Ποδήλατο

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.637
Reaction score
86.425
Η συμπάθεια του @xfader! :p :roflmao:
Ο Αναστόπουλος είναι από τους καλύτερους προπονητές στον κόσμο τα τελευταία χρόνια. Respect.

Η δική μου ένσταση ήταν στο κομμάτι του σχολιαστή, εκεί που χρειάζονται άλλες ικανότητες με πρώτη και κύρια τη χρήση των ελληνικών με ένα λεξιλόγιο που να έχει πάνω από 100 λέξεις.

Εντάξει, μπροστά στον Τριανταφύλλου είναι Μπαμπινιώτης, αλλά και πάλι δεν είναι αυτό το μέτρο σύγκρισης.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.237
Reaction score
20.851
Το ξέρω ρε, σε πειράζω! Παρεμπιπτόντως, εάν δεν έχεις δει το "Mark Cavendish - Never enough", δες το. Δείχνει ακριβώς αυτό που λες - πόσο καλός προπονητής είναι.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.637
Reaction score
86.425
Το ξέρω ρε, σε πειράζω! Παρεμπιπτόντως, εάν δεν έχεις δει το "Mark Cavendish - Never enough", δες το. Δείχνει ακριβώς αυτό που λες - πόσο καλός προπονητής είναι.
Αποφεύγω τα αθλητικά ντοκιμαντέρ του Netflix γιατί προσπαθεί με το ζόρι να τους δώσει δραματική "υπόθεση", πρώτον για να είναι αρεστό στους εκτός του αθλήματος και δεύτερον γιατί οι παραγωγοί του είναι αυτής της λογικής.

Ο αθλητισμός μου αρέσει για την κυνικότητά του και τα νούμερα. Αν θέλω σαπουνόπερες υπάρχουν άφθονες αλλού.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.237
Reaction score
20.851
Αποφεύγω τα αθλητικά ντοκιμαντέρ του Netflix γιατί προσπαθεί με το ζόρι να τους δώσει δραματική "υπόθεση", πρώτον για να είναι αρεστό στους εκτός του αθλήματος και δεύτερον γιατί οι παραγωγοί του είναι αυτής της λογικής.

Ο αθλητισμός μου αρέσει για την κυνικότητά του και τα νούμερα. Αν θέλω σαπουνόπερες υπάρχουν άφθονες αλλού.
Το συγκεκριμένο το βρήκα "ανθρώπινο", όχι "δραματικό". Διέκρινα και το στοιχείο της κυνικότητας, ίσως όχι στο βαθμό που αναμένεις εσύ, κάνει, όμως, αισθητή την παρουσία του.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.499
Reaction score
45.186
Ο κύβος ερρίφθη και λέγεται Elite XR-T, επίσης βρέθηκε μαγαζί από Ελλάδα με πλήρη υποστήριξη σε περίπτωση αστοχίας ή σε περίπτωση που χρειαστεί κάποια εξάρτημα-ανταλλακτικό
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.237
Reaction score
20.851
Καταρχάς, με γεια και καλές προπονήσεις!

Extra κασέτα έχεις; Το μοντέλο που πήρες δεν έχει, θα χρειαστεί να βάλεις δικιά σου.

Είναι αυτό που πήρα από το bike24 και το επέστρεψα, επειδή αρνιόταν να συνδεθεί με το tablet ή/και με το TrainerRoad. Φαντάζομαι 1.5 χρόνο μετά, αυτό το πρόβλημα επικοινωνίας να έχει διορθωθεί.:)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.499
Reaction score
45.186
Ευχαριστώ!!
Δεν έχω προβεί ακόμα σε αγορά (θα γίνει από βδομάδα) το εξάντλησα όμως σε έρευνα σύμφωνα με τις ανάγκες μου, το συζήτησα με φίλους και κατέληξα σε αυτό. Είναι ότι πχιο βάλιου φορ μάνεϊ αυτή τη στιγμή Γιώργη, το έβγαλε σε προσφορά η elite γιατί προφανώς ετοιμάζει να παρουσιάσει κάτι νέο.
Ναι, κασέτα έχω.

Και δγιό σημερινές-πρωινές φώτο από ανάβαση φυλής
IMG_20231008_150444.jpg
IMG-dbb60022edfc5fd35bffd0b267d282d2-V.jpg
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.237
Reaction score
20.851
Νέο trainer παρουσίασε, είναι το Justo, όμως το κόστος αγοράς του είναι μεγάλο - αρκετά μεγαλύτερο του Diretto XR - χωρίς να προσφέρει κάτι το τρομερό επιπλέον.

Φίλε, το XR-T, είναι καλοκατασκευασμένο, έχει βαρύ flywheel και πολύ καλή σταθερότητα χάρη στα τρία πόδια - τα οποία έχουν μαλακά πλαστικά "ποδαράκια" για να απορροφούν τυχόν κραδασμούς. Θα σε ικανοποιήσει, είναι καλή αγορά - ανεξάρτητα από το γεγονός ότι εμένα δεν μου "έκατσε ".
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.499
Reaction score
45.186
Νέο trainer παρουσίασε, είναι το Justo, όμως το κόστος αγοράς του είναι μεγάλο - αρκετά μεγαλύτερο του Diretto XR - χωρίς να προσφέρει κάτι το τρομερό επιπλέον.

Φίλε, το XR-T, είναι καλοκατασκευασμένο, έχει βαρύ flywheel και πολύ καλή σταθερότητα χάρη στα τρία πόδια - τα οποία έχουν μαλακά πλαστικά "ποδαράκια" για να απορροφούν τυχόν κραδασμούς. Θα σε ικανοποιήσει, είναι καλή αγορά - ανεξάρτητα από το γεγονός ότι εμένα δεν μου "έκατσε ".
Δεν το ήξερα ότι έχει βγάλει ήδη καινούριο trainer γιατί έχω εστιάσει μαναχά στο XR μοντέλο. Ένα από τα παλικάρια στις παραπάν φώτο εχει το XR εδώ και πολύ καιρό, είναι βαρβάτο μπιστόλι και δεν έχει κάνει κιχ το trainer, το ίδιο με είπε και αυτός για τη σταθερότητα στο πάτωμα αλλά και για το αθόρυβο του πράγματος, το τελευταίο στη έρευνα που έκανα ήταν ένα από τα βασικά.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.499
Reaction score
45.186
Θα χρειαστώ πιθανόν βοήθεια με τι trainer, για πείτε τα βήματα για συνδρομή στο zwift και τι άλλο χρειάζεται για hr και λοιπούς αισθητήρες.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.637
Reaction score
86.425
Θα χρειαστώ πιθανόν βοήθεια με τι trainer, για πείτε τα βήματα για συνδρομή στο zwift και τι άλλο χρειάζεται για hr και λοιπούς αισθητήρες.

Όλα είναι εδώ:

How It Works - Zwift

Φτιάχνεις λογαριασμό, κατεβάζεις την εφαρμογή για το λειτουργικό σου και συνδέεις από μέσα τις Bluetooth ή ANT+ συσκευές.

Στην αρχή μπορείς να προχωρήσεις με trial mode πριν ενεργοποιήσεις μέσω πληρωμής.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.499
Reaction score
45.186
Εύκολο φαίνεται, για να δούμε και στη πράξει...
Συνήθως με αυτές τις τεχνολογίες του διγιαβόλου έχω θέματα :)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.637
Reaction score
86.425
Εύκολο φαίνεται, για να δούμε και στη πράξει...
Συνήθως με αυτές τις τεχνολογίες του διγιαβόλου έχω θέματα :)
Όχι ρε συ. Εδώ το έχει βάλει φίλη που δεν ξέρει να κάνει restart το τάμπλετ. :biggrin:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.499
Reaction score
45.186
Κάτι τελευταίο, το trainer έχει θκότ βατόμετρο σωστά?
Αρα δεν συνδέω κάπου το βατόμετρο του ποδηλάτου, σωστά?
 

Μηνύματα
20.773
Reaction score
14.777
Έχει δικό του, αλλά λογικά το συνδέεις επειδή μεταδίδει και τις πληροφορίες cadence (εφόσον δεν έχεις προφανώς ξεχωριστό αισθητήρα με το 4iiii).
 
Last edited:


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.637
Reaction score
86.425
Το cadence το υπολογίζει με αρκετά καλή ακρίβεια το software ακόμα κι αν δεν βάλουμε κανέναν αισθητήρα.
Έχει όμως ένα lag άρα στα γρήγορα πάνω-κάτω δεν επαρκεί.
 

Μηνύματα
1.298
Reaction score
2.273
Ο κύβος ερρίφθη και λέγεται Elite XR-T, επίσης βρέθηκε μαγαζί από Ελλάδα με πλήρη υποστήριξη σε περίπτωση αστοχίας ή σε περίπτωση που χρειαστεί κάποια εξάρτημα-ανταλλακτικό
Μεγειά καλορίζικο. Ξεκίνα με το MyWoosh που είναι δωρεάν και βλέπεις για Zwift. Βάλτο στο κινητό σου για αρχή με μία βάση κινητού από jumbo στο τιμόνι να παίξεις απευθείας όταν παραλάβεις και μετά πας σε ολοκληρωμένες λύσεις με pc κλπ
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.637
Reaction score
86.425
Το MyWhoosh το περίμενα με χαρά και όταν πήγα να το κατεβάσω από το Windows App Store μου έβγαζε ότι η CPU μου δεν είναι επαρκής. Σε PC 2,5 ετών. Υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με κάποιες AMD μάλλον.
 

Μηνύματα
20.773
Reaction score
14.777
Από περιέργεια το κατεβάζω τώρα κι εγώ (δεν θα το χρησιμοποιήσω σε trainer, τουλάχιστον τώρα), σε PC με AMD cpu, αλλά nvidia κάρτα... (3 χρονών όλα).
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.319
Μηνύματα
2.897.282
Members
38.027
Νεότερο μέλος
d tv
Top