Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Δεν είναι τόσο συνδεδεμένα όσο αφήνεις να εννοηθούν αυτά τα δυο. Η ανάδραση κάνει τη δουλειά της, καλό θα ήταν να συμπεριλαμβάνει και το φορτίο όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε. Το df εξαρτάται κυρίως από την αντίσταση των ημιαγωγών ισχύος και εν συνεχεία από τα λοιπά τζιμπράγμαλα προς και πίσω από αυτά, μέχρι της αντίστασης της τροφοδοσίας (DCR πυκνωτών), καθώς κατά βάση τα όποια φετ ισχύος είναι απλοί διακόπτες πάνω στην τάση τροφοδοσίας, άρα στην καλύτερη, που τα φετ είναι τέλειοι διακόπτες, το φορτίο θα "δει" στην αντιπέρα όχθη την αντίσταση της τροφοδοσίας και αυτή πλέον θα είναι υπεύθυνη για την πτώση του df, ασχέτως αν ακόμα και το ίδιο το φορτίο συμπεριλαμβάνεται στην ανάδραση, με τις απαραίτητες διορθώσεις τάσεις που αναφέρεις. Βλέπεις λοιπών πως η τάση και οι μεταβολές της δεν είναι άρρηκτα συνδεδεμένες με το df όπως άφησες ίσως να εννοηθεί.
Non-zero output impedanceLow output impedance is important for low-impedance loads; for these loads, the voltage drop across the output impedance of the amplifier will be significant. Hence, the output impedance of the amplifier limits the maximum power that can be provided. In configurations with a voltage-sensing negative feedback, the output impedance of the amplifier is effectively lowered; thus, in linear applications, op-amps usually exhibit a very low output impedance indeed. Negative feedback can not, however, reduce the limitations that R[SUB]load[/SUB] in conjunction with R[SUB]out[/SUB] place on the maximum and minimum possible output voltages; it can only reduce output errors within that range.Low-impedance outputs typically require high quiescent (i.e., idle) current in the output stage and will dissipate more power, so low-power designs may purposely sacrifice low output impedance.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operational_amplifier
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Η αποδοχή και η ταύτιση με την "άποψη" της πλειοψηφίας έχει ΜΟΝΟ ένα ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ όφελος: την "κοινωνική αποδοχή".
Κέφια έχεις σήμερα :thumbsup:
Όποιος κατάλαβε τι είπες θα πρέπει να πόνεσε .
Και μιά μικρή υπενθύμιση .
Οι δυναμικές μειοψηφίες είναι αυτές που έχουν κάνει τις μεγάλες αλλαγές στην Ιστορία του ανθρώπου .
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

τωρα που το σκέφτομαι, μήπως ξέρει κανείς που είναι ο ενισχυτη μου;
Φεύγω να τον φέρωωωωωωωω
Ελπίζω να είναι στο παγκάκι που τον άφησα χτες βράδυ
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Η δύναμη της "πλειοψηφίας" σπανίως (έως ποτέ) αποτελεί συνιστώσα της δύναμης της λογικής.
H πλειοψηφία είναι στατιστικό στοιχείο, και εργαλείο σε όλες τις επιστήμες.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.781
Reaction score
133.247
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

http://en.wikipedia.org/wiki/Operational_amplifier

Low output impedance is important for low-impedance loads; for these loads, the voltage drop across the output impedance of the amplifier will be significant.
έπρεπε να το γράψω τελικά, ένα από αυτά που σκέφτηκα να μη γράψω για να μη "σεντονιάσω". Όλα όσα έγραψα ισχύουν για αντιστάσεις εξόδου καλών ΑΒ, δηλαδή της τάξης του 0,01 ωμ, οπότε απέχει σημαντικά από την αντίσταση του φορτίου (4 η 8 ωμ). Αν μιλάμε για αντιστάσεις εξόδου της τάξης του φορτίου (1,5ωμ και βάλε) τότε μιλάμε για ενισχυτικά για τα οποία δε θα έπρεπε να ....μιλάμε.:cool:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.781
Reaction score
133.247
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Κέφια έχεις σήμερα :thumbsup:
Όποιος κατάλαβε τι είπες θα πρέπει να πόνεσε .

μπα, η ζωή συνεχίζεται.

πχ

Σε λίγο θα μπει στο σύστημά μου για ακρόαση...:thumbsup:
Φεύγω να τον φέρωωωωωωωω
και οι "ακροάσεις" καλά κρατούν! :cool:
 


D

deleted user 10898

Guest
Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

μπα, η ζωή συνεχίζεται.

πχ



και οι "ακροάσεις" καλά κρατούν! :cool:
Δεν παιζεσαι....
ετοιμαζω high endάδικη αντεπιθεση
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Παίδες γνωρίζει κανείς αν θα αντιπροσωπευτεί ο Bruno στην Ελλάδα?
Εννοείς αν θα τον φέρει ο Κατουμάς η ο Φανός ;
Από το webshop της Hypex η από Europe audio
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Σε λίγο θα μπει στο σύστημά μου για ακρόαση...:thumbsup:
Φεύγω να τον φέρωωωωωωωω
Πρόσεχε κακομοίρη μου τι θα γράψεις... γιατί σε περιμένουν στην γωνία... άλλα μπορείς να αποφύγεις τα σχόλια καλλιτεχνικά... όπως λέει και ο vet “οι ακουστικες εντυπώσεις είναι άχρηστες”, pdf reader έχεις στο Πισί σου? Πως θα “ακούσεις” τα ενισχυτικά? :whistling:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.039
Reaction score
35.265
Ωχ ωχ...

τωρα που το σκέφτομαι, μήπως ξέρει κανείς που είναι ο ενισχυτη μου;
αυτα ειναι!!!

ζητω το avsite και ο Vet !!:biggrin:

Kαλημερα βρε!

εχω κι ενα κεφαλι πρωι πρωι...!
 




D

deleted user 10898

Guest
Re: Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Πρόσεχε κακομοίρη μου τι θα γράψεις... γιατί σε περιμένουν στην γωνία... άλλα μπορείς να αποφύγεις τα σχόλια καλλιτεχνικά... όπως λέει και ο vet “οι ακουστικες εντυπώσεις είναι άχρηστες”, pdf reader έχεις στο Πισί σου? Πως θα “ακούσεις” τα ενισχυτικά? :whistling:
Περιμερε βρε editor να φέρω λίγο το σαλόνι ορτσα και θα σου γράψω μια περιγραφή τύπου παναγοπουλου που θα λιγωσει και ο Jonathan valin.
 


Μηνύματα
4.018
Reaction score
3.888
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Περιμερε βρε editor να φέρω λίγο το σαλόνι ορτσα και θα σου γράψω μια περιγραφή τύπου παναγοπουλου που θα λιγωσει και ο Jonathan valin.
όλο υποσχέσεις είσαι, για να σε δω, για να σε δω:smile:
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Πρόσεχε κακομοίρη μου τι θα γράψεις... γιατί σε περιμένουν στην γωνία... άλλα μπορείς να αποφύγεις τα σχόλια καλλιτεχνικά... όπως λέει και ο vet “οι ακουστικες εντυπώσεις είναι άχρηστες”, pdf reader έχεις στο Πισί σου? Πως θα “ακούσεις” τα ενισχυτικά? :whistling:
Ωωωω!!!!
Τι είναι το pdf reader?
Δηλαδή δε χρειάζεται να ακούσω?
Να πάρω καλύτερα ένα αϊφόνι και να το χρησιμοποιήσω ως αναγνώστη?
Τη μουσική τώρα τη διαβάζουμε αντί να την ακούμε?
Η Ελίνα Καντζά δηλαδή, που έχει τα ΤΕΛΕΙΑ "χαρακτηριστικά" και "προδιαγραφές", σημαίνει ότι θα είναι και εξαιρετική στα ...λοιπά?:tongue:
Ασε δε χρειάζεται να τη δοκιμάσω... θα "παίζει" στα σίγουρα!:rofl:

Εγώ πάντως επειδή είμαι classic στις προδιαγραφές των κινήσεών μου, θα πω τις εντυπώσεις μου κι ας σηχτηρήσουν ορισμένοι που δεν αρέσκοντε στη φυσιολογική (κατ' εμέ) πραγματικότητα...
Και εννοείται ότι δε θα χαλάσω τη μαγιά εδώ μέσα, αλλά σε άλλο γνωστό θρεντ ιστοριών..:thumbsup:
Επανέρχομαι αργότερα λοιπόν με περισσότερες αποκαλυπτικές λεπτομέρειες.. (κατ' εμέ, είπαμε!)
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.981
Μηνύματα
2.924.666
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top