ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.677
Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Εκεί δεξιά το καλώδιο ακουμπάει στο πάτωμα. Απαράδεκτο. Να βάλεις άλλο ένα ακουμπηστήρι καλωδίων. Θα δεις διαφορά!
Μην τον ακούς αυτόν IRON, αυτός είναι πσαροντουφεκάς το ξέρει αυτός απο high end!
Προσπαθεί να σε κάνεις να δώκεις λεφτά... :143:
Πάρε παιδί μου αφρολέξ που έχω κι εγώ και κάνουν απίθανα τη δουλειά...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.102
Reaction score
55.789
Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Εάν η συγκεκριμένη φωτογραφία απεικονίζει πραγματικά το περί ου ο λόγος σύστημα,τότε διαφαίνονται σοβαρότερα ζητήματα στο στήσιμό του από τους...καλωδιοαποστάτες.:612:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.663
Reaction score
132.966
Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Εκεί δεξιά το καλώδιο ακουμπάει στο πάτωμα. Απαράδεκτο. Να βάλεις άλλο ένα ακουμπηστήρι καλωδίων. Θα δεις διαφορά!

...
:137::138:
 


Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Εάν η συγκεκριμένη φωτογραφία απεικονίζει πραγματικά το περί ου ο λόγος σύστημα,τότε διαφαίνονται σοβαρότερα ζητήματα στο στήσιμό του από τους...καλωδιοαποστάτες.:612:

Ελα φίλε ... την γνώμη σου μπας και βγάλω ακρη
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
19
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Ελα φίλε ... την γνώμη σου μπας και βγάλω ακρη
1) κολλημένα στον πίσω τοίχο
2) κολλημένα στους πλαϊνούς τοίχους
3) το rack ανάμεσα στα ηχεία...
...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
To ηχείο αυτό είναι χρωματισμένο και τονισμένο μεσοχαμηλά, σε σνδυασμό με ένα μικρό χώρο γίνεται εφιάλτης.
 

Μηνύματα
4.928
Reaction score
4.082
Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Οπως βλεπουμε την φωτο δεξια εχεις παραθυρο και φυσικα κουρτινα. Λογικα ασχετο απο το θεμα της αισθητικης θα επρεπε να εχεις και αριστερα κουρτινα.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Εγώ "πιστεύω" ότι χρειάζονται περισσότερα καμπανάκια. Να βάλεις κι ένα αγγελούδι, Χριστούγεννα έρχονται!

...
 


Μηνύματα
503
Reaction score
2
Εγώ "πιστεύω" ότι χρειάζονται περισσότερα καμπανάκια. Να βάλεις κι ένα αγγελούδι, Χριστούγεννα έρχονται!

...
Οταν θα ερθουν τα χριστούγεννα θα το κάνω.
μεχρι τότε τι προτείνεις?????
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.102
Reaction score
55.789
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Ελα φίλε ... την γνώμη σου μπας και βγάλω ακρη
Η μπαλάντα των ανακλάσεων και περιθλάσεων είναι η πρώτη εντύπωση που αποκομίζεται από τη φωτογραφία.
Γιά να ξεκινήσουμε από κάπου,η συσκευή που θα μπορούσε να παραμείνει τοποθετημένη ανάμεσα στα ηχεία-ώστε να διατηρηθεί το ελάχιστο δυνατό μήκος καλωδίου διασύνδεσης με αυτά- είναι ο τελικός ενισχυτής.Θα τον προτιμούσα προσωπικά σε χαμηλότερο ύψος.
Τί ακριβώς είναι το έπιπλο μέρος του οποίου εμφανίζεται στο κάτω αριστερά μέρος της φωτογραφίας και πόση έκταση καταλαμβάνει αυτό;
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Οπως βλεπουμε την φωτο δεξια εχεις παραθυρο και φυσικα κουρτινα. Λογικα ασχετο απο το θεμα της αισθητικης θα επρεπε να εχεις και αριστερα κουρτινα.
Ναι αν εκανα τον χώρο δωμάτιο ακρόασης
αλλά οπως ολοι μας τα μηχανήματα τα εχουμαι συνήθως σε χώρος καθημερινούς ιδεατά έχεις δίκιο
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Η μπαλάντα των ανακλάσεων και περιθλάσεων είναι η πρώτη εντύπωση που αποκομίζεται από τη φωτογραφία.
Γιά να ξεκινήσουμε από κάπου,η συσκευή που θα μπορούσε να παραμείνει τοποθετημένη ανάμεσα στα ηχεία-ώστε να διατηρηθεί το ελάχιστο δυνατό μήκος καλωδίου διασύνδεσης με αυτά- είναι ο τελικός ενισχυτής.Θα τον προτιμούσα προσωπικά σε χαμηλότερο ύψος.
Τί ακριβώς είναι το έπιπλο μέρος του οποίου εμφανίζεται στο κάτω αριστερά μέρος της φωτογραφίας και πόση έκταση καταλαμβάνει αυτό;
Ξέρεις οτι σέβομαι την γνώμη σου
Ανακλάσεις και περιθλάσεις δεν υπάρχουν στον χώρο
τα καμπανάκια του chang γιά εμένα προσωπικά κάνουν δουλειά


Δυστυχώς δεν θα μπορούσα να βάλω σε άλλο σημείο τις υπόλοιπες συσκευές λόγω καλωδίων σύνδεσης

το έπιπλο είναι ενας καναπές
 


Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Δε μου λες; Να σου πω και τη δικιά μου γνώμη; Δεν ξέρω αν θα την ανθέξεις βέβαια,...

Θεέ μου
που κρυβεσαι τόσο καιρό???
γιατί δεν γράφεις την γνώμη σου????
Θα κάνω την καρδιά πέτρα και θα ανθέξω τα πάντα απο εσένα αρκεί να έχω την χαρά να σε καμαρώνω να γράφεις στον χώρο!!!
 


Μηνύματα
5.197
Reaction score
19
Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Λοιπόν, μάγκες, ψυχραιμία από εδώ και στο εξής όλοι
γιατί μπήκαμε στα Highlights του σάητ!!!

:137:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.663
Reaction score
132.966
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Ανακλάσεις και περιθλάσεις δεν υπάρχουν στον χώρο
αλήθεια τώρα, τα πιστεύεις αυτά που γράφεις? :140:

εκεί μέσα γίνεται της μουρλής το ανάγνωσμα, τα καμπανάκια του τσινγκ-τσανκγ-τσονγκ σε μάραναν, που κάνουν απλή συνήχηση σε κάποιες συχνότητες....:135:

τες πα, σοβαρά τώρα, την ειλικρινή μου άποψη (και με προτεινόμενες "λύσεις") την εξέφρασα εδώ, και οι λύσεις που προτείνω δεν έχουν καμιά σχέση με το τι νομίζω πως ακούς εκεί μέσα, έχουν σχέση με τις διαστάσεις του χώρου σου και τον χαμό των πρώτων αντανακλάσεων που επικρατούν στο χώρο σου, μην επιτρέποντάς σου ουσιαστικά να ακούς τα ηχεία σου (αποκλείεται να ακούς πάνω από 10% ενέργεια προερχόμενη από άμεση ακτινοβολία των ηχείων σου, κι είμαι λίαν επιεικής στη διατύπωση του ποσοστού αυτού). Σε αυτήν την παραπάνω πρότασή μου, να προσθέσεις και το εξής: δώσε πολύ μεγαλύτερη κλίση των ηχείων προς τα έσω, ώστε το κέντρο των μεγαφώνων των ηχείων L-R να "ενώνεται" ~20cm μπροστά από τη μύτη σου όταν κάθεσαι στη θέση "ακρόασης", ώστε να μειώσεις τρόπον τινά τις πλευρικές αντανακλάσεις.
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.898
Μηνύματα
2.922.011
Members
38.109
Νεότερο μέλος
vichygeo1
Top