high end φυκια....

D

deleted user 10898

Guest
Re: Απάντηση: high end φυκια....

εσυ Κωστη EAR βλεπω οτι εχεις martin logan.......:142:
εχει μια μεγαλη πορτα για το μπαλκονι και μια κοντη μικρη στρογγυλη διπλα της για να βγαινει και ο σκυλος στο μπαλκονι.τι φιλοζωο παιδι...
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: Re: Απάντηση: high end φυκια....

εχει μια μεγαλη πορτα για το μπαλκονι και μια κοντη μικρη στρογγυλη διπλα της για να βγαινει και ο σκυλος στο μπαλκονι.τι φιλοζωο παιδι...

:204::204:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.036
Reaction score
35.249
Εγω ξερω οτι εχει απο εναν μεγαααλο ενισχυτη με πολλλες λαμπες πισω απο καθε ηχειο:116::116::116:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.663
Reaction score
132.966
Απάντηση: high end φυκια....

το πρώτο λοιπόν σύστημά του, είναι "αναλογικό", με πικάπ δηλαδή, κι έχει και 2 πικάπ ο άτιμος. Αλλά σα να μη φτάνει αυτό, έχει και 2 φόνο στέιτζ, ένα λαμπάτο κι ένα με οπ-αμπς. Το λαμπάτο είναι σχεδόν ιδιοκατασκευή, από το έτοιμο κιτ της audio note, αυτό το πολύ ακριβό. Το στερεάς κατάστασης είναι με DACT και μια τροφοδοσία τέρας. (Με το λαμπάτο φόνο λέει ότι ακούει μόνο παλιά ελληνικά (που να ξέρω τι ακριβώς αλλά σίγουρα θα ακούει βέμπω, μπέλου κλπ)

το ένα πικάπ του είναι ένα περίεργο πράμα που έχει σταθερό το βραχίονα και κουνιέται το πλατό, με τελικό αποτέλεσμα σα να έχεις βραχίονα παράλληλης μετατόπισης. Βέβαια, αυτό που κάνει αυτό το πικάπ είναι πιο σωστό. Το πικάπ αυτό, το λεν Transcriptor Transcriber IRL, κι είναι αυτό:




το δεύτερο πικαπ του είναι το EAR, που το χτύπησε στο e-bay σε πολύ καλή τιμή, αυτό:


Για ενισχυτή έχει αντιγράψει τον παρακάτω του γιαμαμότο:



ενώ για ηχεία χρησιμοποιούσε παλιά μια ιδιοκατασκευή, από έτοιμο σχέδιο των Fostex Alnico φουλ ρέιντζ μονόδρομων, τα οποία βέβαια σε κάποια φάση του σπάσαν τα νεύρα και τα πούλησε, οπότε έφτιαξε ένα αντίγραφο των γιαμαμούρα τσέρτσιλ, με το γνωστό Cantus φουλ ρέιντζ μεγάφωνο, το οποίο είναι κορυφή, αλλά και πολύ ακριβό το άτιμο, έχει και φελό στην πρόσθια μπάφλα του.


αυτά πάνω κάτω.

Το δεύτερο σύστημά του είναι της πλάκας ουσιαστικά, φουλ ψηφιακό δηλαδή, σα πηγή χρησιμοποιεί το πι-σί του, ντακ το γνωστό (μας έχει σπάσει τα νεύρα) μπέντσμαρκ, με ένα "ψηφιακό" ενισχυτή στα 250 βατ, και για ηχεία έχει πάλι ιδιοκατασκευή, πιστά αντίγραφα των μεγάλων όντιο σπέκτρουμ, με εξαίρεση το κρος όπου έχει κάνει παπάδες, έχει βάλει κορυφαία υλικά και καλύτερη σχεδίαση συνολικά. Με αυτό το σύστημα ακούει μόνο mp3, κυρίως παλιά λαϊκά αλλά και την γνωστή ξινή (στα κρυφά).
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.663
Reaction score
132.966
Απάντηση: high end φυκια....

να και δυό φωτός από το μεγάφωνο που χρησιμοποιεί στο καλό του σύστημα (το πρώτο):




λάμπες (για ενισχυτή, προ και φόνο) λέει ότι προτιμάει αυτές (δε ξέρω που τις ξετρύπωσε, αλλά κόγιας είναι αυτός, βγάζεις άκρη;):

 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.663
Reaction score
132.966
Απάντηση: high end φυκια....

κι εδώ ένας φίλος του, εκεί στο βόλο, που πολύ τον ζηλεύει τον κόγια, κι έχει βρει ευκαιρία ο κόγιας και του πουλάει ό,τι του περισσεύει.

μιλάμε για παθολογική ζήλια, μέχρι και το μαλί του σα του κόγια το έχει κάνει:

 

Μηνύματα
4.928
Reaction score
4.082
Απάντηση: high end φυκια....

Κωστα λυπαμαι που στο λεω, όμως η παρουσια σου είναι ελλιπεστατη.
 

Μηνύματα
4.928
Reaction score
4.082
Απάντηση: high end φυκια....

Δεν είναι δυνατον να βαζουμε φωτο των μηχανηματων και να αναλυουμε τον ρολο του καθενος χωρις να αναφερουμε πως συνδεονται αυτά μεταξυ τους. Και το κυριωτερο από πού τροφοδοτουνται. Του θερντι εχει παντου στο συστημα του? Αλιως είναι για τα μπαζα.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.348
Reaction score
21.433
Απάντηση: high end φυκια....

Έχω και μια πετσικαρισμένη ασφάλεια στον πίνακα. Όταν ανάβω το φούρνο της κουζίνας κάνει τζζζζζζζζ-ζζζζζζ-ζζζζζζζ...
 

Μηνύματα
4.928
Reaction score
4.082
Απάντηση: high end φυκια....

Έχω και μια πετσικαρισμένη ασφάλεια στον πίνακα. Όταν ανάβω το φούρνο της κουζίνας κάνει τζζζζζζζζ-ζζζζζζ-ζζζζζζζ...
Αστα αυτα εσυ, νομιζω μας παραμυθιαζεις ολους. Αυτα που λες σ αλους να μην κανουν τα βλεπω στις επιλογες σου. Μαλλον δεν θελεις να σ αντιγαφουν.
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Αν ο Κόγιας έχει αυτό το σύστημα κάντε με ban:138:

Ίσως να έχει το δεύτερο σύστημα.
 

Μηνύματα
4.928
Reaction score
4.082
Απάντηση: high end φυκια....

Ας ειναι καλα ο αλλος ο Κωστα που εβγαλε τα απλυτα σου στην φορα.

Τι ειναι αυτο το πικαπ που βλεπω. Εχει ολοισιο βραχιονα. Εσυ μας ζαλισες τοσο καιρο οτι ο βραχιονας πρεπει να ειναι στραβος, γιατι αλιως δεν παιζει καλα. Βεβαια θα ηθελα να ειχα και κανα μετρο να δω ποσα εκατοστα ειναι. Σαν λιγο μακρυ το βλεπω :116:.

Να μην μιλησω και για τα περι αισθητικης. Αυτο οπως το βλεπω πρεπει να κοστιζει καποια χιλιαρικα.

Λες στους αλους παρτε αυτο που κανει 2-3 κατοσταρικα παιζει παπαδες, βαλτε του και μια κεφαλη με 100 αντε βαρια βαρια 150 ευρω, ενω εμεις εχουμε την χαιενταδικη KOETSU.

Α ρε βρεγμενη σανιδα που σου χρειαζεται. Και να ειναι σανιδα απο κοντραπλακε θαλασης. Τσουζει περισσοτερο!
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.348
Reaction score
21.433
Απάντηση: high end φυκια....

Τώρα που το λες, είχα πάρει κάποτε μια Κοετσού μεταχειρισμένη από το Σπίνουλα. Της είχε σπάσει τη βελόνα του αριστερού καναλιού και μου την έδωσε κοψοχρονιά.
 

Μηνύματα
4.928
Reaction score
4.082
Απάντηση: high end φυκια....

Τώρα που το λες, είχα πάρει κάποτε μια Κοετσού μεταχειρισμένη από το Σπίνουλα. Της είχε σπάσει τη βελόνα του αριστερού καναλιού και μου την έδωσε κοψοχρονιά.
Αυτα που λεμε στις γυναικες μας μας τα λε εσυ εδω.
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.036
Reaction score
35.249
Και τη καινουρια (μου) Van der Hul 50ευρω την πηρα γιατι ...γιατι...γιατι...!!!:137:

Αντε πες ποσο κανει στη ξανθια.....:141:
 

Μηνύματα
4.219
Reaction score
2.248
Απάντηση: Re: high end φυκια....

Και τη καινουρια (μου) Van der Hul 50ευρω την πηρα γιατι ...γιατι...γιατι...!!!:137:

Αντε πες ποσο κανει στη ξανθια.....:141:
Οπότε εάν ποτέ στην σπάσει καταλάθος θα σου πει......
Καλά πώς κάνεις έτσι για 50 euro.... να στα δώσω να πάρεις μια καινούρια :143: :143:
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
Re: Απάντηση: Re: high end φυκια....

Οπότε εάν ποτέ στην σπάσει καταλάθος θα σου πει......
Καλά πώς κάνεις έτσι για 50 euro.... να στα δώσω να πάρεις μια καινούρια :143: :143:
:204::204:
 


Staff online

  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.898
Μηνύματα
2.922.020
Members
38.109
Νεότερο μέλος
vichygeo1
Top