Ηλεκτρονικό τσιγάρο

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.028
Reaction score
96.613


Πήγα για ψώνια πάλι. Έχω πράμα μέχρι το Πάσχα! :D
Πάντως όλοι οι υπόλοιποι παίζουν σε δεύτερη λίγκα. Ο Ζιζίκος σας έκανε σκόνη. Κανείς δεν πρόσεξε ότι έχει τα νέα του αποκτήματα σε ειδική προθήκη? :o :D
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.657
Reaction score
75.769
Της Αναστασίας η ιδέα, είχαμε μια θήκη πλέξι και τη θυμήθηκε.:D
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.028
Reaction score
96.613
Έχω κι εγώ 4-5 τέτοιες στο φαρμακείο. Λες να τις βάλω στις αγγελίες για τους βλαμμένους που θα θελήσουν να σε αντιγράψουν? :smile:
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.417
Πάντως όλοι οι υπόλοιποι παίζουν σε δεύτερη λίγκα. Ο Ζιζίκος σας έκανε σκόνη. Κανείς δεν πρόσεξε ότι έχει τα νέα του αποκτήματα σε ειδική προθήκη? :o :D
Πήγα για ψώνια πάλι. Έχω πράμα μέχρι το Πάσχα! :D
Σηκωσε το μαγαζι ολοκληρο..:party:
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Πάντως όλοι οι υπόλοιποι παίζουν σε δεύτερη λίγκα. Ο Ζιζίκος σας έκανε σκόνη. Κανείς δεν πρόσεξε ότι έχει τα νέα του αποκτήματα σε ειδική προθήκη? :o :D
Εγω βρήκα μια παλιά σκούφια και την χρησιμοποιώ για την μεταφορά των σύνεργων

 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.904
Reaction score
9.886
Μια φίλη μου πωλήτρια, μου έλεγε χθες στο ρεβεγιόν ότι γίνεται χαμός στο μαγαζί, από κάτι τρελούς που δηλώνουν μέλη κάποιου φόρουμ.

Το τι έχει ακούσει η κοπέλα αυτές τις μέρες, δεν περιγράφεται. Χαρακτηριστικά, μου έλεγε για κάποιον πελάτη που μπαίνει στο μαγαζί με πονηρό ύφος και της λέει "Κούκλα, θέλω ένα hi-end εργαλείο, μεγαλύτερο απ' όλων των άλλων μελών. Να το βγάζω μόλις μπαίνω στο φόρουμ και να ψαρώνουν όλα τα γκομενάκια!"

Η φίλη μου του έδωσε αυτό:
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
2 αλήθειες........:redface:

1η)Άναψα ενα τσιγάρο γιατί μου έλειπε τραγικά πολύ η αίσθηση στο χέρι

2η)Αηδίασα στην πρώτη τζούρα και στην δεύτερη το έσβησα .

Συμπέρασμα

Τα γάντια του μποξ βοηθάνε να κόψετε το τσιγάρο :confused:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.496
Reaction score
42.445
Κόβεται...να το κοψετε οπως τοσοι και τοσοι καπνιστες το εχουν κοψει. Ειμαι ενας απο αυτους, απο τα 13 που το ξεκινησα το εκοψα στα 37...μεχρι τωρα τουλαχιστον. Δυο ηταν τα πιο σημαντικα στοιχεια που με βοηθησαν.
1. Μπουχτισα και οι επιπτωσεις του καπνισματος ηταν πλεον παραπανω απο εμφανεις, μονιμος ξεροβηχας, σχεδον ολικη απωλεια οσφρησης, με το ζορι ανεβαινα τις δυο σκαλες του σπιτιου μου...ας μην επεκταθω αλλο...
2. Το πιο σημαντικο ισως ηταν η σκεψη πως εστω και ενα τσιγαρο λιγοτερο να καπνισω στη ζωη μου ειναι μεγαλο κερδος. Αυτο με βοηθησε στο να δοκιμαζω πολλες φορες να το κοψω ή/και να το ελαττωσω χωρις να απογοητευομαι.

3+ χρονια πλεον, το εβαλα στο στομα μου δυο φορες, δυο καλοκαιρινες νυχτες σε δυο διαφορετικα καλοκαιρια. Τη δευτερη που ηταν και ολιγον...θεριακλιδικη επανηλθε ο ξεροβηχας για κανα μηνα.
Σημερα νοιωθω πολυ πιο σιγουρος για το οτι το εχω αφησει πισω μου οριστικα. Βοηθαει παρα πολυ η βελτιωση της φυσικης καταστασης που μετα τα 2 πρωτα χρονια νομιζω οτι ειναι πιο αισθητή.
Με λενε Βασιλη και ειμαι καλά.

lol
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.028
Reaction score
96.613
Σημερα νοιωθω πολυ πιο σιγουρος για το οτι το εχω αφησει πισω μου οριστικα.
Δεν μπορώ να συμμεριστώ την άποψή σου. Αρκεί μια δύσκολη στιγμή ή συγκυρία για να το ξαναρχίσεις. Το λέω από προσωπική πείρα, αφού το είχα κόψει για 8 χρόνια, από το 1995 έως το 2003.
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.657
Reaction score
75.769
Οι καπνιστές θέλουν κάτι στο στόμα γιατί:

α. είναι κρυφογκέισες
β. στερήθηκαν τη θηλή όταν ήταν μωρά
γ. λέω μ@λακίες
δ. ΔΞ/ΔΑ









Με το ηλεκτρ(ον)ικό τσιγάρο μετά απο μια ολόκληρη* εβδομάδα, δεν αισθάνομαι σχεδόν ποτέ ανάγκη για κανονικό. :) Μια φορά που είπα "να άναβα ένα", τράβηξα δυό απανωτές ηλεκτρ(ον)ικές τζούρες και μου έφυγε.







*λες και είναι δέκα χρόνια κάνω, αλλά όταν δεν το έχεις κόψει ούτε μέρα επι 35 χρόνια δεν παύεις να εκπλήσσεσαι καθημερινά.
 
Last edited:

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.095
Reaction score
4.082
Δεν μπορώ να συμμεριστώ την άποψή σου. Αρκεί μια δύσκολη στιγμή ή συγκυρία για να το ξαναρχίσεις. Το λέω από προσωπική πείρα, αφού το είχα κόψει για 8 χρόνια, από το 1995 έως το 2003.

συμφωνω...
γιατι πιστευω θα προσπαθήσεις να διαχειριστείς την κατασταση ως προιν καπνιστης και όχι ως μη καπνιστης...

αλλα αφου το εχεις καταφερει την πρωτη φορα (με οποια συνταγή δοκιμασες)με την διακοπη του
υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα επιτυχιας και την δευτερη φορα...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.496
Reaction score
42.445
Εξακολουθει να ισχυει το Νο 2 που εγραψα παραπανω. Ακομη και αν το ξαναρχισω εχω κερδισει 3 χρονια ακαπνος. Και αφου θα τα εχω καταφερει την μια φορα να το κοψω για n χρονια την επομενη θα ειναι n χρονια +1 μερα...γιατι οχι;
Ξανακοψ' το Γιαννη εστω και για μια μερα....
 



Μηνύματα
1.900
Reaction score
6.609
... Αρκεί μια δύσκολη στιγμή ή συγκυρία για να το ξαναρχίσεις...
Πάντα θα βρίσκουμε μια δικαιολογία να ανάψουμε ένα τσιγάρο να χαλαρώσουμε, να πιούμε άλλο ένα ουίσκυ να πάνε κάτω τα φαρμάκια ή να πάρουμε τηλέφωνο εκείνη τη Κερκυραία από το πολυτεχνείο που έκανε εκείνο το καταπληκτικό μπουρδέτο δίχως να λερώνει το λευκό baby-doll...

Τo θέμα είναι ΝΑ ενδίδουμε στον στον πειρασμό όσο αυτός ΔΕΝ μας καταστρέφει! Ποτέ το ανάποδο.
 

Μηνύματα
20.537
Reaction score
15.443
Πάντα θα βρίσκουμε μια δικαιολογία να ανάψουμε ένα τσιγάρο να χαλαρώσουμε, να πιούμε άλλο ένα ουίσκυ να πάνε κάτω τα φαρμάκια ή να πάρουμε τηλέφωνο εκείνη τη Κερκυραία από το πολυτεχνείο που έκανε εκείνο το καταπληκτικό μπουρδέτο δίχως να λερώνει το λευκό baby-doll...
Μια χαρα!:)
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.593
Μηνύματα
2.910.512
Members
38.071
Νεότερο μέλος
georgeelli
Top