Ποδήλατο

Μηνύματα
15.571
Reaction score
21.774
δικαίωμα, τα di2 2χ10 που είχες τι γίνανε;
επίσης , πίσω που σταματάει το καβλώδιο, έχει stopper ο σκελετός;
 

Μηνύματα
20.805
Reaction score
14.790
Καλά για το πίσω ντεραγιέ δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο, βάζει όλο το καλώδιο και σταματά πάνω στο στόπερ του ντεραγιέ...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.506
Reaction score
45.203
Κάνε το Χ1... τι τα 'έχουμε' τα βατ... :geek: :roflmao:
Το σκέφκα και αυτό, χρειάζομαι όμως τουλάχιστον ένα δίσκο μικρότερο, με ένα 48 φύλλο νομίζω πως θα γίνει δλειά υπό όλες τις συνθήκες.

δικαίωμα, τα di2 2χ10 που είχες τι γίνανε;
επίσης , πίσω που σταματάει το καβλώδιο, έχει stopper ο σκελετός;
Δεν είναι απλά δύο ντεραγιέ η δλειά κρόκ, λείπουν πολλά πράγματα ώστε να δλέυει η di2 και μη ξεχνάς ότι κοστίζουν. Κάποια από αυτά χρησιμοποίησα στο deda, κάποια έχουν χαλάσει από το ατύχημα και κάποια πούλησα.
Πίσω δεν χρειάζομαι κόντρα στο καλώδιο, θα πάει κατευθείαν πανω στο ντεραγιέ, το μπροστά είναι το πρόβλημα.
 

Μηνύματα
15.571
Reaction score
21.774
Καλά για το πίσω ντεραγιέ δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο, βάζει όλο το καλώδιο και σταματά πάνω στο στόπερ του ντεραγιέ...
δίκιο έχεις, να τώρα με την di2 το ξέχασα ο καψερός
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.506
Reaction score
45.203
Θα βρεθεί η λύση όπως και να έχει, σημασία έχει ότι έχω σκελετό νταμάρι για trainer, να το πατάς και να το ευχαριστιέσαι, το deda είναι τσιλιβήθρα για αυτή τη δλειά, είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα το κόψω στη μέση...
 

Μηνύματα
15.571
Reaction score
21.774

αυτό έχει και 3 επιλογές σε διάμετρο. θες προφανώς και ενδιάμεση βίδα για μικρορύθμιση πχ
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.640
Reaction score
86.430
Nice concept... (αν δεν βιαζόταν ο Χρήστος, ίσως τον γλίτωνε από τα θέματα με τα μπρος πίσω ντεραγιέ)


Πολύ έξυπνη ιδέα αλλά δουλεύει μόνο με το software της Zwift.
 

Μηνύματα
20.805
Reaction score
14.790
Όχι δε νομίζω, τουλάχιστον με το μικρό τηλεκοντρόλ (φαίνεται να...) αλλάζει ταχύτητες ανεξάρτητα software. Με το άλλο που δείχνει, ένα πιο προχωρημένο κοντρόλ, αυτό μάλλον μόνο με zwift...

Εξάλλου όσο κι αν 'αγαπάει' κάποιος το zwift, πολύ δύσκολα θα έβλεπα να αγοράσει ένα trainer που θα δουλεύει αποκλειστικά μόνο με αυτό.

Στο GCN ουσιαστικά είναι μόνο μια απλή παρουσίαση του, για κανονικό τεστ πρέπει να δούμε άλλα βίντεο (κατά πάσα πιθανότητα θα το έχει κι ο συνήθης ύποπτος, ο dcrainmaker, αλλά και άλλοι όπως ο αυστραλός φίλος του).

---

Νάτα τα πρώτα...



 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.640
Reaction score
86.430
Μακάρι να το "ανοίξουν". Από έναν beta tester είχα διαβάσει ότι είναι κλειδωμένο. Ας περιμένουμε την τελική version στα reviews.
 

Μηνύματα
20.805
Reaction score
14.790
Ναι, αν είναι κλειδωμένο και με το μικρό τηλεκοντρόλ, δεν θα το πρότεινα για αγορά σε κανένα. Διαφορετικά κι εγώ το σκέφτομαι...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.640
Reaction score
86.430
Κι εγώ το ζαχαρώνω για να έχω λόγο να ανέβω στο ποδήλατο. Βαριέμαι και που το βλέπω. :D
 

Μηνύματα
20.805
Reaction score
14.790
Έχουμε την απάντηση αν δουλεύει το virtual shifting με άλλες πλατφόρμες: Για την ώρα όχι (φαίνεται όμως ότι μπορούν να το υιοθετήσουν)

Clipboard02.jpg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.506
Reaction score
45.203
Nice concept... (αν δεν βιαζόταν ο Χρήστος, ίσως τον γλίτωνε από τα θέματα με τα μπρος πίσω ντεραγιέ)

Ωραία μαγκιά, ακόμα και να το είχα δει Σώτο πάλι το direto θα αγόραζα. Όλο αυτό το καιρό έχω κάνει τη θκιάμ έρευνα στο ελεύθερο χρόνο. (δγιάβασα μέχρι και το σχόλιο του Γιώργου στο bike24 φαντάς)
Εντέλει οι εταιρίες που αξίζει να ασχοληθεί κάποιος είναι η wahoo και η elite, μένεις σίγουρα μακριά από tacx.

Edit.
Και κάτι πολύ σημαντικό, αν δουλέψεις αρκετά ένα trainer και το ζορίσεις θα βγάλει σχεδόν σίγουρα πρόβλημα. (συμβαίνει σε όλα)
Αν δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας δεν σε καλύπτει ο εδώ αντιπρόσωπος, έχεις να κάνεις με το κατάστημα που ψώνισες και τρέχα γύρευε...
Μετά τη ταλαιπωρία που τράβηξα με τους τροχούς (θυμάσαι) για 50 και 100 ευρά παραπάν δεν ρισκάρω ξανά αγορές απ' όξω.
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.640
Reaction score
86.430
Το άλλο ντροπιαστικό που ανακάλυψα στο MyWhoosh. Έκανα εγγραφή και μου είπε ότι είναι λάθος η ημερομηνία γέννησης! o_O

Μπερδεύτηκα και ψάχνοντας βλέπω στα ψιλά γράμματα ότι δεν μπορείς να βάλεις ημερομηνία πριν το 1970. Οπότε εγώ του 68 έκλεψα 2 χρόνια για να με δεχτεί. :dance2:

Γεροντοφοβικό software πρώτη φορά είδα. :o
 

Μηνύματα
20.805
Reaction score
14.790
Είχαμε τα όρια ηλικίας σε προσλήψεις, τώρα θα έχουμε και στα λογισμικά για να μπορείς να καβαλήσεις trainer... :roflmao: :lolsign: :party:
 



Μηνύματα
20.805
Reaction score
14.790
Ωραία μαγκιά, ακόμα και να το είχα δει Σώτο πάλι το direto θα αγόραζα. Όλο αυτό το καιρό έχω κάνει τη θκιάμ έρευνα στο ελεύθερο χρόνο. (δγιάβασα μέχρι και το σχόλιο του Γιώργου στο bike24 φαντάς)
Εντέλει οι εταιρίες που αξίζει να ασχοληθεί κάποιος είναι η wahoo και η elite, μένεις σίγουρα μακριά από tacx.

Edit.
Και κάτι πολύ σημαντικό, αν δουλέψεις αρκετά ένα trainer και το ζορίσεις θα βγάλει σχεδόν σίγουρα πρόβλημα. (συμβαίνει σε όλα)
Αν δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας δεν σε καλύπτει ο εδώ αντιπρόσωπος, έχεις να κάνεις με το κατάστημα που ψώνισες και τρέχα γύρευε...
Μετά τη ταλαιπωρία που τράβηξα με τους τροχούς (θυμάσαι) για 50 και 100 ευρά παραπάν δεν ρισκάρω ξανά αγορές απ' όξω.
Επιστροφή στο τόπικ του trainer...

Από ποιο μαγαζί το πήρες Χρήστο;
 

Μηνύματα
15.571
Reaction score
21.774
εγώ πάντως ψήνομαι για elite smart roller , μαζεύεται και το κρύβεις σε ένα ντουλάπι.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.319
Μηνύματα
2.897.399
Members
38.026
Νεότερο μέλος
d tv
Top