KRELL FPB 400 CX


Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Και η λαμπατη πινελια στην προενισχυση πιστεψε με εχει την χαρη της----μιλω παντα για ποιο ουδετερους λαμπατους προενισχυτες νικ...
βλάση!!!ο πατέρας μου έχει το ίδιο σύστημα!!!!με 800d.όποτε γουστάρεις έλα άκου!!!α παίζει με πικάπ αλλα για σένα θα καρφώσω το μάκ...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Λοιπον να παρω θεση και γω κυριοι δικαστες -κυριοι ενορκοι---
...
Να γιατι μπηκα στην μπριζα ......οσες φορες τον εχω ακουσει τα ιδια συναισθηματα μου εχει αφησει.....και φυσικα και η τιμη που πριν 4 χρονια πουλιοταν 9000 ευρω κουτα!!!!!!
Θα μπορούσε κάποιος να το δει όπως η κίνηση Σάλλα με την εξαγορά των τραπεζών...Σε τιμή ευκαιρίας αναμένεται ν'αποκτήσεις ένα ΄΄πακέτο΄΄ που συνεπάγεται αυξημένο ΄΄όγκο΄΄ εργασιών,περιέχει σίγουρα ΄΄φιλέτα΄΄,αλλά θα πρέπει να επωμιστείς και ορισμένα ΄΄σακατηλίκια΄΄...Είσαι σίγουρος ότι όγκος των ακουστικών ειδώλων θα είναι το ίδιο εκτεταμένος και ΄΄φευγάτος΄΄ στο δικό σου χώρο γιά τον οποίο αναφέρεις ότι είναι περισσότερο φροντισμένος ακουστικά;Πόσο διαφέρουν μεταξύ τους οι δύο χώροι ως προς τις πλάγιες ανακλάσεις;
Εφόσον τα χρήματα δεν πρόκειται να σου ΄΄λείψουν΄΄ από κάποιον άλλο τομέα,αξίζει να γευτείς την ενοχική απόλαυση του να τροφοδοτείς με υψηλά βατ και ρεύματα τα B&W.Να είσαι πάντα προετοιμασμένος βέβαια γιά την περίπτωση να ΄΄ψήνεσαι΄΄ ξανά εντός ενός χρόνου από τη στιγμή που θα κάνεις την κίνηση...
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Βλάσση!!!θές να σε πείσω κ άλλο???

Πρίν χρόνια είχαμε το ηχείο σου 802n...Τότε φέραμε ενισχυτές για να ακούσουμε.Πάνω απο 5 γομάρια!!!!

Καταλαβαίνεις ποιος έκλεψε την καρδιά μας...:144:

Απο τότε έχουν κάτσει άλλα δύο ηχεία πάνω του.802d 800d

p.s. οι ενισχυτές ήταν παρομοίου κόστους-βεληνεκούς.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Βλάσση!!!θές να σε πείσω κ άλλο???

Πρίν χρόνια είχαμε το ηχείο σου 802n...Τότε φέραμε ενισχυτές για να ακούσουμε.Πάνω απο 5 γομάρια!!!!

Καταλαβαίνεις ποιος έκλεψε την καρδιά μας...:144:

Απο τότε έχουν κάτσει άλλα δύο ηχεία πάνω του.802d 800d

p.s. οι ενισχυτές ήταν παρομοίου κόστους-βεληνεκούς.



Απο ζημιε;εχουμε τιποτα θεματα?
 

Μηνύματα
1.742
Reaction score
870
Re: Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Απο ζημιε;εχουμε τιποτα θεματα?
Εντάξ...κάθε 2000 ώρε θέλουν λίγο γιαλοχάρτισμα οι βαλβίδε και ένα έλεγχο οπτικό οι τσιμούχε...και το εργαλείο θα τόχει καινούργιο για μια ζωή.....:140:
 

kl1

Μηνύματα
175
Reaction score
79
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

βλαση δεν ειναι και ο πιο μουσικος ενισχυτης , αλλα σε αυτα τα λεφτα ειναι ευκαιρια !
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.700
Reaction score
129.750
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

βλαση .... σε αυτα τα λεφτα ειναι ευκαιρια !
βλασση, και τα παρακάτω σε αυτά τα λεφτά είναι ευκαιρία, χτύπα τα!

σου είναι και φοβερά πιο χρήσιμα από τον εν λόγω ενισχυτή... αλήθεια...

 

Μηνύματα
4.344
Reaction score
1.765
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

ετσι για το χαβαλε αλλα και την περιεργεια μας.

βλαση εχω δυο παγωμενα χιλιαρια ντιουικα.

να στα στειλω για δοκιμη;

υποχρεουσαι να πληρωσεις τα μεταφορικα

και να γραψης τα αποτελεσματα.:116:
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

ετσι για το χαβαλε αλλα και την περιεργεια μας.

βλαση εχω δυο παγωμενα χιλιαρια ντιουικα.

να στα στειλω για δοκιμη;

υποχρεουσαι να πληρωσεις τα μεταφορικα

και να γραψης τα αποτελεσματα.:116:
Nαι βρε φιλαρακι...και ειλικρινα θα το εκτιμουσα πολυ...και πιστεψε με ...γραφω παντα με ειλικρινια τις αποψεις μου και ας αναιρουν ακομα και τα δικα μου μεχρι τωρα πιστευω....ΤΟ ΕΝΝΟΩ φιλαρακι!!!!!!!
Φυσικα θα βαλλω και φωτο απο τα -Παγακια σου_
Σου στελνω πμ με το τηλ.μου....περιμενω ειλικρινα!!!!!
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.708
Reaction score
12.421
βρε παιδιά καλά είναι και τα ψηφιακά...
είναι σαν το ταλαντούχο δεκαεξάχρονο πιτσιρικά μπαλαδόρο που βλέπεις πως έχεις μέλλον και ξέρεις πως σε πέντε με δέκα χρόνια θα είναι έτοιμος για μεγάλα πράγματα αλλά τώρα θέλει δουλειά...:138::138::138:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.700
Reaction score
129.750
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

να'τα μας, καλώς την και την "καραμέλα", τα "ψηφιακά" θέλουν ακόμα δουλειά, ενώ όλα τα άλλα είναι τέλεια, λάμπες, τρανζίστορ, φετ, υβριδικά, δεν έχει σημασία, όλα έχουν ξεπεράσει και το τέλειο, δε χρειάζονται καθόλου δουλειά πια, έφτασαν στο τέλος τους, γι'αυτό όποτε αλλάζετε ενισχυτή γυρνάν τα πάνω κάτω...

γι'αυτό ο ένας θέλει τη λάμπα την "έτσι" κι άλλος το φετ το "γιουβέτσι", κι ο τρίτος το τρανζίστορ που ζεματάει, που μεταξύ τους όλα αυτά παίζουν εντελώς μα εντελώς διαφορετικά, και συνάμα και τα τρία είναι τέλεια, αγγίζουν όλα το θεό, ενώ τα ψηφιακά είναι τα παρακατιανά για τους πτωχοί τω πνεύματι......

που η πικρή αλήθεια είναι ότι και τα τρία είναι λάθος, άλλο λιγότερο κι άλλο περισσότερο, δεν έχει σημασία, αλλά που τα κότσια να το παραδεχτείτε...

βρε δε κάνετε ένα μπανάκι όλοι μαζί οι "ομοϊδεάτες"...

που όποιος ανάμεσά σας έχει πολύ πολύ καλό ενισχυτικό που το πλέρωσε μια περιουσία, αν του το αλλάξω νύχτα με ένα ψηφιακό κινεζόνι των 200 ευρώ, δε θα το πάρει χαμπάρι ποτέ των ποτών (του βλάσση συμπεριλαμβανομένου).

άντε καλοκαιριάτικα μη με τσιγκλάτε, το πρατ μου μέσα...:141::141::141::141:
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.708
Reaction score
12.421
Λοιπόν αν οι ψηφιακοί είναι τέλειοι ενισχυτές (λέμε και καμιά βλακεία να περνάει η ώρα)...
πως γίνεται όλοι οι υποστηριχτές τους (ονόματα δεν λέμε)να προτείνουν την, παρωχημένη, λαμπίτσα στη προενίσχυση?
Τυχαίο? Δεν νομίζω:138::138::138:
 

Μηνύματα
1.742
Reaction score
870
Για το καλοκαίρι τα ψηφιακά είναι μια χαρά...

Φυσικά με ψηφιακό τροφοδοτικό...αλλοιώς μισοδουλειά...
 

Μηνύματα
4.344
Reaction score
1.765
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Λοιπόν αν οι ψηφιακοί είναι τέλειοι ενισχυτές (λέμε και καμιά βλακεία να περνάει η ώρα)...
πως γίνεται όλοι οι υποστηριχτές τους (ονόματα δεν λέμε)να προτείνουν την, παρωχημένη, λαμπίτσα στη προενίσχυση?
Τυχαίο? Δεν νομίζω:138::138::138:
ποιος ειπε οτι ειναι τελειοι;

τα χυπεξ δεν θελουν λαμπιτσα αλλα αυτα δεν μπορω να του τα στειλω γιατι ζυγιζουν 40 κιλα.:142:
 

Μηνύματα
4.219
Reaction score
2.248
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Κάναν τα ψηφία κ@λο κεχεσαν τον κόσμο όλο :136:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.645
Reaction score
4.233
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

που όποιος ανάμεσά σας έχει πολύ πολύ καλό ενισχυτικό που το πλέρωσε μια περιουσία, αν του το αλλάξω νύχτα με ένα ψηφιακό κινεζόνι των 200 ευρώ, δε θα το πάρει χαμπάρι ποτέ των ποτών (του βλάσση συμπεριλαμβανομένου).
Βάστα,εδώ είσαι φάουλ.Το κινεζόνι έχει περάσει απ το εν λόγω σαλόνι.Στο επόμενο δευτερόλεπτο θα καταλάβει την αλλαγη.:137:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

που όποιος ανάμεσά σας έχει πολύ πολύ καλό ενισχυτικό που το πλέρωσε μια περιουσία, αν του το αλλάξω νύχτα με ένα ψηφιακό κινεζόνι των 200 ευρώ, δε θα το πάρει χαμπάρι ποτέ των ποτών (του βλάσση συμπεριλαμβανομένου).

:
πρόσεχε μπαγάσα μήν μπερδέψεις στα σκοτάδια το καλοκαίρι αυτό



με αυτό

ή ακόμα χειρότερα με αυτό


:142::142::143:
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.458
Μηνύματα
2.904.880
Members
38.046
Νεότερο μέλος
al13nas
Top