AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Μηνύματα
184
Reaction score
3
Tί εννοείς δεν την αγοράζει κανένας farflung? Μόνο από εδώ μέσα ξέρω τουλάχιστον 3-4 που την έχουν πάρει...και σίγουρα θα την είχα πάρει κι εγώ αν δεν μας είχαν ξεκολι@σει οι από πάνω...
Αναλογιζόμενος δε, ότι αυτή η συσκευή δεν απευθύνεται πρωτίστως στο κοινό τέτοιων audiophile forum, θα έλεγα πως αυτό πρόκειται για μεγάλη επιτυχία κι αν μη τι άλλο υποδηλώνει κάτι...
Επίσης, μπορεί να μην είναι ακριβή για αυτά που κάνει, αλλά με απολυτους όρους στην εποχή μας δυστυχώς δεν είναι και φθηνή, τί περίμενες, να έχει πέσει όλο το φόρουμ να αγοράζει μέτρικ?
δεν αναρωτηθηκα γιατι δεν την αγοραζει καποιος δεν εχω βαλει ερωτηματικο.μιλησα καταφατικα και ειπα τους λογους για μενα σε αλλο ποστ,απο κει και υστερα ο καθενας για τους δικους του λογους αγοραζει ή οχι κατι.
και επισης +1000@Τσαντουλης
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Σε χρήση καθαρά προενισχυτή+Dac υπάρχουν φτηνότερες συσκευές που έχουν καλύτερη τροφοδοσία, εφάμιλα "ρολόγια", καλύτερα dac και καλύτερα αναλογικά στάδια στην έξοδο. Δύο διαφορετικής σύνθεσης παραδείγματα που μου έρχονται πρόχειρα και άμεσα στον νου είναι το Audiolab 8200 CDQ και το Blacknote Dac30.
Βασίλη, μπορείς να παραθέσεις τίποτα στοιχεία που να δικαιολογούν τα παραπάνω;

Όσο για το Audiolab, αυτό φαίνεται να είναι καλό μηχανάκι.

Για το Blacknote Dac30, χωρίς να το έχω ψάξει το ζήτημα, απλά παρατηρώντας κάποιες "ομορφιές" στη σελίδα του κατασκευαστή,

http://www.goldenote.com/index.php?...category&layout=blog&id=29&Itemid=112&lang=en

επέτρεψέ μου να έχω σοβαρές αμφιβολίες.
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo

Δηλαδη σαν DAC καθαρα και ΜΟΝΟ , που το χρειαζομαι εγω, ενα BlackNote η το Audiolab θα παιζει καλυτερα απο το Metric ???
Τα αντικειμενικά δεδομένα που αφορούν στην σύνθεση των επί μέρους σταδίων των μηχανημάτων οδηγούν με επιφύλαξη σε αυτή την εκτίμηση .Σημειωτέον ότι αναφέρθηκα στο Dac30 και στο 8200CDQ και όχι γενικά στις σχετικές «μπράντες».

Όσον αφορά στις υποκειμενικές εκτιμήσεις ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει. Μπορείς να καταγράψεις απίστευτο πλήθος απόψεων που φυσικά ξεκινούν από δεκάδες αφετηρίες. Προσωπικά γούστα , σύνθεση συστημάτων , ηχητικά χαρακτηριστικά χώρων , ιδιαιτερότητες της ακοής στο κάθε άτομο , συμφέροντα , εμμονές και φονταμενταλιστικές –οπαδικές audiophile προσεγγίσεις κάθε «απόχρωσης».
 

Μηνύματα
184
Reaction score
3
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric H

Τα αντικειμενικά δεδομένα που αφορούν στην σύνθεση των επί μέρους σταδίων των μηχανημάτων οδηγούν με επιφύλαξη σε αυτή την εκτίμηση .Σημειωτέον ότι αναφέρθηκα στο Dac30 και στο 8200CDQ και όχι γενικά στις σχετικές «μπράντες».

Όσον αφορά στις υποκειμενικές εκτιμήσεις ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει. Μπορείς να καταγράψεις απίστευτο πλήθος απόψεων που φυσικά ξεκινούν από δεκάδες αφετηρίες. Προσωπικά γούστα , σύνθεση συστημάτων , ηχητικά χαρακτηριστικά χώρων , ιδιαιτερότητες της ακοής στο κάθε άτομο , συμφέροντα , εμμονές και φονταμενταλιστικές –οπαδικές audiophile προσεγγίσεις κάθε «απόχρωσης».
αει γειασου
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Βασίλη, μπορείς να παραθέσεις τίποτα στοιχεία που να δικαιολογούν τα παραπάνω;

Όσο για το Audiolab, αυτό φαίνεται να είναι καλό μηχανάκι.

Για το Blacknote Dac30, χωρίς να το έχω ψάξει το ζήτημα, απλά παρατηρώντας κάποιες "ομορφιές" στη σελίδα του κατασκευαστή,

http://www.goldenote.com/index.php?...category&layout=blog&id=29&Itemid=112&lang=en

επέτρεψέ μου να έχω σοβαρές αμφιβολίες.
Όχι ρε ! Δεν σου επετρέπω!

Πάω να δώ μια ενδιαφέρουσα εκδήλωση για τα Μαθηματικά και την τέχνη στο Ευγενίδειο Ίδρυμα και θα σου απαντήσω μετά ! Κράτα μόνο το πρώτο δεδομένο που αφορά στα A to D ,D to A conversion (AK4396 vs AK4395 για τα da) . Για τα υπόλοιπα αργότερα !
 

Μηνύματα
184
Reaction score
3
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Γιατι......

1--δεν ειναι 20 κιλα (τοπα και γω)

2--δεν εχει καλογυαλισμενο αλουμινιο(τοπα και γω)

3--εχει πολλα φωτακια και καποιοι ειπαν οτι ετσι εχει θορυβο(τετοιες μαλακιες δεν λεω).

4--εχει ΑΚ κονβερτορες που ξαφνικα για καποιους ειναι παλιοσειρα και δεν παιζουν........

5--εχει καποιο κοστος που καποιοι δεν θελουν να ξοδεψουν.

6--ειναι καρτα ηχου και πολλους τους ξενιζει (τοπα και γω).....στην αρχη ομως!

7--για να παιξει θελει υποχρεωτικα MAC και Amarra....

8--για την αποκτησει καποιος πρεπει να ξεφυγει απο τα στερεοτυπα του (και γω).

9--δεν εχει Nichicon Gold Tune πυκνωτες και ultra fasr recovery Shotky διοδια......

10--χανεται λογω μεγεθους ....στο ρακ


11--Ξυνει (ετσι νομιζα ο παπαρας)

12--δεν θα την δεις στα περιοδικα ολη την ωρα.

13--Αν οι κατασκευαστες την βαλλουν σε κουτα σιδερενια θα ξεκωλοθουν στις πωλησεις(οι αχρηστοι).

14--της εκανε test drive ο Σταματακος και οχι ο Αtkinson......
Βλασση μην τρελαινεσαι 6 δις ανθρωποι πανω στον πλανητη 6δις διαφορετικες αποψεις,σε αλλον καθεται σε αλλον οχι ετσι εχει πλακα και η κοινωνια μας ειδαλως θαμασταν ολοι γκρι,
εκ του πονηρου να μην ειναι κατι και ειμαστε μια χαρα ολα καλα.
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

...
Για χρήση σε "στενά" πλαίσια (όπως π.χ. απλή χρήση σαν προενισχυτής+dac) είναι απλά ένα πολύ καλό μηχάνημα. Και φυσικά δεν πρόκειται να «παίξει» εντυπωσιακά σε τέτοια "απλή" χρήση σε όλα τα συστήματα.

...
Αυτό είναι το μεγαλύτερο προσόν της.

Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

Εννοείται πως δε γράφω το παραπάνω για το Βασίλη.


...
Για χρήση σε "στενά" πλαίσια (όπως π.χ. απλή χρήση σαν προενισχυτής+dac) είναι απλά ένα πολύ καλό μηχάνημα. Και φυσικά δεν πρόκειται να «παίξει» εντυπωσιακά σε τέτοια "απλή" χρήση σε όλα τα συστήματα. Σε κάποια θα παίξει πολύ καλά σε κάποια άλλα απλώς καλά.
...
Επέτρεψέ μου να αλλάξω λίγο το παραπάνω σε:

"Με τη Metric, κάποια συστήματα θα παίξουν 'πολύ καλά' και κάποια άλλα απλώς 'καλά'."

Με ένα τέτοιου επιπέδου μηχάνημα, όποιος έχει πρόβλημα με τον ήχο που παίρνει από το σύστημά του, καλύτερα να ψάξει αλλού για την αιτία.

Και πάλι, όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...



Υ.Γ.
Τα παραπάνω δεν ισχύουν μόνο για τη Metric, αλλά για κάθε πηγή αυτού του επιπέδου.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
895
Δηλαδή το ότι η κάρτα κουβαλάει πολύ δουλειά σε hardware και ακόμα περισσότερη σε software (με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τη λειτουργικότητά της και την όποια σύγκριση με τον ανταγωνισμό), είναι υποκειμενική εκτίμηση;

Όσο για τα τεχνικά/αντικειμενικά στοιχεία.. είπαμε: Ή θα τα ψάχνουμε όπως πρέπει ή μαύρο κουτί.
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Όχι ρε ! Δεν σου επετρέπω!

Πάω να δώ μια ενδιαφέρουσα εκδήλωση για τα Μαθηματικά και την τέχνη στο Ευγενίδειο Ίδρυμα και θα σου απαντήσω μετά ! Κράτα μόνο το πρώτο δεδομένο που αφορά στα A to D ,D to A conversion (AK4396 vs AK4395 για τα da) . Για τα υπόλοιπα αργότερα !
Ναι, ναι...:116:

Κι εγώ φροντίζω να πηγαίνω τακτικά σε τέτοιες εκδηλώσεις...

Με το Βλάση μάλιστα.:114:

Μην κοιτάς που μιλάμε για κwλους...

Για ξεκάρφωμα από τα Μαθηματικά το κάνουμε...:410:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.614
Reaction score
4.151
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!



Για ξεκάρφωμα από τα Μαθηματικά το κάνουμε...:410:

Αν τον ρωτήσεις ποιά είναι η ρίζα του 2,θα σου απαντήσει :του κυνόδοντα:405:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.739
Reaction score
7.534
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Δεν παιζει ειπαμε..........μην χαλιομαστε!!!!!!!!

:135::135:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
895
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Εσύ vlasis να ακούσεις τη συμβουλή του Βασίλη μας:

Χαλαρώστε ! Απλά χαλαρώστε !
...γιατί μόλις μίλησα με τον Ζαπάντη.
Με τα σχέδια που έχει για εσένα και το τροφοδοτικό:



...πίστεψέ με, θα σε βοηθήσει να είσαι χαλαρός! :144::116:

Άλλοι που ζορίστηκαν με το review του Σταματάκου δεν ξέρω πώς θα χαλαρώσουν βέβαια. :204:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.996
Reaction score
127.673
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo

Δηλαδη σαν DAC καθαρα και ΜΟΝΟ , που το χρειαζομαι εγω, ενα BlackNote η το Audiolab θα παιζει καλυτερα απο το Metric ???
Η ερώτηση της ημέρας, η οποία φυσικά απαντήθηκε από τον Ζαπ. Αλλά ας απαντήσω και γω, με το δικό μου τρόπο (τα γνωστά):

Αν θα παίζει κάτι καλύτερα από τη μέτρικ; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ.

Αλλά, δε ξέρω ποιο θα σου αρέσει περισσότερο. Κατάλαβες τη διαφορά, ε;:116:

Ταυτόχρονα, αν την πάρεις και την χρησιμοποιείς μόνο ως DAC, με το λαμπάτο προ σου, θα είναι (για να στο πω σε επίπεδο φωτογραφικό, που θα καταλάβεις) σα να έχεις μια παλιά μικρή πανάλαφρη άθλιας ποιότητας DSLR, με χάλια χρώματα, πολύ θόρυβο, λάθη εστίασης κλπ κλπ κλπ, και πας και παίρνεις ένα σούπερ ντούπερ κορυφαίο φακό 18,5 κιλών και βάλε, κόστους όσο 1.000 μηχανές σα την DSLR σου, και πας να βγάλεις και συμπέρασμα για αυτό το φακό, από τη χρήση σου με την ...DSLR σου. Ε, λοιπόν, τα όποια συμπεράσματά σου, δεν ενδιαφέρουν κανένα.

Αυτά γιαννάκη μου, με ξέρεις τώρα, "τα γνωστά"... :116::116:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.996
Reaction score
127.673
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Εγω ειπα αλλο,γιατι δεν την αγοραζει καποιος ενω ξερει οτι παιζει καλα.
Από εδώ μέσα, απ'όσο ξέρω δηλαδή:

Πρώτος την αγόρασε ο Άλεξ ο Ζαπάντης. Μετά την αγόρασε ο Βλάσσης, ο ζηλιάρης. Μετά σταμάτησα να μετράω ποιοί την πήραν, διότι και εγώ την αγόρασα, οπότε πλέον έχω άλλα να ασχολούμαι. :116::116::116:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.996
Reaction score
127.673
Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Όχι βέβαια, υπέρτατος κριτής είναι μόνο όταν συμφωνεί μαζί μας.
Είσαι πολύ άδικος φιλαράκο.

Την βαθύτατη εκτίμησή μας για τον Σταματάκο, την έχουμε εκφράσει μέσα σε αυτό το φόρουμ, σε τέτοιο βαθμό, που σχεδόν εγείρει ...υποψίες!:116::116:

Ο Σταματάκος κυριολεκτικά "λάμπει" ανάμεσα στις ακαθαρσίες του χώρου (είδες πόσο ευγενικά το θέτω;), καθώς τα ριβιού του βασίζονται σε πραγματικά πολλή δουλειά, με εξαιρετικό εξοπλισμό, κι όχι σε "εκθέσεις ιδεών" και λοιπές αερολογίες (είδες πάλι πόσο ευγενικά το θέτω;).

Ταυτόχρονα όμως, κανείς δεν είναι "υπέρτατος κριτής", καθώς ο καθένας κρίνει για τον εαυτό του, με βάση όσα κουβαλάει μέσα στο κεφάλι του (τις γνώσεις του, τις εμπειρίες του, τα κολλήματά του, κλπ).

Οπότε, σαφώς δε περίμενα να μου πει ο Σταματάκος αν είναι καλή η μέτρικ! Ούτε για να το υποστηρίζω εγώ, ούτε για να την πάρω για πάρτη μου.

Χαίρομαι πάντως, που διαφωνώ μόνο σε ελάχιστα σημεία με το ριβιού του Σταμ, ενώ (όπως ήταν αναμενόμενο) ΔΕΝ κατάφερε ο Σταμ να "ξεζουμίσει" το "όπλο". Απλά, το ...μύρισε.:109:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.935
Reaction score
34.645
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric H

Τα αντικειμενικά δεδομένα που αφορούν στην σύνθεση των επί μέρους σταδίων των μηχανημάτων οδηγούν με επιφύλαξη σε αυτή την εκτίμηση .Σημειωτέον ότι αναφέρθηκα στο Dac30 και στο 8200CDQ και όχι γενικά στις σχετικές «μπράντες».

Όσον αφορά στις υποκειμενικές εκτιμήσεις ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει. Μπορείς να καταγράψεις απίστευτο πλήθος απόψεων που φυσικά ξεκινούν από δεκάδες αφετηρίες. Προσωπικά γούστα , σύνθεση συστημάτων , ηχητικά χαρακτηριστικά χώρων , ιδιαιτερότητες της ακοής στο κάθε άτομο , συμφέροντα , εμμονές και φονταμενταλιστικές –οπαδικές audiophile προσεγγίσεις κάθε «απόχρωσης».

απλα επειδη μιλησες συγκεκριμενα, δωσε μας 2-3 κουβεντες παραπανω.
ακουσες κατι η το λες βλεποντας πχ τα κυκλωματα?
ρωτω μια απλη ερωτηση και οχι υποκειμενικα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.996
Reaction score
127.673
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo

Τα αντικειμενικά δεδομένα που αφορούν στην σύνθεση των επί μέρους σταδίων των μηχανημάτων οδηγούν με επιφύλαξη σε αυτή την εκτίμηση .Σημειωτέον ότι αναφέρθηκα στο Dac30 και στο 8200CDQ και όχι γενικά στις σχετικές «μπράντες».
Βασίλη μου, ΙΜΗΟ κάνεις λάθος, ακόμα κι όταν το λες (πολύ σωστά) με επιφύλαξη.


Γιατί κάνεις λάθος; Για 2 κυρίως λόγους:

1. Δεκτό το σκεπτικό σου περί της κριτικής στην σύνθεση των επιμέρους τμημάτων μιας μηχανής, αλλά σχετικά επιφανειακό, υπό την έννοια ότι το τάδε τσιπ με το δείνα op-amp ΔΕΝ εγγυώνται συγκεκριμένο αποτέλεσμα, είναι απλά θετικές επιλογές, ενώ η άψογη συνέργεια αυτών είναι το σημείο κλειδί της επιτυχίας του τελικού προϊόντος. Όπως γνωρίζεις, το συγκεκριμένο μηχάνημα πέρασε από τρελά στάδια beta δοκιμών και εξελίξεων, κι όχι με ακροάσεις από σένα κι από μένα, με αποτέλεσμα να κουβαλάει πλέον μέσα του την συσσωρευμένη γνώση κι εμπειρία ακροάσεων των ανθρώπων που φτιάχνουν τη μουσική που ακούμε, κάτι που ξεφεύγει εντελώς από τα δεδομένα μιας απλής audio συσκευής, οποιασδήποτε εταιρίας, ενώ ταυτόχρονα ξεφεύγει από τα όρια οποιαδήποτε κριτικής ενός ΜΟΝΟ ανθρώπου, είτε αυτόν τον λένε κου-φού, είτε τον λένε σταματάκο. Δι φακτς οφ λάιφ.

2. Το κόστος της εν λόγω συσκευής, είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ γελοίο.

κάτσε να το φωνάξω λίγο:138::

ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟ.

Πριν από 3 μήνες, υπήρξε προσφορά της Lio στα 2,500 €. Αν κάποιος είναι εντελώς ανόητος, βλαξ, μογγόλος, βλήμα, κλπ κλπ κλπ, και ΔΕΝ υπολογίζει τα επιμέρους ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ κοστολόγια αυτής της συσκευής (και πρωτίστως το software, για το οποίο ούτε ο Σταμ δεν αναφέρθηκε όπως θα έπρεπε), και αυτός ο ανισόρροπος απλά προσπαθήσει να δει το κοστολόγιό της σαν ένα απλό dac, τότε, δεδομένου ότι έχει 8 κανάλια, πρέπει να το διαιρέσει δια του 4, ώστε να βρει τι πληρώνει για τα 2 κανάλια που ακούει, ασχέτως αν πήρε άλλα 6 κανάλια (τα οποία ως ανόητος δε τα χρησιμοποιεί).

Πάμε στα νούμερα: 2.500/4= 625 €

άι ρεστ μάι κέις.:116::116::116:

(φυσικά, στο χώρο του χάλι έντ, με 625 € δε παίρνεις ΤΙΠΟΤΑ που να παίζει έστω μέτρια. Είναι απλά ΑΔΥΝΑΤΟ.)




ΥΓ τώρα η συσκευή κοστίζει περίπου 3,600 €, άρα, ο "ανόητος" της ιστορίας μας, ας κοστολογήσει τα 2 κανάλια στα 3,600/4= 900 €. πφφφφ, σιγά που θα παίζει καλά μηχάνημα κάτω από χιλιάρικο! μα τι αηδίες λέμε τώρα; με διακοπτικά τροφοδοτικά και παλιά τσιπ; μα για όνομα...


Όσον αφορά στις υποκειμενικές εκτιμήσεις ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει. Μπορείς να καταγράψεις απίστευτο πλήθος απόψεων που φυσικά ξεκινούν από δεκάδες αφετηρίες. Προσωπικά γούστα , σύνθεση συστημάτων , ηχητικά χαρακτηριστικά χώρων , ιδιαιτερότητες της ακοής στο κάθε άτομο , συμφέροντα , εμμονές και φονταμενταλιστικές –οπαδικές audiophile προσεγγίσεις κάθε «απόχρωσης».
Εδώ συμφωνούμε 1000%, αν και τα λες πολύ "ευγενικά", αλλά τι να κάνουμε, είσαι φύσει ευγενέστατος.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.996
Reaction score
127.673
Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Δεν κερδίζεις κάτι με ατόμικ στο συγκεκριμένο μηχανάκι να μην λέμε τα ίδια.
χαχαχαχαχχαα, ναι ρε συ, σε "δικάναλο" ίσως και "δεν", αλλά ποσώς με απασχολεί, ούτε καν περνάει απ'το μυαλό μου αυτή η χρήση, sorry!
Σε πιο πολύπλοκα σετάπ, πχ σε ενεργή πολυενίσχυση με ταυτόχρονη αναπαραγωγή πολυκάναλου ήχου (πχ 5.1) και διάφορες μηχανές εμπλεκόμενες, υπάρχει έως και "ανάγκη" για κάτι τέτοιο. Τα γνωστά.

Επίσης το Foobar ... δεν γιατρέ μου.
Δεν ...θα τα χαλάσουμε τώρα! :116::116:

Για PC βρές ένα Pyramix http://www.merging.com/ να δείς την υγειά σου
Πολύ ενδιαφέρον! Έχουμε κανα μεταχειρισμένο υπ'όψιν σε σκοτωμένο κοστολόγιο?
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.739
Reaction score
7.534
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Για να το παμε ποιο ωραια και φυσικα ....ποιο παρειστικα ....αλλωστε αυτο ειμαστε!!!!

Το οτι εχω αυτην την μηχανη στο σπιτι μου δεν επιασα ουτε του Παππα τα καλαμπαλικια ουτε ειμαι ποιο μαγκας απο τον καθενα σας.......

Θεωρω οτι εχω ενα πολυ τιμιο μηχανημα με τρομερες δυνατοτητες σαφως οχι τοσο απαραιτητες (για την ωρα)απο εμενα απο οτι σε καποιους που ξερουν με ποιον τροπο θα την χρησιμοποιησουν.

Υπαρχουν απιστευτα πλεον πολλοι κονβερτορες στην αγορα που παιζουν ειτε χειροτερα ειτε καλλιτερα απο την Lio-8 ,προενισχυτες επισης καλλιτεροι η χειροτεροι απο αυτην και σαφως θα βγαινουν μηχανες που αλλους θα ικανοποιουν με το παιξιμο τους και φυσικα αλλους οχι.......το θεμα βεβαια αυτης μου της τοποθετησης εχει να κανει με την εξαιρετικη ικανοτητα της Lio να παιζει δυο ρολους --του DAC και του προενισχυτη οπου στο σπιτι μου ,στον χωρο μου και φυσικα στο ματσαρισμα με το υπολλοιπο μου συστημα να παιζει.....απλα ....ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ !!!!!!!

Φταιει ο Krell.....φταινε τα 802 .......φταει η LIO .......χεστηκα για το ποιος φταiει για το maching.........

Δεν θελω να μιλησω για το ακομα ποιο σοβαρο θεμα της ισοσταθμισης του χωρου οπου με αυτην την μηχανη μπορεις (μετα απο μετρησεις)να περασεις τα δεδομενα της μετρησης(Spectra foo--Buhel)στην LIO και να δημιουργησεις νεα presets κανοντας τα save και να παιζεις με αυτα.....σκεφτειτε το λιγο--εχοντας μαζεψει τα λαθη του χωρου οπου αναποφευκτα θα συνεχισουμε να τα εχουμε οσο ζουμε στον συγκεκριμενο χωρο και δεν μπορουμε αλλο να τον πειραξουμε!!!!!!

Λυπαμαι που δεν εχω χρονο να μελετησω αυτην την μηχανη ,χαιρομαι ομως που ξερω οτι εχει τοσες πολλες δυνατοτητες ωστε να ψαξω να βρω τον χρονο που χρειαζομαι ωστε καποια στιγμη να την σεταρω απολυτα με βαση τις λανθασμενες αναγκες του χωρου μου!!!

Το μετα ειναι αυτο που πραγματικα με εξιταρει...........το μετα με οδηγησε στην αγορα της.......!!!!

Συντομα θα γινουν οι μετρησεις στον χωρο μου και φυσικα οι παραμετροποιησεις........εδω θα ειμαστε να τα ξαναπουμε!!!!!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.739
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Από εδώ μέσα, απ'όσο ξέρω δηλαδή:

Πρώτος την αγόρασε ο Άλεξ ο Ζαπάντης. Μετά την αγόρασε ο Βλάσσης, ο ζηλιάρης. Μετά σταμάτησα να μετράω ποιοί την πήραν, διότι και εγώ την αγόρασα, οπότε πλέον έχω άλλα να ασχολούμαι. :116::116::116:
Κ Ο Υ Φ Α Λ Ο Γ Ο Ο Λ Κ Η Σ !!!!!

:143:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.119
Μηνύματα
2.889.275
Members
37.991
Νεότερο μέλος
Kostas M
Top