Ποδήλατο

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.586
εσκεφτόμανε, κυριακή πρωί να ρίξω κανά 2-3 υμηττούς ένεκα η κανονική ανάβαση είναι το σάββατο 28η και μάλιστα αργά την ώρα των σχολικών παρελάσεων (οπότε άκυρο απο μένα).
έβλεπα και τον ζαμπ που πήγε για διπλό τις προάλλες, είναι που έχω να ανέβω και κανα μήνα, μην ερχόταν και ο μπρε να σπάσει λίγο πλάκα, τι θα λέγατε για 0800 στην βρυσούλα απο παπάγου μεριά να πάμε μια την παπαγιότικη διαδρομή και 1-2 την καισαριανή μεριά και μετά κανα καφεδάκι να πάνε κάτω τα φαρμάκια ;
αν είναι για 3 φορές 1130 πιστεύω θα έχουμε καθαρίσει.
Άμα δεν βγαίνει η 3η υπάρχει πάντα και η μισή μέχρι διχάλα ή ΟΤΕ ή ότι κάτσει.
Θα σου πω πόσα προβλήματα έχει η ιδέα σου.

1ο: Υμηττός την Κυριακή είναι βασανιστήριο. Έχει τόσο κόσμο και τόσα αυτοκίνητα που είναι πολύ επικίνδυνο. Χθες πήγε ένα μίκρα να με στείλει στα κυπαρίσσια καθώς κατέβαινα διότι προσπαθούσε να προσπεράσει ποδηλάτη που ανέβαινε στη στροφή. Άσε το μποτιλιάρισμα στα γεφυράκια που με το ζόρι περνάει ένα αμάξι..

2ο: Από Παπάγου τρως τον τοίχο στο νεκροταφείο με το 18% κλίση χωρίς λόγο και βγαίνεις από στοπ.

3ο: Εγώ θέλω 1 ώρα για την κάθε ανάβαση χοντρικά, βάλε κι ένα τέταρτο κατάβαση και λίγο σκούπισμα ιδρώτα και ανάσες, ντύσιμο-γδύσιμο κτλ. Πάμε μιάμιση ώρα τουλάχιστο ανά ανάβαση, επομένως το τρως το πεντάωρο. Το 1130 είναι ουτοπικό.

Πάμε Σάββατο (το επόμενο αφού αυτό είναι 28η) και πάντα από καλοπούλα, να χαιρετάμε και τις θείτσες με τα μπατόν.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Ιγω δεν ψήνομαι για Υμηττό για όλους τους παραπάν λόγους που ανέφερε ο ζαμπαλος και επειδή πρέπει να διασχίσω τη μισή πόλη για να φτάσω εκεί.
Το προηγούμενο Σάββατο που πήγα από Περιστέρι γίνονταν 07:30 το πρωί του Κουτρούλη ο γάμος στους δρόμους. Το σχολίασα το θέμα με κάποιους στα φανάρια ρωτώντας "που πάνε όλοι τόσο πρωί" και τι με λέει ο άλλος, ανάπτυξη αγαπητέ! :roflmao:
 

Μηνύματα
21.128
Reaction score
15.139
Κάποια πρόταση για παπούτσια ΜΤΒ SPD (για το MTB αλλά και το road, αφου και στα δύο χρησιμοποιώ πετάλια SPD); Τα fizik που είχα φάγανε τα ψωμιά τους... (ίσως και δύο διαφορετικά ζευγάρια, ένα πιο πολύ για road και ομαλούς δρόμους, και δεύτερο για πιο άγριες καταστάσεις στα... βουνά, να μην γλιστράει κλπ...).
 

Μηνύματα
14.540
Reaction score
16.378
Κάποια πρόταση για παπούτσια ΜΤΒ SPD (για το MTB αλλά και το road, αφου και στα δύο χρησιμοποιώ πετάλια SPD); Τα fizik που είχα φάγανε τα ψωμιά τους... (ίσως και δύο διαφορετικά ζευγάρια, ένα πιο πολύ για road και ομαλούς δρόμους, και δεύτερο για πιο άγριες καταστάσεις στα... βουνά, να μην γλιστράει κλπ...).
Σε έχουν λειώσει οι δρόμοι βρέι. Κάτσε και λίγο σπίτι στον καναπέ. :D 😍
 

Μηνύματα
21.128
Reaction score
15.139
Άμα κάθομαι βαριέμαι, κι όταν βαριέμαι, βαριέμαι ακόμα περισσότερο, και μετά... δεν κάνω ποδήλατο, και άμα δεν κάνω ποδήλατο... βαριέμαι! Καταλαβαίνεις τι δράμα σε loop ζω... Να, σήμερα ας πούμε, δεν πήγα, αλλά βαριόμουναααα... (η αλήθεια είναι ότι κοιμάμαι και λίγες ώρες το βράδυ, έτσι με πιάνει νύστα το απογευματάκι, έτσι και κάτσω, πάει... με πήρε ο ύπνος! ). :roflmao: :gamer: :geek: :lolsign:
 

Μηνύματα
14.540
Reaction score
16.378
Άμα κάθομαι βαριέμαι, κι όταν βαριέμαι, βαριέμαι ακόμα περισσότερο, και μετά... δεν κάνω ποδήλατο, και άμα δεν κάνω ποδήλατο... βαριέμαι! Καταλαβαίνεις τι δράμα σε loop ζω... Να, σήμερα ας πούμε, δεν πήγα, αλλά βαριόμουναααα... (η αλήθεια είναι ότι κοιμάμαι και λίγες ώρες το βράδυ, έτσι με πιάνει νύστα το απογευματάκι, έτσι και κάτσω, πάει... με πήρε ο ύπνος! ). :roflmao: :gamer: :geek: :lolsign:
Καλά εάν και εγώ ζούσα εκεί που ζείς εσύ, όλο έξω θα ήμουνα.

Η Αθήνα άστα να πάνε ... είναι λες και όλοι παίρνουνε captagon. :D Ο Bretsos εξαιρείται ...πιάνει και συζήτηση μαζί τους στην κίνηση ρωτώντας τους πράγματα. :D 😍 Πως δεν τον πυροβολήσανε ακόμη, ένας Θεός ξέρει. :D
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Bretsos εξαιρείται ...πιάνει και συζήτηση μαζί τους στην κίνηση ρωτώντας τους πράγματα. :D 😍 Πως δεν τον πυροβολήσανε ακόμη, ένας Θεός ξέρει. :D
Έχουν προσπαθήσει να με ρίξουν 3 φορές και ένας στη παραλιακή με έκλεινε και ερχόταν μπροστά και πατούσε φρένα πανικού για να πέσω από πίσω.
Μία άλλη φορά πχιο παλιά με στόλισε μια γυναίκα οδηγός και με είπε να πάω να πλύνω κάνα πχιάτο... Και όλα αυτά επειδή προσπαθώ να είμαι κοινωνικός :biggrin:
Δεν πααίνει καλά ο κόζμος...
Κάποια πρόταση για παπούτσια ΜΤΒ SPD (για το MTB αλλά και το road, αφου και στα δύο χρησιμοποιώ πετάλια SPD); Τα fizik που είχα φάγανε τα ψωμιά τους... (ίσως και δύο διαφορετικά ζευγάρια, ένα πιο πολύ για road και ομαλούς δρόμους, και δεύτερο για πιο άγριες καταστάσεις στα... βουνά, να μην γλιστράει κλπ...).
Τα gaerne τι απέγιναν?
 

Μηνύματα
14.540
Reaction score
16.378
Κι εγώ πιάνω κουβέντα, όχι όμως στον δρόμο... να, προχθές είχα φιλική γνωριμία σε ένα καφενείο που σταματώ για καμιά μπυρίτσα και μεζεδάκι συχνά στις Βουκολιές... 8-):dance2:

View attachment 309495 View attachment 309496 View attachment 309497 View attachment 309498
Ξέρεις τι λένε οι ειδικοί ψυχολόγοι των γατιών : Άμα η γάτα κάθεται στα πόδια σου σε θεωρεί σαν συγγενή ή το παιδί της και θέλει να σε προστατεύσει. Εάν κάθεται πάνω στο σώμα σου σε θεωρεί κτήμα της και πρέπει να τις κάνεις όλα τα χατήρια , υπάρχεις δηλαδή για να την εξυπηρετείς και μόνο. Εάν κάθεται κοντά στο κεφάλι σου θέλει αυτή να την προστατεύεις και σε θεωρεί εσένα αφεντικό.
 

Μηνύματα
21.128
Reaction score
15.139
Έχουν προσπαθήσει να με ρίξουν 3 φορές και ένας στη παραλιακή με έκλεινε και ερχόταν μπροστά και πατούσε φρένα πανικού για να πέσω από πίσω.
Μία άλλη φορά πχιο παλιά με στόλισε μια γυναίκα οδηγός και με είπε να πάω να πλύνω κάνα πχιάτο... Και όλα αυτά επειδή προσπαθώ να είμαι κοινωνικός :biggrin:
Δεν πααίνει καλά ο κόζμος...


Τα gaerne τι απέγιναν?
Κάτσε, ναι, gaerne ήταν τα παπούτσια, όχι fizik! Έχω μπερδευτεί, -ζω στον κόσμο μου με λίγα λόγια- με τόσα fizik που έχω στο ποδήλατο! :roflmao: :party:

Φαγώθηκαν από κάτω τα προστατευτικά εξογκώματα (δεν ξέρω πώς τα λένε) που έχουν τα MTB, εκεί που πάω και περπατάω... οπότε γλιστράνε πολύ πλέον, και πάνω στα πετάλια!
Ξέρεις τι λένε οι ειδικοί ψυχολόγοι των γατιών : Άμα η γάτα κάθεται στα πόδια σου σε θεωρεί σαν συγγενή ή το παιδί της και θέλει να σε προστατεύσει. Εάν κάθεται πάνω στο σώμα σου σε θεωρεί κτήμα της και πρέπει να τις κάνεις όλα τα χατήρια , υπάρχεις δηλαδή για να την εξυπηρετείς και μόνο. Εάν κάθεται κοντά στο κεφάλι σου θέλει αυτή να την προστατεύεις και σε θεωρεί εσένα αφεντικό.
Η κυρία (γιατί κυρία ήταν, μικρή όμως σε ηλικία, φαινόταν) αφού έφαγε μια φέτα ψωμί, κομματάκια βουτηγμένα σε λάδι και αθότυρο, έκατσε μισή ώρα στα πόδια, και με το ζόρι έφυγα στο τέλος! 8-):geek:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Τα θκάμ που πήρα πρόσφατα για το mtb είναι εξαιρετικά παπούτσια, είναι το ίδιο με αυτά που έχω για το road αλλά από κάτ έχουν σόλα για spd. Αν σε παίρνει οικονομικά τα χτυπάς με κλειστά μάτια. Gaerne
 

Μηνύματα
21.128
Reaction score
15.139
Κάποιο αντίστοιχο μοντέλο ήταν, τα είχα πάρει 2,5 χρόνια πριν κάπου 200 ευρώ. Τώρα να πω την αλήθεια, μάλλον για πιο φτηνά θα πάω, είναι πολλά για τόσο διάστημα... που ΔΕΝ κρατάνε! :roflmao:
 





Μηνύματα
21.128
Reaction score
15.139
Όλα στα ποδήλατα (σχεδόν) πάνε, και στα... γατιά, ζωή να έχουν! Τι να κάνουμε, αγάπες είναι αυτές... :roflmao: :geek:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Μη λέμε συνέχεια τα ίδια, λεφτά υπάρχουν, η δόξα μας λείπει!!
Ασε που με Κούλη πρωθυπουργό χορτάσαμε παράδες, με έδωσε 25€ αύξηση :biggrin:
 

Μηνύματα
21.128
Reaction score
15.139
Πήραμε όμως και επενδυτική βαθμίδα, και θα πάρουμε κι άλλη... άσε που εκεί στο Ελληνικό φτιάχνεται λέει το μεγαλύτερο παραθαλάσσιο αστικό πάρκο της Ευρώπης (κάπου ανάμεσα στο τσιμέντο για πολυτελή διαμερισματα, καζίνο, ουρανοξύστες, εννοούν προφανώς). :geek: :lolsign:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Μη είσαι τέτοιος αρέ, δεν έχει ξεκινήσει ακόμη η εισροή χρήματος, μέχρι βέβαια να ξεκινήσει θα έχει πάει το λάδι 30€ το λίτρο και τα gaerne 500€ το ζευγάρι :lolsign:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.609
Μηνύματα
2.911.099
Members
38.076
Νεότερο μέλος
Paraskevas_
Top