αυτό επιτρέπονται 4 sub στις γωνιές για πάρτυ. Στα αλλά νήματα όμως τα hi fi, θελει μετρήσεις. Έχεις; Θα τις δούμε;
Α δεν μου τοπες πως εχεις διαβασει ολα αυτα. Τωρα ενταξει, εγινες επιστημονας και εγω ο καυμενος σου ελεγα για πετρουλες θεωρωντας πως πρεπει να στα πω απλα μπας και καταλαβεις.

Καλο θαναι οταν κανεις αστειακια να βαζεις και κανα χαμογελακι για να ξερει ο αλλος οτι αστειευεσαι, μιας και κανεις μπορει να θεωρησει μια μπουρδα που λεει καποιος οτι ισχυει.

Τις μετρησεις των B&W 801 series III που συνοδευαν τα ηχεια μου (και που μετραει η B&W για καθε ηχειο ξεχωριστα σε αυτες τις σειρες) τις ανεβασα. Το πως τα εστησα παλι το ανεφερα, ηταν με το Smaart και μικροφωνα της Earthworks και εγιναν πριν καμποσα χρονια.

Ηταν μια υποθεση ρουτινας και μια απο τις εκατονταδες εγκαταστασεις που εχω καμει αλλα δεν κρατησα αρχεια, που να ξερω πως ενας επιστημονας σαν εσενα που εχεις διαβασει ολα αυτα θα μου τα ζηταγε καποτε.

Εγω αγαπητε μου δεν ειμαι ειδικος επειδη διαβασα μερικα PDF ή ειδα μερικα video στο youtube ουτε πουλαγα καλωδιακια για μεταξωτες κορδελλες.

Τωρα πλεον ειμαι συνταξιουχος εχω ποιυλησει τον εξοπλισμο μετρησεων, τα spectrum analyzers, PA κλπ

Αυτα και δεν επανερχομαι.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.553
Reaction score
126.291
Δώστα τα χρέπια τα παλιακά τα μουχλιασμένα και πάρε φρέσκια JBL partybox και βάλτα στις γωνιές και άντε γεια.

4 να πάρεις. Σα τις πετρουλες. Πλιτς πλιτς πλιτς πλιτς.

Αυτα και δεν επανερχομαι.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.553
Reaction score
126.291
Τωρα πλεον ειμαι συνταξιουχος
Και τα ηχεία σου συνταξιούχα είναι, και μάλιστα δε βγήκαν στη σύνταξη στην 25-ετια, έκατσαν κι άλλο στην επερεσία να πάρουν μεγάλο εφάπαξ.

Παν αυτά, στέγνωσαν τα φεροφλούιντ, έπεσε το μαγνητικό πεδίο από τους μαγνήτες, ξεχείλωσσν οι αράχνες, η σκουριά προχώρησε σε όλο το μήκος των καλωδιώσεων, έχουν κι αρθριτικά, μόνον για κάνα οίκο ευγηρίας είναι, ελπίζω να έχουν κάνει τη διαθήκη τους, να αφήνουν τους πυκνωτές τους σε κάνα JBL partybox.

Θάνατος στην παλιατζούρα.
Ζήτω η νέα γενιά.
 

Μηνύματα
175
Reaction score
219
χιουμορ έκανα .......
Είμαι εδώ από το 2007 έχω διαβάσει όλα τα εκπληκτικά άρθρα του κογια του έαρ του ζαπαντη και φυσικά του bhutia.
Δες εδώ τι μπορεί να πάθει κάποιος όταν διαβάζει πράγματα που δεν είναι ξεκάθαρα.
Στάσιμα κύματα στο μεσολόβιο.
 

Attachments


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.095
Reaction score
77.924
καταλάβατε αγαπητοί......έχουμε νικητή και σε αυτό το νήμα :biggrin:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.745
Μηνύματα
2.874.598
Members
37.943
Νεότερο μέλος
Harris_K
Top