Off Topic από Antonylogan's man cave



Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.255
Reaction score
19.381
Από τότε δεν έχεις ξαναπάει;
Όχι καλέ, έχω αυτοεξοριστεί από 'κει.. :rolleyes:
Έχω χώρο θκόμ' 'κεί θα πάω ? :party:
Δεν υπήρχε λόγος άλλωστε να παλεύω με χώρο που δεν παλεύεται χωρίς να γίνουν μεγάααααααλες αλλαγές.. ;)

(το τζάκι π.χ. δεν ''φεύγει'' μήτε ''κλείνει'' κ@υφ@λες.. :biggrin:)

Έχω ένα Marshall εκεί να παίζ' με την TV (καλύτερο απ' τα ηχεία της που ξυρίζουν) και τέλος..

Είμαι πολύ του Hi Fi, ξέρω.. :tongue:
 
Last edited:


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.818
Reaction score
11.093
Ο @flash έχει δίκιο.
Το 310 στο δικάναλο δεν μπορεί, συμπιέζει σε μεγάλη στάθμη.
Αν όμως προσθέσεις πολλά τεμάχια και σαμπς, με upmixing είναι αλλιώς.

Σύγκριση με το συγκεκριμένο ML δεν μπορώ να κάνω.
Εγώ ενδιαφέρομαι για μόνο. Για μόνο κάνει;
 





Μηνύματα
6.699
Reaction score
5.229
Χώρια το ότι η επέμβαση θα καταργούσε και την εργοστασιακή εγγύηση... Τα δε sub αυτομάτως σε γωνίες είναι για... φλώρους χρήστες που βαριούνται να ίδρωναν το... μικρόφωνο. :roflmao:
Ή χιαστί προς το κρεβάτι σε μη κατοικήσιμο, και ούτε για ύπνο υπνοδωμάτιο αλά Bhutia.

Oι εγγυήσεις είναι για τους φλώρους, DIY λέμε, αντρίλα. :)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.959
Reaction score
55.125
Ή χιαστί προς το κρεβάτι σε μη κατοικήσιμο, και ούτε για ύπνο υπνοδωμάτιο αλά Bhutia.

Oι εγγυήσεις είναι για τους φλώρους, DIY λέμε, αντρίλα. :)
Είτε διακοσμητική επιπλοποιία γραφείου σε εργασιακό χώρο... Για ντοστογιεφσκικούς παίκτες όπως ο αγαπημένος μας flash. :sneaky:
 

Μηνύματα
12.775
Reaction score
14.882
να καταλαμβάνει ολόκληρο το μεσοδιάστημα και ιδίως στη διάσταση του ύψους.
Εντάξει τουλάχιστον είναι χαμηλότερα απο τα μεσουψηλά. Μην είσαι τόσο αυστηρός. Τώρα το χαμηλό δεν καταλαβaίνει και πολύ απο αυτά. Μπορεί να του κάνει και καλό. Η εσοχή - οπισθοχώρηση του τοίχου πιο μεγάλη `'ζημιά" μπορεί να κάνει. Δεν είναι και τζάκι αυτή η κατάρα που λέει και ο Melina βέβαια. Πάντως αρχιτεκτονική επιτροπή περνάει, ωραίο, ακόμα και συμμετρικά οι διακόπτες ως πρός την TV. Ο Αλέξης δεν λέει όμως τίποτε και παλεύω μόνος μου.

:D :D
Είτε διακοσμητική επιπλοποιία γραφείου σε εργασιακό χώρο... Για ντοστογιεφσκικούς παίκτες όπως ο αγαπημένος μας flash. :sneaky:
Α, ξέχασα ένα άλλο ωραίο να σου πω Bhutia. Που λες στην ζωή μου ήθελα να πάω αρχιτεκτονική ή ψυχολογικό. Δεν το μετάνοιωσα βέβαια καθώς μετά κατάλαβα ότι και η Αρχιτεκτονική δεν έχει σχέση κατ΄ανάγκη με την αισθητική αλλά κυριότερο και χειρότερο ούτε το ψυχολογικό με την ψυχολογία. ;) :D
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.255
Reaction score
19.381
αλλά κυριότερο και χειρότερο ούτε το ψυχολογικό με την ψυχολογία. ;) :D
Μας έκαψες στα κάρβουνα.. :tongue:

414468457_10160043254932239_2397400158878459536_n.jpg757ι.jpgvb.jpg

Και είχα μια κρυφή ελπίδα να πάω σε ψυχολόγο να σωθώ, αλλά που..
Θα λιώνουμε στα γέλια σε κάθε συνεδρία, μπορεί να παίζουν και μπύρες.. :cry:
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.322
Reaction score
7.874
Δικά σου? :rolleyes:



Αν ναι (χωρίς καμμιά διάθεση ''κριτικής'' για το στήσιμο), η τοποθέτηση δεν σου δημιουργεί θέματα? (το ένα πολύ κοντά στον τοίχο και το άλλο με ''αέρα'')

Κατά τ' άλλα καλοάκουστα.. :thumbsup:
Βρε αντε απο κει, συμμετρικες ολες.
Κι ο Μιχαλακης ο Φρεμερ ετσι τα'χει τα Γουίλσον τα Χρονοσονικ.
Δεν ξερει ο Μιχαλακης?
:tongue:



Μπα, κατι σανιδια με κατι μεγαφωνα εχω εγω.
 

Μηνύματα
6.699
Reaction score
5.229
Πήρα προ τριμήνου smart πρίζα.
Την ακούμπησα πάνω από το ένα μόνιτορ για να το θυμηθώ.
Από τότε εκεί έμεινε. Κάποια στιγμή θα φιλοτιμηθώ να σκύψω κάτω από το γραφείο να τη συνδέσω.
Κρίμα να τα βλέπω μόνο, όντως.

Πολύ σας χαίρομαι όλους όσους ακούτε με εφηβική λαχτάρα ολημερίς και ολονυχτίς μουσική. :)
 

Μηνύματα
12.775
Reaction score
14.882
Μας έκαψες στα κάρβουνα.. :tongue:

View attachment 322318
Και είχα μια κρυφή ελπίδα να πάω σε ψυχολόγο να σωθώ, αλλά που..
Θα λιώνουμε στα γέλια σε κάθε συνεδρία, μπορεί να παίζουν και μπύρες.. :cry:
Έχεις εμένα εσύ (και εγώ εσένα) ... μην φοβάσαι τίποτε. Εξάλλου στην Ελλάδα δεν χρειάζεται ψυχολόγος γιατί α) είμαστε όλοι τρελοί β) μάγκες γ) δεν προλαβαίνουμε να βαρεθούμε μην σου πω ούτε να σκεφτούμε. Όταν γεράσουμε είναι αργά και ξεσπάμε στα παιδιά μας , οπότε όλα καλά. :D :D 😍
 


Μηνύματα
110
Reaction score
450
Πρώτα απο όλα τέτοιες αρχιτεκτονικές βλακείες όπως στην φώτο δεν θα έκανε ο Antony. Αυτό της φώτο είναι εργολαβική αρχιτεκτονική χα χα και μπορεί και να ομόρφαινε και λίγο με ακουστικές παρεμβάσεις.

Ούτε γαλάζιο ανοιχτό ξεπλυμένο στο σαλόνι, ούτε κιτς χρώμα πλακάκι και υπερυψωμένο κιόλας μόνο στο ύψος του απορροφητήρα, ούτε παράθυρο ασύμμετρα τοποθετημένο εντός του χώρου να φωτίζει τον διάδρομο που να τελειώνει 30 εκ. απο τοίχο ακόμα και εάν στοιχιζότανε ωραία με την εξωτερική όψη του κτηρίου, ούτε εσωτερικές ψευτοσκοτίες σε ενα μόνο τοίχο και μάλιστα τόσο λεπτές, κλπ κλπ. Τουλάχιστον έβαλε γυψινο στο ταβάνι ο εργολάβος (πιθανόν και μηχανικός χα χα) και πάλι δυνάλογα λεπτό συγκριτικά με το μέγεθος του σαλονιού. Πρώτα αποκτάμε αισθητική και μετά κάνουμε παρεμβάσεις ακουστικές στο χώρο. Το χαμηλό ύψος του παραθυρου λόγω ισογείου για να έχει μια αίσθηση απο τον κήπο και οπτική σε αυτόν αμφιβόλου αισθητικής εάν και έχει μια μικρή λογικη αλλά τότε έπρεπε να κάνεις σαλόνι υψομετρικά ίδια με τον κήπο, δεν σηκώνεις το σπίτι. Πες βρε Antony και εσύ. ¨Ακου σκοτίες εσωτερικά και μάλιστα κάθετες. Ευτυχώς δεν φαίνεται το πλακάκι που σίγουρα έχει. Ποιός ξέρει τι σόκ στα μάτια μου θα ήταν και αυτό πρωινιάτικα.

:D :D
Θέλω να πιστεύω πως πρόκειται να ανακαινισθεί και πως δεν έχει τελειώσει. Όσο για την χαμηλή ποδιά δεν εξυπηρετεί σε κάτι γιατί δεν μπορείς να βάλεις τίποτα μπροστά. Ας την έκανε μπαλκονόπορτα εάν είναι στο ίδιο επίπεδο με τον περιβάλλοντα χώρο. Δεν σχολιάζω άλλο... ;)
 

Μηνύματα
12.775
Reaction score
14.882
Ή έστω να ... πήγαινες για ψάρεμα. :roflmao:
Πρωτεύουσα σημασία σ'ένα bass reflex έχει το ύψος συντονισμού καθώς και το Q αυτού, δηλαδή πόσο ψηλότερα θα επεκτείνεται η εκπομπή του καθώς και το ενδεχόμενο ύπαρξης παρασιτικών θορύβων σε ανώτερες συχνότητες κατά τη λειτουργία του. Γι αυτό και δεν είναι όλα τα bass reflex καταδικαστέα.
Τέτοιου μπας ριφλέξ έχου εγώ και αβλέπ προς τα κάτ' κιόλ'ς (μιμούμαι αποτυχημένα τον Δημήτρη).

Βρε συ ο Ear ξέρει τι λέει σε όλα τα τελευταία του πόστ εδώ. Έχει ηρεμήσει ; Μάλλον ήταν μέχρι να σε κάνει να προσχωρήσεις.

Κοίτα αυτό που λέει ο Chris έχει δίκιο εμείς σε θέλουμε όπως ήσουν πάντα, ούτε να προχωράς, ούτε να εξελίσσεσαι ή μάλλον προχώρα αλλά κάνε ότι δεν προχώρησες. 😍

Πάντως ότι τα τρία Yamahakia (και ένα στο κέντρο) παίζουν καλύτερα απο οποιοδήποτε δαπέδου δεν έπρεπε να το πείς, το παράκανες. ¨Όπως και ότι το Lamm το δεύτερο - τρίτο - τεταρτο παίζει καλύτερα απο το πρώτο. Βρε το δεύτερο συγκριτικά με το πρώτο ... το έκανε Krell ο Vladimir. :D

:D :D
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.756
Μηνύματα
2.874.879
Members
37.945
Νεότερο μέλος
LLLEFTERIS
Top