Ιστορίες hi end για γέλια και για κλάματα

Μηνύματα
14.203
Reaction score
16.037
Αυτά που αναφέρεις πιο πάνω καλό είναι να τα συζητήσεις με τον Μπούτχια που άφησε ανοιχτό ένα παράθυρο ελπίδας πως η απόλαυση δεν αποκλείεται να επιτευχθεί και σε χαμηλότερες στάθμες.
Δεν αποκλείεται να έχεις δίκιο :biggrin:
Εγω του τα έμαθα αυτά του Bhutia. Πρίν 1.5 χρόνο.

Τι ; Με αντιγράφει ή λέει και επιπρόσθετα επιχειρήματα ; (δεν διάβασα σου λέω τι λέτε χα χα).
 

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Εγω του τα έμαθα αυτά του Bhutia. Πρίν 1.5 χρόνο.

Τι ; Με αντιγράφει ή λέει και επιπρόσθετα επιχειρήματα ; (δεν διάβασα σου λέω τι λέτε χα χα).
Λέει ότι δεν αποκλείεται η απόλαυση της μουσικής να επιτυγχάνεται σε χαμηλότερες στάθμες από την στάθμη αναφοράς αν κατάλαβα καλά.
50ντιμπι είναι καλά? να το αφήσω? :biggrin:

Να σε βάλω και τον ορισμό της απόλαυσης. :biggrin:

απόλαυση θηλυκό

  1. το να απολαμβάνει κάποιος κάτι, να αντλεί μεγάλη ευχαρίστηση ή ηδονή από κάτι
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Λέει ότι δεν αποκλείεται η απόλαυση της μουσικής να επιτυγχάνεται σε χαμηλότερες στάθμες από την στάθμη αναφοράς αν κατάλαβα καλά.
50ντιμπι είναι καλά? να το αφήσω? :biggrin:

Να σε βάλω και τον ορισμό της απόλαυσης. :biggrin:

απόλαυση θηλυκό

  1. το να απολαμβάνει κάποιος κάτι, να αντλεί μεγάλη ευχαρίστηση ή ηδονή από κάτι
Το ρήμα απολαμβάνω σημαίνει επίσης να μου έχει δοθεί κάποιο προνόμιο ή πλεονέκτημα έναντι συνανθρώπων ή συναδέλφων - λ.χ. απολαμβάνει ο τάδε την εμπιστοσύνη του κοινού ή την εύνοια των προϊσταμένων του.
Υπό αυτήν την έννοια είναι προνόμιο και πλεονέκτημα για όποιον από εμάς έχει ηχοσύστημα και περιβάλλον που να του επιτρέπουν την ακροαματική τέρψη ακόμα και σε χαμηλές στάθμες.
 

Μηνύματα
14.203
Reaction score
16.037
Λέει ότι δεν αποκλείεται η απόλαυση της μουσικής να επιτυγχάνεται σε χαμηλότερες στάθμες από την στάθμη αναφοράς αν κατάλαβα καλά.
50ντιμπι είναι καλά? να το αφήσω? :biggrin:

Να σε βάλω και τον ορισμό της απόλαυσης. :biggrin:

απόλαυση θηλυκό

  1. το να απολαμβάνει κάποιος κάτι, να αντλεί μεγάλη ευχαρίστηση ή ηδονή από κάτι
Ε, δίκιο έχει. Ποιό το πρόβλημα ;
 

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Το ρήμα απολαμβάνω σημαίνει επίσης να μου έχει δοθεί κάποιο προνόμιο ή πλεονέκτημα έναντι συνανθρώπων ή συναδέλφων - λ.χ. απολαμβάνει ο τάδε την εμπιστοσύνη του κοινού ή την εύνοια των προϊσταμένων του.
Υπό αυτήν την έννοια είναι προνόμιο και πλεονέκτημα για όποιον από εμάς έχει ηχοσύστημα και περιβάλλον που να του επιτρέπουν την ακροαματική τέρψη ακόμα και σε χαμηλές στάθμες.
Δεν το πολύ καταλαβαίνω, υπάρχουν χιλιάδες που ακούν με ακουστικά που τους επιτρέπουν την ακροαματική τέρψη και σε χαμηλές στάθμες.
Επίσης τι είδους περιβάλλον και ηχοσυστημά απαιτείται για ακροαματική τέρψη σε χαμηλές στάθμες?
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.671
Reaction score
20.362
Το ρήμα απολαμβάνω σημαίνει επίσης να μου έχει δοθεί κάποιο προνόμιο ή πλεονέκτημα έναντι συνανθρώπων ή συναδέλφων - λ.χ. απολαμβάνει ο τάδε την εμπιστοσύνη του κοινού ή την εύνοια των προϊσταμένων του.
Υπό αυτήν την έννοια είναι προνόμιο και πλεονέκτημα για όποιον από εμάς έχει ηχοσύστημα και περιβάλλον που να του επιτρέπουν την ακροαματική τέρψη ακόμα και σε χαμηλές στάθμες.
Επίσης για να απολαύσειι κάποιος κάτι (ένα καρπούζι π.χ. :tongue: ) δεν είναι απαραίτητο αυτό να είναι ακρβώς ίδιο σε γεύση με το καλύτερο που δοκίμασε ποτέ.. :rolleyes:

Επίσης τι είδους περιβάλλον και ηχοσυστημά απαιτείται για ακροαματική τέρψη σε χαμηλές στάθμες?
Με τη σειρά που τα ζήτησες.. :cry:

Frvz9yEaQAE55xD.jpg


preview.jpg
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Δεν το πολύ καταλαβαίνω, υπάρχουν χιλιάδες που ακούν με ακουστικά που τους επιτρέπουν την ακροαματική τέρψη και σε χαμηλές στάθμες.
Επίσης τι είδους περιβάλλον και ηχοσυστημά απαιτείται για ακροαματική τέρψη σε χαμηλές στάθμες?
Κάποιοι αντικειμενικοί παράγοντες που έρχονται στο νου είναι θόρυβος υποβάθρου τάξης 30 dB και κάτω , συσκευές με υψηλό σηματοθορυβικό λόγο , εξασθενητές στο προενισχυτικό στάδιο που να μην υποβάλουν το σήμα σε υποβάθμιση bit για τις χαμηλές στάθμες , εφαρμογή φίλτρων loudness, απουσία της συζητημένης σε νήματα για ενισχυτικές τοπολογίες παραμόρφωσης ΄΄crossover΄΄...

Επίσης για να απολαύσειι κάποιος κάτι (ένα καρπούζι π.χ. :tongue: ) δεν είναι απαραίτητο αυτό να είναι ακρβώς ίδιο σε γεύση με το καλύτερο που δοκίμασε ποτέ.. :rolleyes:
Ούτε... ΄΄μάπα΄΄ όμως θα έκανε να είναι... :sneaky:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.645
Reaction score
129.570
συσκευές με υψηλό σηματοθορυβικό λόγο
Δε σε σώζει ο λόγος, η απόλυτη τιμή του θορύβου μετράει εκεί κάτω, δηλαδή δώστε κλωτσχιά στις λάμπες και στα βινύλια. 🤪😂

Αααχχχ, τα σύνδεσα. 😁
 

Μηνύματα
14.203
Reaction score
16.037
Δεν το πολύ καταλαβαίνω, υπάρχουν χιλιάδες που ακούν με ακουστικά που τους επιτρέπουν την ακροαματική τέρψη και σε χαμηλές στάθμες.
Επίσης τι είδους περιβάλλον και ηχοσυστημά απαιτείται για ακροαματική τέρψη σε χαμηλές στάθμες?
α) ¨Ησυχο περιβάλλον, β) καλή δυναμικού περιεχομένου εγγραφή γ) υγιή αυτιά δ) αυτιά ε) μη Kavourdistiri σύστημα ζ) συν ότι άλλο σου πεί ο Bhuita (εγώ δεν θα σου έλεγα συγκεκριμένα έτσι για να μένεις με την απορία εάν αυτό το γεγονός υπάρχει και κάποιος το απολαμβάνει και όχι εσύ. Γίνεσαι πιο οπαδικός και επιθετικός έτσι). :D :D

Εξάλλου δεν υπάρχει λόγος να τον ζορίζεις καθώς σου απάντησε "συγκριτικά".
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Δε σε σώζει ο λόγος, η απόλυτη τιμή του θορύβου μετράει εκεί κάτω, δηλαδή δώστε κλωτσχιά στις λάμπες και στα βινύλια. 🤪😂

Αααχχχ, τα σύνδεσα. 😁
Εσένα πάντως αν κάτι δεν σε σώζει, αυτό είναι ο... Λόγος. :sneaky:
 

Μηνύματα
14.203
Reaction score
16.037
¨Αντε πάλι με την σύγκριση ¨θορύβων" που δεν έχουν σχέση μεταξύ τους. :D
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.671
Reaction score
20.362
Ούτε... ΄΄μάπα΄΄ όμως θα έκανε να είναι... :sneaky:
Έ όχι.. :rolleyes:
Τι, μπλακ εντ γουάιτ όνλυ υπάρχει?
Λέμε μπορείς ν' απολαύσεις το μιούζικσ' σε στάθμες λίγο πιο χαμηλές' 'κει στα 75-7έξ' ντιμπιά με κορυφές 85-8φτά και να γουστάρ'ς.. (ειδικά μουσικές χωρίς πολύ χαμηλά περάσματα).
Εγώ κάπου 'κει παίζω συνήθως (7 στις 10 φορές που ακούω:idk:).
Μπορώ και πιο ψηλά (γιατί ακούω από κοντά) άλλά εκεί είμαι happy.. :party:


Με eq και sub ε? ;)
 




Μηνύματα
28.167
Reaction score
26.620
Κάτσε ρε αφού έχει subs λέει .
Γω πάντως 85 ακούω για πλάκα . Αμα μερακλώσω πάω και παραπάνω.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.671
Reaction score
20.362
Δλδ άμα μερακλώσεις δε χτυπάς 90-100 ντιμπιά στην θέση ακρόασης?
Υποθέτω ναι (δεν έχω μετρήσει τα μικρά ηχείαμ' + τα sub που φτάνουν όταν ανεβάζω) αλλά λέμε που ακούω συνήθως.. ;)
Τα μεγάλα Spendor + 2 sub (νομίζω τα ΄χα μετρήσει κάποτε με το κουνητό..:biggrin:) πάνε.. 8-)
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.671
Reaction score
20.362
Σε κάνα φίλο;

Κοίτα, άμα έχει βολικό καναπέ, να σε φιλοξενήσει, μη φοβάσαι τιποτις. Κοντζαμάν αντρακλας.
Το ότι είσαι καμμένος με τα γκάζια το ξέρουμε.. :biggrin:

Αν δεν χαιρόμουν αυτές τις εντάσεις στη ρουτίνα μου και ήθελα άλλα.. θα είχα άλλο σύστημα.. ;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.437
Μηνύματα
2.903.754
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top