Τι είδαμε, τι θα δούμε


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.609
Reaction score
4.149
Περί Nymphomaniac και υψηλών νοημάτων:
P@p@ries Μαρίτσα μου.
Ο Λαρς Φον Σκηνοθέτεν είπε να ξεφύγει από τον αγαπημένο του σουρεαλισμό (πχ. Dogville) και να γυρίσει μια πραγματιστική ταινία.Δλδ απλά και ωμά την ζωή μιας π@ρτόλας.Tι ψάχνουν τώρα όλοι,δεν μπορώ να καταλάβω..

Ναι την είδα και δεν μ' άρεσε.
 





Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Όχι, δεν την έχω δει. Τα αλτέρνατιβ είναι σπεσιαλιτέ άλλων. :p

Απόψε, πρώτα ο Θεός (του Κυρίου δεηθώμεν) παίζει θέαση του Frances Ha :)
 


Μηνύματα
2.256
Reaction score
249
S2000 την εχω δει δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο και δεν ειναι τρομου

3 days to kill συμπαθητικη (βοηθαει κι η πρωταγωνιστρια)
 


Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Μετά λύπης μου η ταινία Frances Ha δεν μου άρεσε. Πολύ θηλυπρεπής, απόλυτα συναισθηματική (με γυναικεία οπτική) και μάλλον απλοϊκή (χαζοβιόλικη) στο σενάριο. Εντελώς δε ακατάλληλη για αντροπαρέα, περισσότερο δεν γίνεται.
Ά, και τύπου ασπρόμαυρη φωτογραφία από "άποψη". :headbang:

Ακολουθώντας στα γρήγορα κάποια ίχνη, ανακάλυψα ότι η συμπρωταγωνίστρια Μάικυ Σάμνερ (φυσιογνωμικά γερακίνα, σαΐνι) είναι κόρη Στινγκ.



Παράλληλα ότι η μάνα - Τρούντυ Στάιλερ - την έχει από κοντά, αφού σε πλήθος φώτοζ είναι μαζί. Η οποία μάνα είναι παραγωγός και ηθοποιός. Έχει μάλιστα πάρει μέρος σε δυό επικές ταινίες, Snatch και Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Που όποιος δεν τις έχει δει να σπεύσει, ώστε να έχει μούτρα να αντικρίσει την κοινωνία με αξιοπρέπεια.:p

Κάτι ακόμα για τη μάνα. Είναι μπιτς και δεν εννοώ παραλία ... :D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.237
Reaction score
85.177
Μετά λύπης μου η ταινία Frances Ha δεν μου άρεσε. Πολύ θηλυπρεπής, απόλυτα συναισθηματική (με γυναικεία οπτική) και μάλλον απλοϊκή (χαζοβιόλικη) στο σενάριο. Εντελώς δε ακατάλληλη για αντροπαρέα, περισσότερο δεν γίνεται.
Ά, και τύπου ασπρόμαυρη φωτογραφία από "άποψη". :headbang:

Ακολουθώντας στα γρήγορα κάποια ίχνη, ανακάλυψα ότι η συμπρωταγωνίστρια Μάικυ Σάμνερ (φυσιογνωμικά γερακίνα, σαΐνι) είναι κόρη Στινγκ.



Παράλληλα ότι η μάνα - Τρούντυ Στάιλερ - την έχει από κοντά, αφού σε πλήθος φώτοζ είναι μαζί. Η οποία μάνα είναι παραγωγός και ηθοποιός. Έχει μάλιστα πάρει μέρος σε δυό επικές ταινίες, Snatch και Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Που όποιος δεν τις έχει δει να σπεύσει, ώστε να έχει μούτρα να αντικρίσει την κοινωνία με αξιοπρέπεια.:p

Κάτι ακόμα για τη μάνα. Είναι μπιτς και δεν εννοώ παραλία ... :D
Άψογη η μαμά, για τα μπάζα η κόρη.
 

Μηνύματα
68
Reaction score
22
thanx anemelos,
την είχα ψυλλιαστει τη δουλειά και δεν είχε δει το φως του προβολέα.. τώρα απλά θα πάει για delete
 

Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Άψογη η μαμά, για τα μπάζα η κόρη.
Σαν ηθοποιός ή σε εξωτερική εμφάνιση;
thanx anemelos,
την είχα ψυλλιαστει τη δουλειά και δεν είχε δει το φως του προβολέα.. τώρα απλά θα πάει για delete
Κοίτα, η ταινία έχει χρησιμότητα. Αν τη δεις με φρέσκια θηλυκή παρέα, βρεις να πεις μια καλή κουβέντα (ειδικά στο τέλος που δεν θα σου αποκαλύψω είναι εύκολο) τότε ... κάνεις δουλειά. :p
 




Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Αυτό που παρατηρώ με τα όμορφα αμυγδαλωτά μου μάτια :rolleyes: είναι ότι επί της μητρός έχει γίνει μια "εικαστική" παρέμβαση, λαϊκιστί πλαστικοποίηση. :D Επί της θυγάτηρος δεν διακρίνω κάτι. Ταυτόχρονα συμμερίζομαι εν μέρει άποψη Βαγγέλη.

Αλλά εδώ δεν απασχολούν τα εξωτερικά, ενδιαφέρει το καλλιτεχνικό μέρος του πράγματος. Γιατί είμεθα σινεφίλ όχι χάιντε-χάιντε. :p
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.096
Μηνύματα
2.888.224
Members
37.986
Νεότερο μέλος
nlena
Top