Silo 2023 Apple TV Sci-Fi Series


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.983
Reaction score
55.253
...Τα δύο πρώτα επεισόδια υπόσχονται πολλά για τη συνέχεια. Δομούν σχολαστικά το δυστοπικό σύμπαν και την ατμόσφαιρα στην υπόθεση κάνοντας το κοινό να συμπάσχει με τους χαρακτήρες. Δημιουργούν επίσης απαραίτητες προεκτάσεις για ζητήματα όπως η διάκριση των τάξεων και η τάση επανακαθορισμού εννοιών και αξιών όπως υφίστανται στην πραγματικότητα σε σύγχρονες κοινωνίες.

H σειρά έχει ήδη εγκριθεί για δεύτερη σαιζόν όπου θ'αφορά προφανώς στη συνέχεια από τα λογοτεχνικά έργα.

1683468427003.png
 

Μηνύματα
13.965
Reaction score
15.833
...Τα δύο πρώτα επεισόδια υπόσχονται πολλά για τη συνέχεια. Δομούν σχολαστικά το δυστοπικό σύμπαν και την ατμόσφαιρα στην υπόθεση κάνοντας το κοινό να συμπάσχει με τους χαρακτήρες. Δημιουργούν επίσης απαραίτητες προεκτάσεις για ζητήματα όπως η διάκριση των τάξεων και η τάση επανακαθορισμού εννοιών και αξιών όπως υφίστανται στην πραγματικότητα σε σύγχρονες κοινωνίες.

H σειρά έχει ήδη εγκριθεί για δεύτερη σαιζόν όπου θ'αφορά προφανώς στη συνέχεια από τα λογοτεχνικά έργα.

View attachment 291029
Αυτή τέρμα δεξιά ποιά είναι ; Καλή ηθοποιός φαίνεται απο κάτι δευτερόλεπτα στο τρέιλερ και μόνο.

Κάπου πάει το μυαλό μου αλλά ...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.983
Reaction score
55.253
Αυτή τέρμα δεξιά ποιά είναι ; Καλή ηθοποιός φαίνεται απο κάτι δευτερόλεπτα στο τρέιλερ και μόνο.

Κάπου πάει το μυαλό μου αλλά ...

Για τα βιβλία στα οποία βασίζεται η σειρά :
 

Μηνύματα
13.965
Reaction score
15.833

Για τα βιβλία στα οποία βασίζεται η σειρά :
Α, είναι παλιά ιστορία. Μέσα και ο Τιμ Ρόμπινς βλέπω. Ωραία.

Since its initial publication, multiple attempts have been made to adapt the Wool series into a film or television series. Film rights for the story were sold in May 2012 to 20th Century Fox, and director Ridley Scott and Steve Zaillian were named as producers.[13][14][15] This project never came to fruition due to the acquisition of 21st Century Fox by Disney.[16] In July 2018, AMC announced LaToya Morgan would be adapting Wool for the network as a series.[17]The series was later moved to Apple TV+. In May 2021, press releases were sent out stating that Graham Yost would write the series, Morten Tyldumwould serve as director, and Rebecca Ferguson would star and serve as executive producer. Howey, Remi Aubuchon, Nina Jack, and Ingrid Escajeda also serve as executive producers.[18] In August 2021, Tim Robbins joined the cast.[
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.680
Reaction score
86.546
Αναίσθητε. 😀
Εγώ τουλάχιστον θα δω το πρώτο επεισόδιο για να κράζω μετά με επιχειρήματα. Όχι σαν κάτι άλλους που βλέπουν μόνο τα trailers και κάνουν αναλύσεις. :whistling:


Γενικά όπου υπάρχει apocalyptic, post-apocalyptic ιστορία είναι η χαρά της κουλτούρας για θεωρίες από αυτές που ατενίζεις το άπειρο μαζί με άλλους αντίστοιχους παπάρες και νιώθεις ανώτερο ον...

Αν κλάψω πολύ θα σας το πω. Τουλάχιστον παίζει ο Common (rapper) που στα 90s ήταν στο playlist μου. Μετά έγινε ακτιβιστής, vegan κι ό,τι άλλο στραβό έχει η εποχή μας. :roflmao:
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.595
Reaction score
75.485
ο Common (rapper) που στα 90s ήταν στο playlist μου. Μετά έγινε ακτιβιστής, vegan κι ό,τι άλλο στραβό έχει η εποχή μας.
Μια χαρά παίζει στις ταινίες. :)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.680
Reaction score
86.546
Μια χαρά παίζει στις ταινίες. :)
Πράγματι. Το 'χει το καλλιτεχνικό γενικώς. Και φωνάρα. Άσε που είναι και χριστιανός, πού το πας αυτό; :biggrin:

Από τη σειρά του GQ που βάζει διάσημους να παρουσιάζουν τα 10 πράγματα που τους είναι απαραίτητα καταλαβαίνεις πολλά για κάποιον.

 





Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.335
Μηνύματα
2.897.970
Members
38.029
Νεότερο μέλος
nikpeg
Top