Έμεινα ..πάκης

Status
Not open for further replies.

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ματαιοπονείς. Το είπε εξ αρχής ο Ear.

Ηχείο για πολύ λίγους. Απαιτεί γνώση, παιδεία,... Προσωπικώς, θα προσέθετα πως είναι απολύτως κατάλληλο για τη συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων που δεν ασχολούνται με το hi-fi, και επομένως δεν υποφέρουν από τις εν αυτώ υφέρπουσες ιδεοληψίες.

Για τους υπολοίπους είναι "πορτατίφ". Τέλος.
Κωστα,αν θελεις απαντας,αλλα εξ'οσων γνωριζεις,η γνωμη σου ειναι οτι οσοι γραφουν εδω υποστηρικτικα,το κανουν λογω "παιδειας και γνωσης" ?
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.194
Reaction score
20.881
Κωστα,αν θελεις απαντας,αλλα εξ'οσων γνωριζεις,η γνωμη σου ειναι οτι οσοι γραφουν εδω υποστηρικτικα,το κανουν λογω "παιδειας και γνωσης" ?
Δεν ξέρω τί κάνουν όλοι αυτοί εδώ μέσα, αλλά η ιδεοληψίες και τα στερεότυπα είναι δύσκολα νοσήματα - σχεδόν ανίατα από κάποια ηλικία και πάνω.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Δεν ξέρω τί κάνουν όλοι αυτοί εδώ μέσα, αλλά η ιδεοληψίες και τα στερεότυπα είναι δύσκολα νοσήματα - σχεδόν ανίατα από κάποια ηλικία και πάνω.
Μακαριοι λοιπον οσοι εχουν την παιδεια και την γνωση να το αντιληφθουν οπως το λες.Η σημερινη "παιδεια και γνωση" προφανως θα ειναι οι ιδεοληψιες και τα στερεοτυπα του αυριο.
 




Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.194
Reaction score
20.881
Μακαριοι λοιπον οσοι εχουν την παιδεια και την γνωση να το αντιληφθουν οπως το λες.Η σημερινη "παιδεια και γνωση" προφανως θα ειναι οι ιδεοληψιες και τα στερεοτυπα του αυριο.
Ουυυυυυ, το μόνο σίγουρο - και για πολύν καιρό. Εδώ υπάρχει πλέον εξ-αί-ρε-τος αλγόριθμος mp3 και κάποιοι ακούν ακόμα από βινύλιο...
 


Μηνύματα
27.749
Reaction score
26.077
Ουυυυυυ, το μόνο σίγουρο - και για πολύν καιρό. Εδώ υπάρχει πλέον εξ-αί-ρε-τος αλγόριθμος mp3 και κάποιοι ακούν ακόμα από βινύλιο...
Γιατί δλδ , τι έχει το βινύλιο?
Οσο για το mp3 και την εξ-αιρετικότητά- του , να το κοιτάξεις αυτό Κωστή.
Α ρε Κόγια που χρειάζεσαι.....:roflmao::p
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ουυυυυυ, το μόνο σίγουρο - και για πολύν καιρό. Εδώ υπάρχει πλέον εξ-αί-ρε-τος αλγόριθμος mp3 και κάποιοι ακούν ακόμα από βινύλιο...
Απο την πρωτη στιγμη της γενεσης του "perfect music forever" ακουνε βινυλιο.
Αυτο το ατιμο το "perfection" ακομη βελτιωνεται !!!!! :superman: :D
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
ωχ.... πιάσαμε και το βινύλιο τώρα....



επειδή άρχισα και βαριέμαι... εδώ είναι ο φάκελος και έχει μέχρι τους 15 γύρους!
 

Μηνύματα
27.749
Reaction score
26.077
ωχ.... πιάσαμε και το βινύλιο τώρα....



επειδή άρχισα και βαριέμαι... εδώ είναι ο φάκελος και έχει μέχρι τους 15 γύρους!
Ασε ρε Βασιλάκη. Αρων την κυτταρίτιδά σου και περιπάτει.
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
ωχ.... πιάσαμε και το βινύλιο τώρα....



επειδή άρχισα και βαριέμαι... εδώ είναι ο φάκελος και έχει μέχρι τους 15 γύρους!
Ναι,που θα τους αφηναμε να αλωνιζουν :D
Ελα εχεις και τοσες κεφαλες.Που χαθηκες ?
 

AriPetro

Ears of Gold
Μηνύματα
953
Reaction score
1.640
...υπάρχει πλέον εξ-αί-ρε-τος αλγόριθμος mp3...
Συμφωνώ απόλυτα και επ' αυξάνω. Το 'χω αναφέρει και εγώ, αν και προφανώς δεν έχω τις γνώσεις σου, αλλά υπάρχουν ακόμα παγιωμένες αντιλήψεις.
Και είναι πλέον τόσο απλό για να συγκρίνει κάποιος στον υπολογιστή του με ένα απλό ABX τεστάκι και τα ακουστικά του. Ανοιχτό μυαλό (και αυτιά) χρειάζεται μόνο.
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
30000.
πηγη προ ενισχυτης καλωδια ηχεια.
περιμενω
Εγω περιμενω το σχολιο σου για cd player/πικαπ , την γνωμη σου,με βαση τις μετρησεις και των δυο.
 

Μηνύματα
5.293
Reaction score
6.444
περιμενω....
ανευ....
(μην βαλεις και εσυ τα linkwitz...)
Zητας τα δικα σου αντικειμενικα εργαστηριακα κριτηρια, να ταυτιστουν με τα υποκειμενικα ακουστικα γουστα του καθενας, μια αιωνοτητα θα περιμενεις.
...απαντησεις μονο απο linkwitz δυστυχως.:D..
τι παει να πει γνωστης ? αυτος που γνωριζει να ακουει? αυτος που εχει πειρα? μουσικη παιδεια? του αρεσει το α η το β? εχετε δηλ την εντυπωση οτι δυο μαεστροι δε θα εχουν διαφορετικα γουστα ?
εγω δεν εχω τιποτε απο ολα αυτα , οφειλω να αναγνωρισω ομως οτι το μονο αντικειμενικα συγκρισιμο ειναι οτι βασιζεται επιστημονικα τεκμηριωμενο ,ολα τααλλα ειναι λογια ναγαπιοματσε
αν κατι δε μας αρεσει αλλα μετραει καλυτερα το χειροτερο καλο ειναι να ψαχτουμε γιατι,και να μην θετουμε ως θεσφατο τα γουστα μας.
ετσι πριν 20 χρονια μην πω ακομη και σημερα πιστευαν-ουν οτι τα βαρια αυτοκινητα με τους σιδερενιους προφυλακτηρες κρατανε καλυτερα και ειναι ασφαλεστερα σε περιπτωση κρουσης μην πω χιλια αλλα παραδειγματα!!
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.145
Reaction score
20.718
Ουυυυυυ, το μόνο σίγουρο - και για πολύν καιρό. Εδώ υπάρχει πλέον εξ-αί-ρε-τος αλγόριθμος mp3 και κάποιοι ακούν ακόμα από FLAC...
Fixed...
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
@SOCO, δηλαδη πιστευεις οτι ενα μηχανημα που μετρα καλυτερα , κατ'αναγκη θα ακουγεται και καλυτερα? Η, ειναι καλυτερο μηχανημα λογω μετρησεων και μονον.
Θα αγοραζες δηλαδη ενα μηχανημα απο pdf η whatever leaflet ?
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.071
Μηνύματα
2.887.595
Members
37.982
Νεότερο μέλος
Kleiber
Top