'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Δεν βασίζεται στο EVO...:rolleyes:
Για να το λες κάτι θα ξέρεις. Θεώρησα ότι βασίζεται σε αυτό γιατί χρησιμοποιεί τους ίδιους drivers.

Να ρωτήσω και κάτι γιατί είμαι άσχετος. Το dac μου δίνει απο την coaxial 32/192.
Αν χρησιμοποιήσω έναν USB to SPDIF converter 32/384 native, θα δώσει 32/384 (δηλαδή παρακάμπτει το chip του dac) ή 32/192 που είναι το όριο του dac μου?
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Όχι, θα παίξεις max 32/192, αφού το ντακ σου δεν μπορεί να διαχειριστεί μεγαλύτερη δειγματοληψία.
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Τελικά εγκαταλείπω την λύση του παραπάνω μετατροπέα λόγω προβλημάτων στα drivers και αρχίζω αναζήτηση για κάτι ποιό σύγχρονο που να είναι συμβατό με τα Mavericks. Όποιος έχει κάποια καλή οικονομική ιδέα, ας την ρίξει...
 


Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Σε ευχαριστώ πολύ Σωκράτη, αλλά δεν πιάνουν καθόλου τα χέρια μου σε τέτοια και δεν θέλω να επιβαρύνω και κανένα φίλο.
Θα προτιμήσω μάλλον κάτι έτοιμο.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
Ρε σύ... γιατί με προσπέρασες έτσι εύκολα???? :o


ΜΕΧΡΙ να βγούν οι σωστοί drivers, κάνε το μακ dual boot και ξένοιασες.
ΌΤΑΝ βγούν οι updated drivers για Mavericks, παίζεις ξανά μπάλα.

Γιατί μπαίνεις στο τρυπάκι πάλι και μάλιστα χωρίς να δοκιμάσεις το απλούστατο παραπάνω? Είναι και τσάμπα. :tongue:
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Ρε σύ... γιατί με προσπέρασες έτσι εύκολα???? :o


ΜΕΧΡΙ να βγούν οι σωστοί drivers, κάνε το μακ dual boot και ξένοιασες.
ΌΤΑΝ βγούν οι updated drivers για Mavericks, παίζεις ξανά μπάλα.

Γιατί μπαίνεις στο τρυπάκι πάλι και μάλιστα χωρίς να δοκιμάσεις το απλούστατο παραπάνω? Είναι και τσάμπα. :tongue:
Αντώνη ο χώρος που μου έχει μείνει στον δίσκο, δεν ξέρω αν σηκώνει τέτοια.
Προτιμώ μιά πιό ορθόδοξη λύση.
 


AriPetro

Ears of Gold
Μηνύματα
960
Reaction score
1.643
Δημήτρη, μου πήρε καμμιά εβδομάδα (μεταξύ δουλειάς, υποχρεώσεων κλπ) να διαβάσω όλο το νήμα της παρουσίασης σου.
Είναι σούπερ το σύστημα σου μου τρέχουν τα σάλια...
Τώρα ηρεμησε, και φχαριστησου το.
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Δημήτρη, μου πήρε καμμιά εβδομάδα (μεταξύ δουλειάς, υποχρεώσεων κλπ) να διαβάσω όλο το νήμα της παρουσίασης σου.
Είναι σούπερ το σύστημα σου μου τρέχουν τα σάλια...
Τώρα ηρεμησε, και φχαριστησου το.
Σε ευχαριστώ Άρη!
Ακόμα προσπαθώ να ρυθμίσω τα ψηφιακά....
 





Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
IMG_9032.jpeg

Dac Schiit Audio Loki Dsd.
Το μαγικό αυτό dacάκι, παίζει φανταστικά όλα μου τα αρχεία μετατρέποντάς τα σε μορφή dsd απο το jriver ή native αν είναι πραγματικά dsd!
Μπορεί όμως και να χρησιμοποιηθεί σαν συμπληρωματικό dac σε κάποιο που δεν παίζει dsd με εναλλαγή απο το κουμπάκι.
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Τον έλεγχο των ψηφιακών, έχει αναλλάβει ένα Mac mini με δίσκο SSD Samsung pro και μνήμη 8gb μόνο για το λειτουργικό σύστημα, και την μουσική έχουν αναλλάβει δύο εξωτερικοί Western Digital των 4ΤΒ έκαστος. Στον ένα βρίσκονται αρχεία υψηλής ανάλυσης όλων των ειδών, και στον δεύτερο 900 ψηφιοποιημένα βινύλια σε 24/192 από τον Γιώργο Δουρμούση και το καταπληκτικό σύστημά του.

IMG_9031.jpeg
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Η επόμενη και τελευταία κίνηση θα είναι η αγορά ενός κανονικού dsd dac, για να έχω την δυνατότητα να ακούσω μέσω αυτού youtube και itunes, αλλά και να συνδέσω πάνω και το ps3 για να βλέπω τα μουσικά blu-ray μου.
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Τα δύο κενά που έχουν μείνει στο rack από το ανέβασμα των τελικών πάνω, θα καλυφθούν με κάποιο vintage καλό αναλογικό ραδιόφωνο αλλά και από το νέο dac.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Η επόμενη και τελευταία κίνηση θα είναι η αγορά ενός κανονικού dsd dac, για να έχω την δυνατότητα να ακούσω μέσω αυτού youtube και itunes, αλλά και να συνδέσω πάνω και το ps3 για να βλέπω τα μουσικά blu-ray μου.
Σε λιγο θα βγει η 2 εκδοση του Audirvana με δικη του ανεξαρτητη library και δεν θα εχεις αναγκη το κωλο-I tunes........ερχονται ωραια κολπα νεε μου!!!!!!!
Το σεταπιον βλεπω οτι οσο παει και απογειωνεται.........μπραβο παλλικαρι μου.......παντα τετοια αγορινα!!!!
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Σε λιγο θα βγει η 2 εκδοση του Audirvana με δικη του ανεξαρτητη library και δεν θα εχεις αναγκη το κωλο-I tunes........ερχονται ωραια κολπα νεε μου!!!!!!!
Το σεταπιον βλεπω οτι οσο παει και απογειωνεται.........μπραβο παλλικαρι μου.......παντα τετοια αγορινα!!!!
Σε ευχαριστώ Βλάση μου!
Μόλις σαραντήσει η κοράκλα μου που γενήθηκε χτές, είσαι καλεσμένος για ακρόαση!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.981
Μηνύματα
2.924.677
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top