Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.040
Reaction score
87.768
Ο μόνος λόγος που τρώω ό,τι φυτρώνει και δεν περπατάει, είναι για λόγους υγιεινής διατροφής. Αν δηλαδή όλες οι τροφές που υπάρχουν είχαν τις ίδιες ακριβώς επιπτώσεις στον ανθρώπινο οργανισμό, δεν πρόκειται να ξαναέβαζα στο στόμα μου σαλάτες, όσπρια, φρούτα κλπ. Εξαιρούνται τα ζυμαροειδή και η πάστα που έχουν φυτική προέλευση.

Όταν λοιπόν τρώω όσπρια, το κάνω για να μειώσω την εβδομαδιαία κατανάλωση κρέατος ή αλλιώς έχω μια χαμένη μέρα γευστικά.
Αν είναι να προσθέσω κρέας σε οποιαδήποτε μορφή, η μέρα είναι διπλά χαμένη, γιατί και κρέας θα φάω και σε συνδυασμό που δεν θα ευχαριστηθώ.


Υ.Γ. Σε άλλο post θα γράψω για τις ιδιοτροπίες που έχω, αυτές που τρελαίνουν τον spylab και ...κάνει τον σταυρό του. :D
 

D

Deleted member 23222

Guest
Η κότα αύριο.;)
Η κότα μεθαύριο...

Kαθαρισμένα με τα χεράκια της πολύ σκούρας κυράς, στη κεντρική αγορά του χωριού!!!
Θα ξαναπλυθούν στο σπίτι με εμφιαλωμένο φυσικά, και μετά θα βραστούν για σούπα...

10 ευρουδάκια...;)
fish.jpg
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.040
Reaction score
87.768
Η κότα μεθαύριο...

Kαθαρισμένα με τα χεράκια της πολύ σκούρας κυράς, στη κεντρική αγορά του χωριού!!!
Θα ξαναπλυθούν στο σπίτι με εμφιαλωμένο φυσικά, και μετά θα βραστούν για σούπα...

10 ευρουδάκια...;)
View attachment 101571

Μέχρι και η σακούλα είναι μαύρη!!! :lolsign:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.894
Reaction score
46.145
Ο μόνος λόγος που τρώω ό,τι φυτρώνει και δεν περπατάει, είναι για λόγους υγιεινής διατροφής. Αν δηλαδή όλες οι τροφές που υπάρχουν είχαν τις ίδιες ακριβώς επιπτώσεις στον ανθρώπινο οργανισμό, δεν πρόκειται να ξαναέβαζα στο στόμα μου σαλάτες, όσπρια, φρούτα κλπ. Εξαιρούνται τα ζυμαροειδή και η πάστα που έχουν φυτική προέλευση.

Όταν λοιπόν τρώω όσπρια, το κάνω για να μειώσω την εβδομαδιαία κατανάλωση κρέατος ή αλλιώς έχω μια χαμένη μέρα γευστικά.
Αν είναι να προσθέσω κρέας σε οποιαδήποτε μορφή, η μέρα είναι διπλά χαμένη, γιατί και κρέας θα φάω και σε συνδυασμό που δεν θα ευχαριστηθώ.


Υ.Γ. Σε άλλο post θα γράψω για τις ιδιοτροπίες που έχω, αυτές που τρελαίνουν τον spylab και ...κάνει τον σταυρό του. :D
Παραδίνομαι ....Αλήθεια σε λεω:o
 

D

Deleted member 23222

Guest
Μέχρι και η σακούλα είναι μαύρη!!! :lolsign:
Eδώ υπάρχει μόνο πλαστικό...το χαρτί "απαγορεύεται".
Αν πάθουν κάτι οι χελώνες...θα τις φάνε!!:D
[DOUBLEPOST=1532195355][/DOUBLEPOST]
Παραδίνομαι ....Αλήθεια σε λεω:o
Να σου πω την αλήθεια, αν και μου αρέσουν σχεδόν τα πάντα, κι εγώ τρώω όσπρια για να μη φάω κρέας...
Οπότε ποτέ δεν ανακατεύω ένα λαδερό ή όσπριο με κρεατικό.

Αν είχα το ελεύθερο, τέσσερις ημέρες την εβδομάδα θα έτρωγα ψάρια, και τρείς κρέας...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.894
Reaction score
46.145
Eδώ υπάρχει μόνο πλαστικό...το χαρτί "απαγορεύεται".
Αν πάθουν κάτι οι χελώνες...θα τις φάνε!!:D
[DOUBLEPOST=1532195355][/DOUBLEPOST]

Να σου πω την αλήθεια, αν και μου αρέσουν σχεδόν τα πάντα, κι εγώ τρώω όσπρια για να μη φάω κρέας...
Οπότε ποτέ δεν ανακατεύω ένα λαδερό ή όσπριο με κρεατικό.

Αν είχα το ελεύθερο, τέσσερις ημέρες την εβδομάδα θα έτρωγα ψάρια, και τρείς κρέας...

Ρε σεις το συγκλινο το βάζεις για τη γεύση, δεν ξέρω πώς το έχετε στο μυαλό σας....Η ποσότητα που βάζεις σε αυτού του είδους φαγητά δεν ξεπερνά το μέγεθος ενός μικρού καροτου πχ.
Δεν γίνεται να βάλεις περισσότερο γιατί μετά δεν θα τρώγεται....
 

D

Deleted member 23222

Guest
Ρε σεις το συγκλινο το βάζεις για τη γεύση, δεν ξέρω πώς το έχετε στο μυαλό σας....Η ποσότητα που βάζεις σε αυτού του είδους φαγητά δεν ξεπερνά το μέγεθος ενός μικρού καροτου πχ.
Δεν γίνεται να βάλεις περισσότερο γιατί μετά δεν θα τρώγεται....
Άσε ρε...:D

Σαν να σε βλέπω να τρως και χάντρες φασόλια με γίδα...;):D

ΥΓ.
Τα σπάει!!!!
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.894
Reaction score
46.145
Άσε ρε...:D

Σαν να σε βλέπω να τρως και χάντρες φασόλια με γίδα...;):D

ΥΓ.
Τα σπάει!!!!
Αυτό με την φουλ κρεατοφαγία να το κοιτάξεις λιγο σε παρακαλώ.
Τι κακό έχει η φασολάδα?
Πες μου σε παρακαλώ???
 



D

Deleted member 23222

Guest
Με την σαλτσα , τι πως αλλιως!!??
Κάνε ότι θέλεις με τη σάλτσα μετά.
Το μακαρόνι όμως φτιάξτο όμορφα.
Άλλωστε το άμυλο από μόνο του, δεν αρκεί να δέσεις σάλτσα αν δεν έχει λιπαρά, όπως πχ σάλτσες λαχανικών...
Άσε δε το άρωμα...
 


D

Deleted member 23222

Guest
αυτο και 2 ποτηρια κοκα λαιτ
το ξεσκισα
View attachment 101585
Ανάργυρε κόψε την light...
Όλο βλαβερές συνήθειες είσαι...:(

Σε κάποιο εστιατόριο που βρέθηκα,πολύ...μουσουλμανικό, οι σερβιτόροι έφερναν αγνό χυμό πορτοκάλι συνοδεία με τα αρνίσια κεμπάπ, πέρα από το κλασικό αριάνι...
Μια χαρά πήγαινε...;)
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.894
Reaction score
46.145
Επιτέλους, real food!!! :drinks::drinks::drinks::drinks:
Σε πω εγώ εσένα αύριο που μάλλον θα φτιάξω μπάμιες :p:D

Με χαντακωσεται σημερα τη φασουλάδα ητονε μεγάλο λάθος :D
[DOUBLEPOST=1532210700][/DOUBLEPOST]
Free way στα μελίσσια, μπράβο τους!

View attachment 101587
Λέω να πάω μια βόλτα κατά κει μεριά....Κάτι σαλάκια μου έφυγαν βλέποντας την φωτό...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.595
Μηνύματα
2.910.586
Members
38.072
Νεότερο μέλος
melkon
Top